PDA

View Full Version : چگونه می توان یک فایل EXE رادر داخل برنامه های دلفی اجرا کرد ؟

AlisaN
پنج شنبه 19 آبان 1384, 10:21 صبح
سلام

من می خواهم یک فایل EXE را که قبلا آماده کرده ام از درون برنامه ای که در دلفی نوشتام اجرا کنم

باید از چه دستوری استفاده کنم و چطور مسیر فایل EXE را بدهم که برنامه از روی سی دی فایل را

اجرا کند؟

از راهنماییتان سپاسگذارم. Morvarid@noavar.com

vcldeveloper
پنج شنبه 19 آبان 1384, 12:33 عصر
من می خواهم یک فایل EXE را که قبلا آماده کرده ام از درون برنامه ای که در دلفی نوشتام اجرا کنم
فکر کنم حداقل 10 ...20 باری این سوال جواب داده شده. در سایت کلمه ShellExecute را جستجو کنید.

AlisaN
دوشنبه 23 آبان 1384, 16:00 عصر
از راهنماییتان ممنونم.

melissa
پنج شنبه 26 آبان 1384, 00:56 صبح
شما می تونید از تابع winexecزیر استفاده کنید:
('winnexec('filename','window mode
که در قسمت filename نام و مسیر فایل و در قسمت windowحالت پنجره (ماکزیمم یا نرمال ) را مشخص می کنید

dibaj_ir
جمعه 31 شهریور 1385, 02:30 صبح
سلام
امیدوارم بر بی ادبی نگذارید چون من تازه کارم و از برنامه نویسی چیزی نمی دونم
ولی فکر کنم همین تابع بهترینه ('winnexec('filename','window mode
ولی باید دقت کنید نوعش را از نوع pchar تعریف کنید اصلا با همین تابع pchar می تونی این کار را بکنی
dibaj.persianblog.com (http://dibaj.persianblog.com)

vcldeveloper
شنبه 01 مهر 1385, 17:15 عصر
فکر کنم همین تابع بهترینه ('winnexec('filename','windowmode
تابع WinExec مربوط به ویندوز 16 بیتی هست. در ویندوزهای 32 بیتی این تابع فقط بخاطر backward compatibility قرار داده شده. در این ویندوزها از تابع ShellExecute برای اجرای برنامه ها استفاده میشه.

ولی باید دقت کنید نوعش را از نوع pchar تعریف کنید اصلا با همین تابع pchar می تونی این کار را بکنی

تابعی به نام PChar در دلفی وجود نداره، بلکه PChar یک نوع داده در دلفی هست. البته می تونید نوع داده String را در دلفی به Type Cast, Pchar کنید. که برای انجام اینکار در دلفی، نوع داده ابتدا نوشته میشه و سپس متغیر یا داده مربوطه در پرانتز قرار میگیره:

WinExec(PChar('C:\Test.exe'), SW_SHOW);

amin a.^2
شنبه 01 مهر 1385, 18:30 عصر
علی جان کاملاً درست می گن چون در خیلی موقعا winexec کار نمیده و ارور بی خودی میده
اگه هم shell execute برات کار نداده بگو تا مشکلاتو رفع کنم چون خود من اول کار با این تابع
دوسه تا اشکال داشتم

ghabil
شنبه 01 مهر 1385, 23:52 عصر
کارآمدترین تابع برای اجرای فایلها در ویندوز 32 بیتی تابع CreateProcess هست :

برای توضیحات بیشتر : یک مقاله خوب و مناسب با کد دلفی (http://www.delphicorner.f9.co.uk/articles/wapi4.htm)