PDA

View Full Version : سوال: انتقال دستورات stored procedure به سی شارپ

sadaf_
چهارشنبه 21 دی 1390, 10:48 صبح
با توجه به حجم بالای دستورات می خوام دستورات stored رو به سی شارپ انتقال بدم یعنی به صورت command text
اما می خوام روش تعریف پارامترها در سی شارپ حفظ بشه
یعنی همانطور که در stored ابتدا متغیر را تعریف می کنیم و در query مقدارها را پاس می دیم در سی شارپ هم همونطور باشه
باید چطوری کدنویسی کرد؟

Hybrid
چهارشنبه 21 دی 1390, 11:42 صبح
منظورتون رو خوب متوجه نمیشم شما میخواین commandtype رو به SP تغییر بدین و سپس به پارامتر های این SP مقدار بفرستین؟؟

sadaf_
چهارشنبه 21 دی 1390, 12:36 عصر
به طور مثال
دستور select رو دارم به صورت صدا زدن اسم stored انجام می دم
حالا می خوام دستور select مستقیما query را بیارم درون سی شارپ دیگه اسم stored رو صدا نزنم

mohammad.es24
چهارشنبه 21 دی 1390, 12:41 عصر
DataTable dt = new DataTable();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("select * from View or Table where ......", con);
da.Fill(dt);

sadaf_
چهارشنبه 21 دی 1390, 12:54 عصر
مشکل پارامترهاست که مانند خود stored تعریف شده باشند
مثلا در stored اول پارامتر تعریف می شه و بعد مقدار فیلد مورد نظر مساوی قرار می دهیم با پارامتر تعریف شده
باید همون استاندارد تعریف حفظ بشه
حالا به چه صورت؟

M.YasPro
چهارشنبه 21 دی 1390, 13:19 عصر
سلام
شما با این کارتون سرعت واکشی اطلاعات و اجرای کوئری هاتون را تا 10 برابر کمتر می کنید . البته بعضی منابع میگن 30برابر کند تر .
حالا نمیدونم چه الزامی برای شما پیش اومده که میخواین اینکارو کنید . ولی به نظر من باید دنبال یه راه بهتر باشید .

sadaf_
چهارشنبه 21 دی 1390, 13:38 عصر
تعداد stored های من کم کم رو به رشد زیادیه
و من از کدنویسی دارم اون stored مورد نظر را صدا می زنم و اون هم می ره اون stored رو اجرا می کنه و نتیجه را به من بر می گردونه
ولی می خوام مستقیما select یا insert یا ... بنویسم داخل کد
آیا در سرعت تأثیری داره؟
آیا راه بهتری هست؟

M.YasPro
چهارشنبه 21 دی 1390, 14:32 عصر
راه بهتر رو دارید استفاده میکنید ، استفاده از استور و ویو ها

linux
چهارشنبه 21 دی 1390, 17:27 عصر
تعداد stored های من کم کم رو به رشد زیادیه
و من از کدنویسی دارم اون stored مورد نظر را صدا می زنم و اون هم می ره اون stored رو اجرا می کنه و نتیجه را به من بر می گردونه
ولی می خوام مستقیما select یا insert یا ... بنویسم داخل کد
آیا در سرعت تأثیری داره؟
آیا راه بهتری هست؟

کم کم!! پروژه ای که sp و جدولهاش کم کم رو به رشد باشند چون قبلا روش فکر نشده ، قطعا در آینده با کله زمین می خورد

FastCode
چهارشنبه 21 دی 1390, 18:33 عصر
اگر تعداد شرطها و join ها تغییر میکنند و اندازه جداول ممکنه خیلی متفاوت باشن استفاده نکردن از sp کارآمد تره.در غیر این صورت فقط sp

sadaf_
پنج شنبه 22 دی 1390, 10:11 صبح
شاید table ها رو بشه پیش بینی دقیق کرد اما sp ها اصلا این طور نیست چون من select های برنامه ام رد هم sp کردم