PDA

View Full Version : عدم درست کارکرد radio button

qqq2qqq
شنبه 24 دی 1390, 10:00 صبح
سلام من چندتا radio button دارم که کاربر باید فقط یکی از اونارو انتخاب کنه اما همشون رو می تونه انتخاب کنه باید چکار کنم که فقط یکیش قابل انتخاب باشه باید تو جاوااسکریپت درستش کنم؟

qqq2qqq
شنبه 24 دی 1390, 10:04 صبح
البته منظورم عدم کارکرد درستش بوداا
لطفا یکی کمک کنه

djsaeedkhan
شنبه 24 دی 1390, 10:25 صبح
<form action=# method=post>
<input type=radio name=Gender value=male>
<input type=radio name=Gender value=female>
<input type=radio name=Gender value=Kid>
<input type=radio name=Gender value=Grand>
</form>

qqq2qqq
شنبه 24 دی 1390, 10:52 صبح
با تشکر اما من تو صفحم چندتا فرم دارم این کاری که کردی که همه name ها یکی باشن جواب میده برای یک فرم اما من تو یه صفحه جندتا فرم دارم باید جکار کنم؟

djsaeedkhan
شنبه 24 دی 1390, 10:58 صبح
سلام
لطفا کدها رو بذارید و بفرمایید کجاش اشتباه کار می کنه تا بگم چه کنید
چون من نمی دونم چه چیزی باعث مشکل شما مشه
ولی در کل با همین تغییر نام اگر صد تا فرم هم داشته باشید نباید مشکلی داشته باشه

MMSHFE
شنبه 24 دی 1390, 13:04 عصر
با سلام، دوست گرامی باید دقت کنید که فقط Radio Buttonهایی که همنام هستند، با هم گروهبندی میشن. مثال:

<form action="result.php" method="post">

<label for="name">Name: </label><input id="name" name="name" type="text"/><br/>

<input id="male" name="gender" selected="selected" type="radio" value="male"/><label for="male">Male</label>&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<input id="female" name="gender" type="radio" value="female"/><label for="female">Female</label><br/>

Marital Status:<br/>
<input id="single" name="marital" selected="selected" type="radio" value="single"/><label for="single">Single</label>&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<input id="married" name="marital" type="radio" value="married"/><label for="married">Married</label>&nbsp;&nbsp;&nbsp;
<input id="divorced" name="marital" type="radio" value="divorced"/>label for="divorced">Divorced</label><br/>

<input type="submit" value="Send"/>

</form>
ضمناً ازنظر اصول طراحی HTML، نمیتونید توی یک صفحه بیش از یک فرم داشته باشین. مگه اینکه اونها رو با JavaScript ارسال کنید. ضمناً اگه میخواین توی چند فرم، عناصر همنام داشته باشین و با هم تداخلی نداشته باشند، باید از تگ fieldset (http://www.w3schools.com/html5/tag_fieldset.asp) استفاده کنید.