PDA

View Full Version : داشتن لیست فرم های باز در یک منو؟

oghab
شنبه 21 آبان 1384, 14:17 عصر
سلام
چطور میشه همانطر که توی دلفی ، فتوشاپ یا خیلی برنامه های دیگه در منوی windows پنجره هایی را که باز است را انتخاب کرئ که در روی بقیه فرم ها نمایش یابند!
من هم در فرم اولیه ام. در منو یک قسمتی داشته باشم که پنجره هایی که در حال حاضر show یا به اصطلاح در حال نمایش هستند را لیست کند. تا در با انتخاب هر کدام آن نمایش یابد!
چون در برنامه وقتی کاربر روی show desktop یا یک برنامه دیگر می رود. وقتی به برنامة ما بر می گردد. آخرین فرمی ر ا که روی آن بودیم را نشان نمی دهد!
حالا من چطور می توانم اسامی فرم هایی که close نیستند را در یک منو داشته باشم!
خیلی ممنونم.
موق باشید!

m-khorsandi
شنبه 21 آبان 1384, 15:01 عصر
از این نمونه برنامه میتونید استفاده کنید:

سید مسعود موحد
شنبه 21 آبان 1384, 15:06 عصر
از Handel فرمت استفاده بکن

mzjahromi
شنبه 21 آبان 1384, 15:26 عصر
این کد شاید کمکت کنه:

for i:=0 to Application.ComponentCount-1 DO
if (Application.Components[i] is TForm)And( TForm(Application.Components[i]).visible) Then
Begin
. . . .
End

oghab
شنبه 21 آبان 1384, 16:56 عصر
سلام
خیلی ممنونم از راهنماییهاتون
باید برم و امتحان کنم! اگه به مشکل برخوردم رو ی کمکتون حساب می کنم
در مورد نمونه برنامه! خیلی متشکر! ولی متاسفانه winrar من دچار مشکل شده و نمی تونم بازش کنمو اگه ممکنه zip شده اش را بفرستید! ممنون!
همگی موفق باشید!

oghab
شنبه 21 آبان 1384, 18:13 عصر
سلام
من کد آقای محمد ذوالقدر استفاده کردم. کمکم کرد و تونستم بفهمم چطوری می تونم به اسم یا caption فرم های visible ام دسترسی پیدا کنم! خیلی متشکر! و مثلا توی label نشون بدم!
حالا می مونه مرحله دوم. یعنی نشون دادن اسم این فرم ها در منو. خودم نتونستم روش درست اضافه کردن چند گزینه و پاک کردن گزینه های قبلی به یک یک منو را پیدا کنم!
اگه در این مورد هم کسی راهنمایی کنه ممنون میشم!نمی دونم در نمونه برنامه جناب خرسندی این قسمت هست یا نه! متا سفانه نتونستم بازش کنم. چن همونطور که گفتم winrar ام درست کار نمی کنه و اگه ایشون لطف کنند و zip شده اش را بفرستند ممنون میشم!
handel فرم را هم نمی دونم چیه! و ازش چه استفاده ای می تونم بکنم! دیگه چیکار کنم! آماتورم!
موفق باشید
با تشکر

سید مسعود موحد
شنبه 21 آبان 1384, 18:17 عصر
در برنامه آقای خرسندی این قسمت است
دقیقا مثل خود برنامه های ویراستار میباشد
هر پنچره ای که باز میشود در منوی Window یک آیتم اضافه میشود و با بستن آن آیتمش هم پاک میشود

oghab
شنبه 21 آبان 1384, 18:28 عصر
چقدر خوب. پس کارم راه میفته! اگه زودتر winrar گیر بیارم! یا فایل zip شده اش را داشته باشم!
مرسی:لبخند:
چقدر آدم ذوق می کنه وقتی مشکلش حل میشه! و به این راحتی چیزای جدید و به درد بخور یاد می گیره! که معمولا تو کتابا نیست!
خدا خیرش بده کسی را که این سایت را راه انداخته ! و همینطور کسانی که چیزایایی را که بلدند از دیگران دریغ نمی کنن!
همگی موفق باشید!

سید مسعود موحد
شنبه 21 آبان 1384, 18:49 عصر
دوست عزیز
من فایلو برات گذاشتم فقط کافی است که پسوند فایل رو به EXE تبدیل کنی تا باز بشود
موفق باشی

oghab
یک شنبه 22 آبان 1384, 18:57 عصر
سلام آقای خرسندی
بالاخره تونستم فایل را باز کنم!
خیلی جالب بود، واقعا متشکرم!
موفق باشید