PDA

View Full Version : سوال: نحوه استفاده از راهنمای ساخته شده توسط برنامه WinCHM در سی شارپ

salehvasaleh
چهارشنبه 28 دی 1390, 18:36 عصر
اگه ممکنه یکی از دوستان بطور کامل شرح بده بعد از ساخت آموزش ساخته شده توسط برنامه WinCHM چطوری می شه اون رو در محیط سی شارپ اجرا کرد؟ متاسفانه در خود سایت هم سرچ زدم ولی چیزی متوجه نشدم ممنون می شم راهنماییم کنید.

salehvasaleh
پنج شنبه 29 دی 1390, 15:44 عصر
از دوستان کسی نبود در این زمینه لطف کنه و راهنماییم کنه؟؟ خیلی ضروریه

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 29 دی 1390, 16:05 عصر
سلام
من این برنامه رو ندارم که امتحان کنم ولی فکر می کنم یه فایل اگزه تولید می کنه. به هر حال این کد رو امتحان کن ببین کار میکنه
System.Diagnostics.Process.Start("esmefile.pasvand");

salehvasaleh
جمعه 30 دی 1390, 09:53 صبح
سلام
من این برنامه رو ندارم که امتحان کنم ولی فکر می کنم یه فایل اگزه تولید می کنه. به هر حال این کد رو امتحان کن ببین کار میکنه
System.Diagnostics.Process.Start("esmefile.pasvand");

سلام و ضمن تشکر . با این کد بعد آدرس فایل رو چطوری بدم؟ کجا باید آدرسو وارد کنم؟ بعد فایل رو روی یک سیستم دیگه بخوام ببرم و اجرا کنم تکلیف این آدرس چی می شه؟ممنون

aliburnout
جمعه 30 دی 1390, 10:11 صبح
سلام و ضمن تشکر . با این کد بعد آدرس فایل رو چطوری بدم؟ کجا باید آدرسو وارد کنم؟ بعد فایل رو روی یک سیستم دیگه بخوام ببرم و اجرا کنم تکلیف این آدرس چی می شه؟ممنون

واسه اینکه آدرس فایل رو چطوری بدی فایل رو بزار داخل پوشه Debug بعد فقط اسم فایل رو با پسوندش بنویس . اینطوری تو هر سیستمی اگه فایل کنار exe برنامه باشه اجرا میشه

salehvasaleh
جمعه 30 دی 1390, 11:39 صبح
واسه اینکه آدرس فایل رو چطوری بدی فایل رو بزار داخل پوشه Debug بعد فقط اسم فایل رو با پسوندش بنویس . اینطوری تو هر سیستمی اگه فایل کنار exe برنامه باشه اجرا میشه
از توضیحتون ممنون ولی در نوشتن کد دو مشکل دارم:
اول فایلی که با این برنامه تولید می شه پسوندشو نمی دونم
دومی اینکه روش نوشتن کد صحیح باید چطوری باشه؟ قطعه کدی که دوستمون نوشته درسته؟روش کار چطوریه؟
ممنون

Mahmoud Zaad
جمعه 30 دی 1390, 12:20 عصر
برای فهمیدن پسوند فایل، my computer رو باز کنید و از منوی organize ، folder and search options را انتخاب کنید(توی ویندوز 7) توی xp هم از منوی tools ، folder options رو انتخاب کنید و از تب view ، تیک گزینه ی hide extensions for known file types رو بردارید. حالا بفرض اسم فایل book هست و پسوند هم .exe خب می نویسیم:
System.Diagonistics.Process.Start("book.exe");
همونطور که دوستمون هم گفتن باید فایل توی پوشه دیباگ باشه
در صورتیکه از یه پوشه دیگه میخواید استفاده کنید به صورت زیر می نویسید مثلا اگه فایل توی درایو D باشد:
System.Diagonistics.Process.Start("D:\\book.exe");

salehvasaleh
جمعه 30 دی 1390, 12:38 عصر
برای فهمیدن پسوند فایل، my computer رو باز کنید و از منوی organize ، folder and search options را انتخاب کنید(توی ویندوز 7) توی xp هم از منوی tools ، folder options رو انتخاب کنید و از تب view ، تیک گزینه ی hide extensions for known file types رو بردارید. حالا بفرض اسم فایل book هست و پسوند هم .exe خب می نویسیم:
System.Diagonistics.Process.Start("book.exe");
همونطور که دوستمون هم گفتن باید فایل توی پوشه دیباگ باشه
در صورتیکه از یه پوشه دیگه میخواید استفاده کنید به صورت زیر می نویسید مثلا اگه فایل توی درایو D باشد:
System.Diagonistics.Process.Start("D:\\book.exe");
بسیار بسیار ممنون توضیح از این کامل تر نمی شد خیلی ممنون دقیقا با همین مسیر و روشی که گفتی ممکن شد.

salehvasaleh
جمعه 14 بهمن 1390, 21:29 عصر
دوستان یک مشکل عجیب دارم اسم فایل من help هست این فایل رو از طریق قطعه کد زیر فراخوانی کردم موقع زدن f5 درست اجرا می شه اما وقتی برنامه رو بصورت فایل نصبی در می آرم و نصب می کنم اون موقع راهنما اجرا نمی شه !! می شه راهنمایی کنید بگید مشکل کجاست؟؟

System.Diagnostics.Process.Start("help.chm");

Mahmoud Zaad
جمعه 14 بهمن 1390, 21:51 عصر
سلام
خطا میده؟ اگه خطا میده خطا چی هست؟
توی ستاپی که ساختی این فایل رو اضافه کردی یا نه؟

salehvasaleh
جمعه 14 بهمن 1390, 22:06 عصر
سلام
خطا میده؟ اگه خطا میده خطا چی هست؟
توی ستاپی که ساختی این فایل رو اضافه کردی یا نه؟
سلام نه خطا نمنی ده اجرا نمی شه اصلا فایل هلپ بالا نمی آد اینکه گفتید فایل رو اضافه کردید یکم به شک افتادم باید توی کدوم قسمت از مراحل ستاپ فایل رو اضافه کنم تا چک کنم ببینم اضافه شده یا نه؟ممنون

salehvasaleh
جمعه 14 بهمن 1390, 22:14 عصر
درسته حق با شما بود من فایل رو اضافه نکردم به قسمت ستاپ انصافا ممنون درست شد:کف:

Mahmoud Zaad
جمعه 14 بهمن 1390, 22:16 عصر
اگه با خود ویژوال استودیو ستاپ درست کردید ستاپ رو انتخاب کنید و قسمت file system editor رو از پنجره solution explorer انتخاب کنید بعد روی پوشه application folder کلیک راست کنید و add file رو بزنید بعد فایل مورد نظر رو انتخاب کنید تا اضافه بشه بعد ستاپ رو build کنید.