PDA

View Full Version : مبتدی: ایده برای ساخت فرم فروش

uranu3
یک شنبه 02 بهمن 1390, 14:10 عصر
میخواستم از همه دوستان کمک بگیرم تا فرم فروشمو بذارم
اگه امکان داره چند نمونه بذارید تا من ازش الگو بگیرم
میخوام وقتی جنسی فروخته میشه از انبارم کسر بشه راستی معماری برنامه 3 لایه است:متفکر:

zarrinnegar
یک شنبه 02 بهمن 1390, 15:08 عصر
بستگی داره که چی میفروشی ؟
من برای یک پیتزا رستوران یک فرم ساختم که سمت راست گرید کالاهای فروشه و یک گرید سمت چپ که فاکتور هر نفره . بالای همین فاکتور چند تا textbox و چند تا دکمه که برای ایجاد و اصلاح و چاپ استفاده میشه
طرف دکمه ایجاد رو میزنه و یک فاکتور ایجاد میشه و از گرید سمت راست با هر بار دابل کلیک ، یک رکورد به فاکتور (گرید سمت چپ) اضافه میشه و اگه روی کالایی 2 بار دابل کلیک کنه تعدادش در فاکتور 2 تا میشه جمع مبلغ و کسر از بانک هم همزمان انجام میشه بعد فاکتور رو چاپ میکنه
به همین راحتی ( البته برای کاربر )
خوب یه همچین سیستمی برای فروش فروشگاه جواب نمیده یا برای فروش داروخانه و یا فروش خانه جواب نمیده
هر سیستمی بنا به مقتضیاتش راه کاره خودشو میخواد برای راحت تر کردن کار کاربر

ولی در هر صورت اضافه و حذف و اصلاح و ویرایش تقریبا با یک ساختار انجام میشه

حالا شما ایده برای نحوه نمایش و فروش میخوای یا ایده برای حذف و ایجاد و اصلاح ؟ که فکر نکنم ایده برای ایجاد و... باشه
واسه طراحی فرمت میخوای که باید بگی فروش چی میخوای انجام بدی

uranu3
دوشنبه 03 بهمن 1390, 10:11 صبح
مرسی دوست خوبم
من برای سیستم انبارداری بازار آهن که چند سال پیش درست کردم میخوام فروش درست کنم فیلدهای زیادی نداره (نوع کالا -نام کالا - تعداد - رنگ - قیمت )فقط میخوام موقع فروش از دیتابیس انبار کم
بشه و به دیتا بیس فروش اظافه بشه من هیچ سررشته ای نسبت به این کار ندارم اگه امکانش هست بیشتر کمک کنید ممنون میشم