PDA

View Full Version : سوال: مشکل در برگرداندن شماره پدر مربوط به گره انتخابی

ButterFly
یک شنبه 02 بهمن 1390, 18:08 عصر
سلام به دوستان
من اطلاعات Treeview رو از پایگاه داده sql میگیرم.و میخوام با کلیک بر روی اسم نود شماره پدرشو از پایگاه داده برگردونه ولی نمیدونم چرا ثبات نداره.مثلا یکبار شماره پدر گره پدرشو بر میگردونه و با کلیکهای بیشتر روی همون نود درست میشه ولی باز دوباره قاطی میکنه.
میشه کمکم کنین؟
هدفم اینه که با کلیک روی هر نود اطلاعات درون اون نود رو توی لیست ویو نشون بدم!

ButterFly
یک شنبه 02 بهمن 1390, 18:51 عصر
آخی دلم واسه خودم سوخت:لبخندساده: هیچکس جواب ما رو نمیده

mmd2009
دوشنبه 03 بهمن 1390, 05:12 صبح
با سلام

ببینید بعضی وقت ها کسی دقیقا کار شمارو انجام نداده و نمیتونه دقیقا بگه باید چیکار کنید. در جنین مواقعی یک نمونه مثال اماده درست کنید و بذارید و بگید میخوام اینکار روش انجام بشه و بقیه بگیرن و تست بکنن شاید راه حل به ذهن اونا برسه.

الان نه شما کدتون مشخصه و نه دیتابیستون و نه .... کاری که کردید. الان باید روی چه چیزی ما ( تمامی عضو ها ) نظر بدیم

موفق باشید

shadi khanum
دوشنبه 03 بهمن 1390, 08:01 صبح
مشکلت رو اگه واضح تر بگی میشه کمک کرد. ولی کلا در مورد treeview، یه text داره یه tag، اگه موقعی که treeview رو Fill میکنی tag نود ها رو برابر آیدی اون جدولت بذاری، موقعی که رو هر نود کلیک کردی میتونی tag اون نود که همون آیدیشه رو بگیری و بری از تو دیتابیس اطلاعاتش رو تو گرید لود کنی

modern_amin
دوشنبه 03 بهمن 1390, 08:48 صبح
بله ، دقیقا حق با شادی هستش
من که برای این کار از دیتابیس کمک گرفتم (ولی کدش هم گویا هست)
.
به اینام یه نگاه بنداز شاید کمکت کنه
.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.forms.treeview.aspx
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.forms.treeview.treeview.aspx

ButterFly
دوشنبه 03 بهمن 1390, 22:42 عصر
الان نه شما کدتون مشخصه و نه دیتابیستون و نه .... کاری که کردید. الان باید روی چه چیزی ما ( تمامی عضو ها ) نظر بدیم

بله بزرگوار.حق با شماست:لبخندساده:

ButterFly
دوشنبه 03 بهمن 1390, 22:47 عصر
تشکر از همه دوستان عزیز بخاطر نظراتشون.
این جواب رو واسه اون دسته از دوستانی میزارم که مثل من با treeview زیاد کار نکردن.مشکل کار من این بود که کدهامو توی رویداد "NodeMouseClick" نوشته بودم بخاطر همین همه چیز بهم میریخت و جوابها متغیر میشد.ولی همون کدها رو توی رویداد AfterSelect مربوط به treeview نوشتم و جواب گرفتم.