PDA

View Full Version : سوال: مشکل تو اجرای برنامه در وین 7

joooje
دوشنبه 03 بهمن 1390, 21:44 عصر
سلام به همه دوستان
من این برنامه ای که ساختم مشکلی نداشت
ولی الان که setup براش گذاشتم و میزارمش تو programfiles یه سری مشکلان داره چون ویندوزم 7 هست
مثلا تو فایلهای data که تو پوشه خودش هست و کنارش دیگه نمیتونه چیزی ذخیره کنه و یا فولدر بسازه و پیغام access is denied رو نمایش میده:گریه:
نمیدونم چکار کنم؟ آیا راهی داره به جز اینکه برنامه run as admin اجرا بشه؟
چون این طوری اصلا جالب نیست که برنامه رو هر بار بخواهیم از admin اجرا کنیم:ناراحت:
ممنون میشم راهنمایی کنید، بد جور کارم گیره
پیشاپیش بابت راهنماییتون ممنون

سعید صابری
دوشنبه 03 بهمن 1390, 22:05 عصر
به خاطر دسترسی هست
permission بهش بدید Full control

راستی run as administrator در سایت جستجو کن مطالب خوبی گیرت میاد

joooje
دوشنبه 03 بهمن 1390, 22:44 عصر
میشه در مورد "permission بهش بدید Full control" بیشتر توضیح بدید که باید چیکار کنم؟

سعید صابری
دوشنبه 03 بهمن 1390, 23:09 عصر
دوست عزیز من اشتباه کرده ام این روش جواب نمیدهد عذرخواهی می کنم

joooje
سه شنبه 04 بهمن 1390, 16:02 عصر
من جستجو کردم و تنها این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?317535-Run-As-Administrator-%98%D1%CF%E4-%C8%D1%E4%C7%E3%E5-%E5%C7-%CF%D1-Delphi-XE2&highlight=run+as+administrator) بود که فکر کردم میتونه کمکم کنه ولی روی 2010 جواب نداد
این پیغام رو میده:
unable to scan programs header
و برنامه رو کامپایل نمیکنه
کارم گیره
اگر کسی میتونه کمک کنه لطفا دریغ نکنه
ممنون

MohsenB
سه شنبه 04 بهمن 1390, 19:58 عصر
سلام

اشکال از تنظیمات کنترل کاربری ویندوز می باشد

روی آیکون اجرایی برنامه راست کلیک کرده و گزینه آخر یعنی تنظیمات رو انتخاب کنید . در پنجره ظاهر شده به تب

Compatibility

بروید و گزینه

Run this program as administrator

را تیک دار کنید

روش تغییر مانیفست هم هست که یکم طولانیه . فعلا همین کار راتون میندازه

موفق باشید

joooje
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 15:20 عصر
ممنون بابت راهنماییتون
من هر دو کار رو یاد گرفتم
هم مانیفست و هم کاری که شما فرمودید
یه سوال دارم ایا این دو روش تفاوت داره و یا ارجحیت نسبت به هم
این آدرس رو هم گذاشتم برای دوستان که اگر کسی همین سوال رو داشت کارش حل بشه:
تغییر مانیفست (http://barnamenevis.org/showthread.php?196245-Create-Manifest-for-Win7-amp-Vista-UAC-if-Not-Running-Under-Administrative-Rights)
فقط نکته ای که باید یادآور بشم (برای دوستان مبتدی)و تو این تاپیک نبود که کلی باعث شد وقت من که مبتدی هستم گرفته بشه این بود که با تغییر این مانیفست دیگه نمیشه از XPManifest همزمان استفاده کرد

MohsenB
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 15:36 عصر
ممنون بابت راهنماییتون
من هر دو کار رو یاد گرفتم
هم مانیفست و هم کاری که شما فرمودید
یه سوال دارم ایا این دو روش تفاوت داره و یا ارجحیت نسبت به هم...

سلام

خواهش میکنم

از یه لحاظ کاری که گفتم ارجعیت داره اونم اینه که دیگه با پیام درخواست اجازه UAC مواجه نمیشید و عیبشم اینه که باید طرف استفاده کننده این راه رو بلد باشه و انجام بده .

روش تغییر مانیفست هم تنها یک روش اصلی و کلیه که برنامه رو قادر میکنه به سیستم عامل بگه که اجازه دسترسی مدیر میخواد و برای همین بهتره تو برنامه باشه که اگه کسی اون روش رو اجرا نکرد برنامه با خطا روبرو نشه .

موفق باشید

vcldeveloper
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 17:23 عصر
مثلا تو فایلهای data که تو پوشه خودش هست و کنارش دیگه نمیتونه چیزی ذخیره کنه و یا فولدر بسازه و پیغام access is denied رو نمایش میده:گریه:
نمیدونم چکار کنم؟ آیا راهی داره به جز اینکه برنامه run as admin اجرا بشه؟
به جای اینکه دوباره Workaround برای همچین مشکلی باشید، یا به دنبال اینکه بدون اینکه لزومی داشته باشه، برنامه تان را به صورت Run as Administrator اجرا کنید؛ به فکر این باشید که مشکل طراحی برنامه تان را برطرف کنید که برنامه تان با ویندوز ویستا، 7، و نسخه های بعد از آن همچین مشکلی نداشته باشه!

برنامه نباید داده قابل تغییر خودش را در پوشه همراه خودش در Program Files نگهداری کنه. اگر قبلا این کار رو می کردید، اشتباه می کردید. قبلا ویندوز به این اشتباهتون گیر نمی داد، فکر می کردید که کار درستی می کنید، الان ویندوز گیر میده، میخواید برای رفع گیر، اشتباه دیگه بکنید! برنامه ها باید اطلاعات خودشان را در پوشه هایی مثل AppData ذخیره کنند.