PDA

View Full Version : آموزش: ذخیره & ویرایش داده ها در دیتاگرید ( به صورت فلش )

alimanam
سه شنبه 04 بهمن 1390, 14:08 عصر
با سلام

یک دوستی در این زمینه سوال کرده بودن بد ندیدم این سوال تکراری رو به این صورت آموزشی اینجا بزارم تا بقیه دوستان که تازه دارن با دیتابیس sql برنامه مینویسن استفاده کنن . البته خودم همیشه روش کد نویسی رو به این روش ترجیح میدم چون اونجا همه چی آرومه ... :لبخند:

دیدن فایل آموزشی (http://manamsoft.ugig.ir/video/SQL-Wizard.swf)

موفق باشید./

zeos_man
سه شنبه 04 بهمن 1390, 15:49 عصر
جالب بود دستتتتت درد نکننننننههههه

rayson
سه شنبه 04 بهمن 1390, 19:16 عصر
سلام دوسته عزیز
داخل Vs 2008 با SQL Server 2000 اگر بخوام ویرایش کنم به چه صورت است ؟
من حذف از جدول را انجام دادم اما ویرایش به مشکل برخوردم.

alimanam
سه شنبه 04 بهمن 1390, 22:13 عصر
با سلام

من حذف از جدول را انجام دادم اما ویرایش به مشکل برخوردم.

با کدنویسی این کار رو انجام میدین یا روش ویزارد ؟ اگه از روش کدنویسی استفاده کردین کدتون رو بزارین تا بهتر بشه کمک کرد اگرم از روش ویزارد استفاده کردین که نباید مشکلی بوجود بیاد وقتی رکورد رو میشه حذف کرد ویرایش که دیگه جای خود داره !

موفق باشید./

rayson
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 02:02 صبح
سلام
من از ویزارد استفاده میکنم Edit مشکل ندارم اما وفتی Upgrade میزنم از من خطا میگیره.
اگه میشد یه فلش مثل قبلی قرار بدید خیلی خوب میشد

rayson
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 12:19 عصر
سلام
کسی نیست که به من کمک کند؟
حداقل بگید کد UPDATE چی بگذارم.
من کد DELETE گذاشتم : DELETE FROM name table WHERE (id=@ID)
اما کد که باید برای تایید ویرایش بگذارم نمیدونم.
باید کد : UPDATE FROM name table WHERE (id=@ID) بگذارم ؟

Hybrid
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 12:26 عصر
سلام دوست عزیز ، تورو خدا اول یه کم مطالعه کنین بعد بیاین سوال بپرسین... نگا شما اومدین برای دستور Delete از پارامتر استفاده مردین خب مومن خدا باید در زیر این خط کد بیای بگی این پارمتر چیه ، مقدارشو از کجا میگیره تا این کامپیوتر بفهمه باید این چه رکوردی رو باید حذف کنه. ..

موفق باشید./

rayson
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 14:26 عصر
سلام .
کد که برای DELETE گذاشتم در SqlDataSource یک Gridview در پنجره Configure Data Source در بخش DELETE قرار میگیره . قسمت table name نام جدول هست و طبق آی دی از جدول حذف میکنه.
این کد مشکل نداره ، مشکل من کد ویرایش متن جدول که از دوستان خواستم کسی اگه در این باره میدونه به من کمک کنه.

alimanam
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 14:37 عصر
با سلام

این کد مشکل نداره ، مشکل من کد ویرایش متن جدول که از دوستان خواستم کسی اگه در این باره میدونه به من کمک کنه. در سایت جستجو کن به اندازه 500 تا تاپیک در این زمینه پیدا میکنی .

توضیحات تکمیلی : کد آپدیت یک رکورد خاص از جدول

UPDATE Students SET active_flg = @active_flg FROM Students WHERE student_id = @student_id

لینک برای مطالعه بیشتر :

http://www.sqlteam.com/article/stored-procedures-parameters-inserts-and-updates

موفق باشید./

rayson
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 17:19 عصر
سلام دوست عزیز.
عکسی که میزارم توجه کنید در قسمت DELETE من دستور نوشتم ، این امکان هت که در قسمت UPDATE دستور ویرایش یا ثبت مجدد بکنه اگه هست چه کدی ایت قابلیت را دارد؟

81501

rayson
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 18:57 عصر
دوستان کسی نیست در این مورد یک توضیح کوچیک به من بده ؟

rayson
جمعه 07 بهمن 1390, 20:40 عصر
سلام دوستان ، من خودم مطالعه کردم و توانستم در مورد ویرایش متن و... ، در Grid view پیش برم و کارم انجام بدم و برای دوستان هم میگذارم شاید به کارتون آمد.
هر Gridview دارای یک SQlDataSource و برای ویرایش ، حذف و اضاف میتوان استفاده کرد ، همچنین برای اینکه این کارها انجام شود یک کد کوچک نیاز دارد .

1-وارد Configure میشویم.

81574

2-جدول مورد نظر خودمان را انتخاب کرده و تیکه specify a custom sql statement or stored procedure

را زده و Next کنید.

81575

3- در قسمت UPDATE کد مورد نظر را وارد کنید (طبق شکل).
UPDATE Name Table SET Column = @Column,Column1=@ Column1WHERE (id=@ID)
نکته: توجه داشته باشید که حتما برای جدول خود ID قرار دهید.
Name Table : نام جدول شماست.
COLUMN : نام ستون مورد نظر که میخواهید متن درون آن ویرایش شود.
نکته: اگر توجه داشته باشید شما هر تعداد که ستون داشته باشید میتوانید آن ها را ویرایش کنید طبق دستور
(نام ستون=@نام ستون) و آن را با ستون بعدی با , جدا میکنید.

81576

4-بعد از اینکه عملیات بالا به اتمام رسید و FINISH کردید.
روی جدول کلیک کرده و از طریق MAGIC Wand آن که در بالا سمت چپ است روی گزینه Edit Columnزده و وارد صفحه Fields شده و در پنجره Available Field از شاخه CommandField آیکون Edit,Update,Cancel را انتخاب و Add کنید .
-برای اینکه این ایکون در جدول شما قابل نمایش باشد باید ShowEditButton در قسمت Behavior به True تبدیل شود ، و تیک Enable Editing در پنجره Grid View Task زده شده باشد (طبق شکل) .
- بعضی از قسمت ها نیاز به ویرایش ندارند مانند ردیف، برای اینکه زمانی که میخواهید ویرایش کنید این قسمت ها جزء ویرایش قرار نگیرند ، به پنجره Field ودر قسمت select field روی گزینه مورد نظر کلیک کرده و در سمت راست در قسمت Command Field Properties در شاخه Behavior گزینه Read only را به True تغییر دهید(طبق شکل).

81577

موفق باشید.