PDA

View Full Version : سوال: پیاده سازی توابع ریاضی

hashemi85sep
سه شنبه 04 بهمن 1390, 18:09 عصر
سلام دوستان
من نمیدونم که جای این موضوع اینجاست یا نه
در هر صورت
من میخواستم بدونم چطوری میشه توابعی که توی ریاضی مهندسی هست ( سری فوریه ، نگاشتها ، پارسوال و ... ) رو با یکی از زبان های برنامه نویسی پیاده سازی کرد ؟

لطفا راهنمایی کنین که خیلی ضروریه

maktoom
سه شنبه 04 بهمن 1390, 21:24 عصر
سلام
باید برید سراغ فرمولهای پایه ای که این سری ها و فرمول ها بوسیله اونا بدست اومدن.
به ویکی پدیا سری بزنید.
موفق باشید

Salar Ashgi
سه شنبه 04 بهمن 1390, 22:46 عصر
اگه میخواین با #C پیاده سازی کنید ، جای تاپیک اینجاس و یا اگر زبان دیگری مدنظرتون هست ، بهتره در تالار مناسب سوالتون رو مطرح کنید .
اما راجب سوالتون : چنین مفاهیمی عموما بشکل پیاده سازی در خود زبان وجود ندارد و باید یا خودتان پیاده سازی کنید و یا اینکه از Library های
آماده و نوشته شده کمک بگیرید . البته فکر کنم مثلا برای سری فوریه ، چند جمله ای های approximated وجود دارند که از اونها میتونید استفاده کنید .

موفق باشید ./

night_secret
سه شنبه 04 بهمن 1390, 23:05 عصر
سلام دوستان
من نمیدونم که جای این موضوع اینجاست یا نه
در هر صورت
من میخواستم بدونم چطوری میشه توابعی که توی ریاضی مهندسی هست ( سری فوریه ، نگاشتها ، پارسوال و ... ) رو با یکی از زبان های برنامه نویسی پیاده سازی کرد ؟

لطفا راهنمایی کنین که خیلی ضروریه
اگه زبان خاصی رو نمیدونیی بهتره بری وی بی 6 برنامه های آماده داره
موفق باشی/

hashemi85sep
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 10:03 صبح
اگه میخواین با #C پیاده سازی کنید ، جای تاپیک اینجاس و یا اگر زبان دیگری مدنظرتون هست ، بهتره در تالار مناسب سوالتون رو مطرح کنید .
اما راجب سوالتون : چنین مفاهیمی عموما بشکل پیاده سازی در خود زبان وجود ندارد و باید یا خودتان پیاده سازی کنید و یا اینکه از Library های
آماده و نوشته شده کمک بگیرید . البته فکر کنم مثلا برای سری فوریه ، چند جمله ای های approximated وجود دارند که از اونها میتونید استفاده کنید .

موفق باشید ./
سلام دوست عزیز
میشه در مورد approximated بیشتر توضیح بدین
و اینکه چطور باید استفاده کنم و برنامم رو بنویسم