PDA

View Full Version : سوال: آیا می شه با php برنامه تحت شبکه نوشت؟

idocsidocs
جمعه 07 بهمن 1390, 00:08 صبح
آیا می شه با php برنامه تحت شبکه نوشت؟

faravaghi
جمعه 07 بهمن 1390, 01:06 صبح
سلام،
از اون سوال ها کردین!
اصلا این یه زبانه تحت شبکه است.
آیا منظور خواصی از این سوال دارین؟

idocsidocs
جمعه 07 بهمن 1390, 01:35 صبح
سلام،
از اون سوال ها کردین!
اصلا این یه زبانه تحت شبکه است.
آیا منظور خواصی از این سوال دارین؟
اگر بخوام برای یه شبکه یا رابط تحت وب بنوییم که هم بشه از داخل شبکه و هم از خارج شبکه بهش دسترسی داشت باید چیکار کنم؟

tux-world
جمعه 07 بهمن 1390, 08:40 صبح
فکر کنم شما معنای شبکه رو تو این قسمت یه خورده بد تفسیر میکنید. php بدون جاوا امروزه معنایی نداره. منظورتون از رابط تحت وب چیه؟ میشه مثلا یه آزمون شبکه ای نوشت . اگه بخوایید به برنامتون از طریق بیرون وصل شید باید آی پی داشته باشید و از سوکت پراگرمینگ بکنید

idocsidocs
جمعه 07 بهمن 1390, 13:37 عصر
php بدون جاوا امروزه معنایی نداره.
منظورتون از این جمله چیه؟

MMSHFE
جمعه 07 بهمن 1390, 15:59 عصر
با برنامه نویسی Socket میتونید خیلی راحت اینکار رو انجام بدین. حتی با GTK میتونید برنامه های PHP تحت دسکتاپ هم بنویسید. حالا این وسط جاوا که دوستمون بهش اشاره کردن چه نقشی داره، حقیقتش من هم متوجه نشدم. اگه منظورشون جاوا اسکریپت باشه، فکر میکنم احتمالاً بخاطر دریافت تغییرات از سرور (تکنیک AJAX) بهش نیاز داشته باشیم که البته با GTK این مشکل هم رفع میشه و میتونیم خودمون هر چند لحظه یکبار اطلاعات رو از سرور درخواست کنیم. البته اگه بخوایم تحت وب (توی مرورگر) اطلاعات شبکه رو مبادله کنیم، طبیعتاً وجود جاوا اسکریپت ضروری خواهد بود.
موفق باشید.

idocsidocs
جمعه 07 بهمن 1390, 16:19 عصر
با برنامه نویسی Socket میتونید خیلی راحت اینکار رو انجام بدین. حتی با GTK میتونید برنامه های PHP تحت دسکتاپ هم بنویسید.
لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدید.

MMSHFE
شنبه 08 بهمن 1390, 09:01 صبح
دوست عزیز با برنامه نویسی Socket میتونید به هر ترکیب IP:PORT که میخواین وصل بشین مشروط بر اینکه اونطرف یک Listener نوشته باشین که به درخواستهای اتصال ازطریق اون پورت جواب بده و برحسب شرایطی که تعیین میکنید، اونها رو رد/تأیید کنه. وقتی هم که درخواستتون تأیید شد، میتونید اقدام به تبادل اطلاعات کنید. حالا GTK (http://gtk.php.net/) این وسط یک ابزار کمکی هست که به شما اجازه میده برنامه های PHP رو بصورت Desktop Application بنویسید (با رابط کاربری گرافیکی و...) که البته استفاده از GTK تنها محدود به همین کاربرد یعنی برنامه های تحت شبکه و... نمیشه. مثلاً میتونید یک ماشین حساب با PHP بنویسید و اون رو به فایل اجرایی تبدیل کنید و بدون نیاز به مرورگر اون رو اجرا کنید!
موفق باشید.

idocsidocs
شنبه 08 بهمن 1390, 12:11 عصر
مثلاً میتونید یک ماشین حساب با PHP بنویسید و اون رو به فایل اجرایی تبدیل کنید و بدون نیاز به مرورگر اون رو اجرا کنید!
می شه برنامه های پیشرفته تر هم نوشت؟

حجم برنامه ای که با gtk نوشته می شه چقدر هست؟

MMSHFE
شنبه 08 بهمن 1390, 14:51 عصر
تقریباً میشه برنامه های خوبی باهاش نوشت اما نباید انتظار داشته باشیم رابط گرافیکی برنامه در حد برنامه هایی باشه که برای مثال با Delphi یا Visual Studio .NET مینویسیم چون اصلاً PHP برای این کارها ساخته نشده اما در حد و اندازه قابل قبول میشه ازش استفاده کرد. حجمش هم بستگی به برنامه و میزان سورس کدهای اون داره و تقریباً با برنامه های معادلی که با زبانهایی مثل ++C و... نوشته میشن، هم اندازه است. موفق باشید.

tux-world
شنبه 08 بهمن 1390, 19:10 عصر
من ویندوز رو نمیدونم ولی تو لینوکس با php و gtk برنامه نویسی میکنم. منظورم هم از جاوا اسکریپت تحت وبش بود نه دسکتاپ ;)

idocsidocs
شنبه 08 بهمن 1390, 19:15 عصر
من ویندوز رو نمیدونم ولی تو لینوکس با php و gtk برنامه نویسی میکنم. منظورم هم از جاوا اسکریپت تحت وبش بود نه دسکتاپ ;)

آیا gtk نیاز به یادگیری داره یا فقط نصب و راه اندازی می خواد؟

با gtk چه برنامه هایی نوشتید؟

AmirSky
دوشنبه 10 بهمن 1390, 23:52 عصر
میشه بگید با php چه جوری میشه ماشین حساب ساخت؟