PDA

View Full Version : سوال: دریافت مقادیر یک table با توجه به table دیگر بدون ارتباط با یکدیگر

hastiam
دوشنبه 10 بهمن 1390, 08:23 صبح
سلام
من دو تا table به صورت زیر دارم که به هم متصل نیستند حالا اگه بخوام لیستی از کاربران (Members) رو همراه به نام گروههاشون نشون بدم چطوری می تونم بگم که با توجه به GroupID هر کاربر برو GroupName اون رو پیدا کن و نمایش بده.
یعنی به جایGroupID از GroupName برای نمایش استفاده کن. (برای ارتباط با دیتابیس از linq استفاده می کنم) مرسی از راهنماییتون.
81706http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

amir3321
دوشنبه 10 بهمن 1390, 12:17 عصر
فکر کنم شما باید از join استفاده کنی مانند مثال زیر

var query = from c in Tb_members
join o in Tb_group on c.groupID equals o.groupID
select new { c.Name, o.groupname };

hastiam
دوشنبه 10 بهمن 1390, 18:45 عصر
فکر کنم شما باید از join استفاده کنی مانند مثال زیر

var query = from c in Tb_members
join o in Tb_group on c.groupID equals o.groupID
select new { c.Name, o.groupname };

از join استفاده کردم نشد:خجالت: اگه از این دستور استفاده کنم هیچ Member ای رو نشون نمیده.:گریه::گریه::گریه:

فرید نجفلو
یک شنبه 16 بهمن 1390, 01:44 صبح
خسته نباشید
این دستور رو امتحان کنید:

Select [Name],[Family],

(Select [GroupName] From TB_Group Where dbo].[TB_Group].[GroupID]=[dbo].[TB_Members].[GroupID])As [GroupName]

From [dbo].[TB_Members]

hastiam
یک شنبه 16 بهمن 1390, 09:12 صبح
دوستان ممنونم از پاسختون
Farid.N دوست عزیز من راه شما رو امتحان نکردم نمیدونم این با این روش کار میکنه یا نه به هر حال ممنون از وقتی که گذاشتید.
مشکلی که من داشتم و با join هم اطلاعات رو نشون نمیداد این بود که من از دو تا context برای ارتباط با دیتابیسم استفاده کرده بودم :اشتباه: یعنی member رو از یک context و group رو از context دیگه ای می خوندم به خاطر همین نمی تونست ارتباط برقرار کنه.:گیج: