PDA

View Full Version : کاهش سرعت در تعداد بالای اطلاعات

Navid Asadi
دوشنبه 10 بهمن 1390, 09:22 صبح
سلام
من تو نرم افزارم از دیتابیس اکسس استفاده میکنم
تو جدولم نزدیک 25 تا ستون دارم
موقعی که تعداد سطر هام به بیش از 2 3 هزارتا میرسه برنامه برای لود کردن داده ها تو دیتا گرید کند میشه.
راه حلی برای این موضوع دارین؟

meisam3322
دوشنبه 10 بهمن 1390, 10:56 صبح
2 ، 3 هزارتا ؟ یا 32 هزارتا ؟ :متفکر:

بیشتر از این تعداد ستون و سطر در برنامم هست. الان داره کار میکنه ، هیچ مشکلی نداره.

راه حل اول : اکسس رو به کل فراموش کن و سریعا برو با SQl Server طراحیش کن. به نظر من اکسس واسه جنبه آموزشی داره تا کار حرفه ای. واسه برنامه خودم هم ، به اصرار کارفرما از اکسس استفاده کردم و ضررهاشم پای خودشه.

راه حل دوم : باز هم اگه تصمیم داری با همین روال ادامه بدی ، باز هم میگم ، با این تعداد رکورد و ستون ، مشکلی پیش نمیاد. شاید 2 تا 4 ثانیه طول بکشه ، اون هم اگه بخوای تک تک رکوردها رو یکی یکی بخونی. چک کن ببین چه موقع افت سرعت ایجاد میشه ، با اجرای کدوم دستورات. شاید دستورات مربوط به bind نمودن اطلاعات در گرید ، این مشکل رو ایجاد کرده....

در هر صورت این توصیه من به شما به عنوان برادر کوچکتر، اکسس جنبه آموزشی داره و برای کارهای حرفه ای اصلا مناسب نیست. :گیج:

Hybrid
دوشنبه 10 بهمن 1390, 11:17 صبح
سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه... با نظرات دوستمون موافقم ... فکر نمیکنم اکسس با 2 یا 3 هزار تا رکورد مشکل داشته باشه ( حداقل واسه من نداشته ) .. اگر واقعا میخواین بانکی قوی و پرسرعت داشته باشین اکسس رو ول کنین و بچسبین به اس کیو ال....

موفق باشید./

alimanam
دوشنبه 10 بهمن 1390, 14:16 عصر
با سلام

سرعت لود شدن داده ها به چندین عامل از جمله مشخصات سخت افزاری , کدنویسی و انتخاب نوع پایگاه داده , شبکه بودن یا نبودن برنامه و ... مربوط میشه و به تنهایی نمیشه گفت این تعداد از رکورد باعث کندی برنامه و نقص پایگاه داده است چه بسا شما با کدنویسی نادرست باعث کندی برنامه ایی بشین که از دیتابیس Oracel استفاده کرده پس نمیشه نقص برنامه رو در انتخاب دیتابیس دید .

موفق باشید./