PDA

View Full Version : سوال: خطای readonly بودن دیتابیس

reza_majid68
دوشنبه 10 بهمن 1390, 12:17 عصر
سلام من یه برنامه نوشتم و setup اون رو هم درست کردم ولی وقتی اجرا میکنم خطای database is read only m میده
دیتا بیسم هم read only نیست .
باید چیکار کنم ؟

reza_majid68
دوشنبه 10 بهمن 1390, 19:33 عصر
کسی نمیدونه از چیه؟

zarrinnegar
دوشنبه 10 بهمن 1390, 20:39 عصر
کی این خطا رو میده؟
زمان نصب؟ وقتی میخوای نصب کنی میگی attach کنه این اررور رو میده؟
زمان اجرا؟
زمان Insert ؟

؟؟

shadi khanum
دوشنبه 10 بهمن 1390, 23:00 عصر
اگه برنامه Setup رو خودت نوشتی یعنی میای فایل ها رو کپی میکنی واسه مشتری ، احتمالا واسه اینکه بعضی موقع ها وقتی یه فایلی رو کپی میکنی با برنامه، اون رو ReadOnly میکنه.(من خودم مشکلم این بود، یعنی وقتی تو برنامه Setup فایل ها رو ک1ی میکردم خود به خود Readonly میشدن..) حالا اگه اینکار رو میکنی، چک کن ببین بعد از اینکه کپی انجام شد فایل mdf دیتابیس readonly شده یا نه... لگه آره ، بعد از کپی یه حلقه بذار و همه فایل ها رو از Readonly در بیار بعد attach کن..
موفق باشی

reza_majid68
سه شنبه 11 بهمن 1390, 17:38 عصر
من با setup خود ویژوال استدیو این کار رو کردم . نه readonly هم نمیشه دیتا بیسم .
چیکار باید بکنم ؟

Esmail Solhkhah
سه شنبه 11 بهمن 1390, 17:46 عصر
احتمالا ویندوزتون 7 هست و موقع نصب برنامه رو به Program Files نصب کردید ، تو ویندوزهای ویستا و 7 به خاطر امنیت رو این فولدر سیستم عامل حساسه پس بعد نصب یا باید خودتون پرمشین رایت بدید

یا اینکه تو یه مسیر دیگه نصب کنید.

موفق باشید.

shodmehr
دوشنبه 11 آذر 1392, 23:45 عصر
ممنون اسماعیل جان صلح خواه

mthreat.info
سه شنبه 12 آذر 1392, 06:37 صبح
سلام من یه برنامه نوشتم و setup اون رو هم درست کردم ولی وقتی اجرا میکنم خطای database is read only m میده
دیتا بیسم هم read only نیست .
باید چیکار کنم ؟

اگه برنامه Setup رو خودت نوشتی یعنی میای فایل ها رو کپی میکنی واسه مشتری ، احتمالا واسه اینکه بعضی موقع ها وقتی یه فایلی رو کپی میکنی با برنامه، اون رو ReadOnly میکنه.(من خودم مشکلم این بود، یعنی وقتی تو برنامه Setup فایل ها رو ک1ی میکردم خود به خود Readonly میشدن..) حالا اگه اینکار رو میکنی، چک کن ببین بعد از اینکه کپی انجام شد فایل mdf دیتابیس readonly شده یا نه... لگه آره ، بعد از کپی یه حلقه بذار و همه فایل ها رو از Readonly در بیار بعد attach کن..
موفق باشی

احتمالا ویندوزتون 7 هست و موقع نصب برنامه رو به Program Files نصب کردید ، تو ویندوزهای ویستا و 7 به خاطر امنیت رو این فولدر سیستم عامل حساسه پس بعد نصب یا باید خودتون پرمشین رایت بدید

یا اینکه تو یه مسیر دیگه نصب کنید.

موفق باشید.

http://c-sharp.ir/?p=366

mr.siahatgar
دوشنبه 27 آبان 1398, 18:04 عصر
سلام من این مشکل داشتم باکلیک راست کردن برنامه و اجرا از طریق ران ادمینستور مشکل حل شد