PDA

View Full Version : سوال: نحوه راست چین کردن منوهای سایت http://apycom.com

mehdi-ghafari
سه شنبه 11 بهمن 1390, 12:05 عصر
سلام دوستان
همون طور که می دونید سایت http://apycom.com یه سری منوهای زیبا ایجاد شده توسط Jquery ارائه میده ولی خوب اونها برای زبان انگلیسی و چپ به راست طراحی شده
حالا می خواستم ببینم من چطور باید اونها رو راست به چپ و برای فارسی ویرایش کنم

با تشکر

s_mokhtari
سه شنبه 11 بهمن 1390, 13:24 عصر
سلام
منم دقيقان دنبال اين منوها بودم
دوستان اگه ميدونن راهنمايي كنيد
باتشكر

saeedgharedaghi
سه شنبه 11 بهمن 1390, 14:25 عصر
از اساتید خواهش میکنم به این مبجث توجه کنند، چون خیلی ها تو مسئله مشکل دارن

e107365
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 15:56 عصر
خب مشکل اینجاست که لایسنس اون سایت اجازه نمیده منوها رو به کار ببری واسه همین اصلا به کارشون نبردم.
در حالت کلی راست به چپ کردن منو به استایل شیت مربوطه ولی انیمیشن های خاصی که جی کوئری داره واسه لغزاندن منوها هم در وحله دوم قرار دارند مثلی animate که تو منوها هم زیاد استفاده میشه به همراه easing.
برای راست چین کردن منوهایی که با جیکوئری و css ساخته شدندو ابتدا جائا اسکریپت رو ببندین و پس از راست چین کردن منو. دوباره جاوااسکریپت رو فعال کنید تا ببینید منو چطور نشون داده میشه. اگه دیدن که تو بین کدهایی جی کوئری animate یا scrollLeft یا یه همچین چیزی داره. احتمالا animate با پارامتر left به کار برده شده اونو right کنید. یه احتمال دگ هم که ممکنه یه تابع برای محاسبه فاصله منو از کنار باشه تا منو بیرون از صفحه نره. اونم ببرید از راست به چپ (چون منو انگلیسی از چپ به راسته). برای scrollLeft یا offset().left باید از خودشون استفاده کنید. یکمی قضیه پیچیده میشه اینجا. چون باید مختصات رو از فقط و فقط از چپ بگیرید.
راهنمایی: منوهای پایین ریز بوسیله css به این صورت ساخته می شن که li دارای posiotin: relative هستش و محتویات اون یعنی ul دارای موقعیت مطلق و برای چپ به راست موقعیت چپ ul صفر میشه و برای راست به چپ موقعیت راست اون صفر میشه.
امیدوارم مفید باشه. اگه تو کار مشکلی پیش اومد امیدوارم بتونم کمک بکنم.

sanay_esh
یک شنبه 23 بهمن 1390, 06:55 صبح
سلام بنده یه نمونه منو از این سایت دانلود کردم کار چندان خاصی نداره که بخوایی راست چین کنی

دو تا نمونه هم براتون میزارم
82498
82499

saeedgharedaghi
یک شنبه 23 بهمن 1390, 15:32 عصر
سلام دوست عزیز میشه توضیح بدین مرحله به مرحله چه کار کردین؟

sanay_esh
یک شنبه 23 بهمن 1390, 16:03 عصر
سلام
برخی از منوهایی که در این سایت ارائه میشوند را با تغییر فایل css میتوان راست به چپ کرد که خیلی خیلی راحته یک فایرباگ در فایرفاکس نصب کنی میتونی پیدا کنی که چجوری انجام دادم
اما برخی چون لایسنس میخوان نمیشه
کمی زمان میبره که این جور منو های بدون لایسنس رو راست به چپ کنید
در مورد راست به چپ کردن فایلهای css و قالبها مطالب بسیار زیادی وجود داره که میتونی با کمی جستجو به آنها برسی