PDA

View Full Version : پشتیبانی از تاریخ فارسی در PHP 5.3

masoud_tamizy
یک شنبه 16 بهمن 1390, 20:57 عصر
تو یه پست خوندم که PHP 5.3 تاریخ فارسی رو پشتیبانی می کنه !!!
IntlDateFormatter("fa_IR@calendar=persian", IntlDateFormatter::FULL, IntlDateFormatter::FULL, 'Asia/Tehran', IntlDateFormatter::TRADITIONAL)
چجوری کار می کنه ؟؟؟

MMSHFE
دوشنبه 17 بهمن 1390, 07:43 صبح
بله ولی از اونجا که در همه سرورها، نسخه 5.3 نصب نیست و حتی اگه باشه، در همه اونها بطور پیشفرض توسعه php_intl فعال نیست، پیشنهاد میکنم همچنان از JDF (http://jdf.scr.ir) استفاده کنید.

masoud_tamizy
دوشنبه 17 بهمن 1390, 11:00 صبح
تو یه پست خوندم که PHP 5.3 تاریخ فارسی رو پشتیبانی می کنه !!!
IntlDateFormatter("fa_IR@calendar=persian", IntlDateFormatter::FULL, IntlDateFormatter::FULL, 'Asia/Tehran', IntlDateFormatter::TRADITIONAL)
چجوری کار می کنه ؟؟؟

بله ولی از اونجا که در همه سرورها، نسخه 5.3 نصب نیست و حتی اگه باشه، در همه اونها بطور پیشفرض توسعه php_intl فعال نیست، پیشنهاد میکنم همچنان از JDF (http://jdf.scr.ir) استفاده کنید.

می تونید شیوه استفادهش رو بگید چون من اون چه که خوندم رو پیاه کردم اما به نتیجه نرسیدم !!!

mbf5923
دوشنبه 17 بهمن 1390, 11:58 صبح
دوستان همونطور که آقای شهرکی گفتن فعلا بهتره استفاده نکنید
الان فعلا آزمایشی هستش و به صورت پیشفرض هم غیر فعاله

<?php

$fmt = new IntlDateFormatter("fa_IR@calendar=persian", IntlDateFormatter::FULL,
IntlDateFormatter::FULL, 'Asia/Tehran', IntlDateFormatter::TRADITIONAL);

echo "تاریخ: " . $fmt->format(time()) . "\n";

?>

masoud_tamizy
دوشنبه 17 بهمن 1390, 12:28 عصر
چجوری باید فعالش کرد ؟

MMSHFE
دوشنبه 17 بهمن 1390, 12:37 عصر
این خط رو توی php.ini پیدا کنید:
extension=php_intl.dll;
و سمی کالن اولش رو حذف کنید و فایل رو ذخیره کرده و نهایتاً Apache رو مجدداً راه اندازی کنید.
موفق باشید.

masoud_tamizy
دوشنبه 17 بهمن 1390, 14:43 عصر
من این کار رو انجام دادم ولی با این اخطار در یک messageBox روبرو شدم :
PHP Startup : Unable to Load dynamic library'c:/Wamp/bin/php/php5.3.0/ext/php_intl.dll' - The specified module could not be found
درحالیکه این فایل توی این مسیر وجود داره و من هم خودم دوباره با نسخه 5.3.1 هم تعویضش کردم !!!