PDA

View Full Version : سوال: تقسيم بندي محتويات يك پوشه

habib1367
دوشنبه 17 بهمن 1390, 14:07 عصر
سلام .
من يه پوشه دارم كه 5000 تا عكس داخلشه و ميخوام هر 10 تا دونه عكس رو بريزم تو يه پوشه جدا يعني به عبارتي يك پوشه كه 5000 تا عكس داخلشه بشه 500 تا پوشه كه هر كدوم 10 تا عكس داخلشه چطور اين كارو بكنم؟

اگه نرم افزاري ميشناسيد اين كارو ميكنه معرفي كنيد اگه نه بگيد با چه برنامه اي برنامشو بنويسم

ممنون

shadi khanum
دوشنبه 17 بهمن 1390, 19:44 عصر
ببین شما اول یه for 500 تایی بزن و 500 تا فولدر درون اون فلدر اصلیتون درست کن..
بعد یه loop بزن رو همه فایل های اون پوشه اصلی و یه counterهم تعریف کن و یکی یکی فایل ها رو به یکی از دایرکتوری های توی این فولدر که درست کردی move کن و بعد از هر move اون counter رو یکی اضافه کن. وقتی 10 شد counter رو reset کن و فایلهای بعدی رو بریز تو فولدر بعدی و الی آخر..
موفق باشی

shadi khanum
دوشنبه 17 بهمن 1390, 20:14 عصر
دوست عزیز من برنامش رو براتون نوشتم. امیدوارم به کارتون بیاد.500 تا فولدر درست میکنه و فایل ها رو 10 تا 10 تا میریزه تو فولدر ها.
با دکمه select folder اون فولدر اصلی که فایل هاتون توش هست رو انتخاب کنبد و به ترتیب دکمه های create folder و SplitFolder رو کلیک کنید..
موفق باشی

habib1367
دوشنبه 17 بهمن 1390, 22:15 عصر
دستت درد نكنه بي نهايت سپاسگزاريم:قلب:
دو تا زحمت ديگه يكي كه اگه ميشه اون 10 تا بشه 7 تا يعني 7 تا 7 تا بره تو يه پوشه و زحمتي بعدي من vb .net در حال حاضر نصب ندارم راهي ديگه نداره ايني كه گذاشتي رو ازش استفاده كنم؟

تو فايل ضميمه برا مثال هزار تا فايل txt رو گذاشتم (خودم عكس دارم برا كم حجمي txt زدم)اينا رو 7 تا 7 تا جدا و بريزيد تو يه پوشه.
و اينكه هميشه ممكن 5000 تا عكس نباشه يا كمتر يا بيشتر مثلا 200 -500 -2000- بستگي به كارم متغييره هدف اصلي برنامه اين باشه كه محتويات پوشه رو 7 تا 7 تا از هم جدا كنه و بريزه تو پوشه ديگه.
ممنونم از كمكه قبليت

shadi khanum
دوشنبه 17 بهمن 1390, 23:39 عصر
دوست عزیز شما اگه میخوای صرفا برنامه رو استفاده کنی و VS واسه بازکردن پروژه نداری واستون exe برنامه رو میذارم. ضمنا دو تا textbox اضافه شده که تعداد کل فایلهای توی فولدر اصلیتون و اینکه چندتاچندتا میخواید توی فولدرها ریخته بشه رو وارد کنید.
موفق باشی

فرید نجفلو
سه شنبه 18 بهمن 1390, 02:14 صبح
با سلام
با اجازه دوست خوبم shadi khanum (http://barnamenevis.org/member.php?106269-shadi-khanum) منم یه برنامه با کد و exe می ذارم شاید نیازتون برطرف شد
82147

habib1367
سه شنبه 18 بهمن 1390, 09:31 صبح
دوست عزیز شما اگه میخوای صرفا برنامه رو استفاده کنی و VS واسه بازکردن پروژه نداری واستون exe برنامه رو میذارم. ضمنا دو تا textbox اضافه شده که تعداد کل فایلهای توی فولدر اصلیتون و اینکه چندتاچندتا میخواید توی فولدرها ریخته بشه رو وارد کنید.
موفق باشی

با سلام
با اجازه دوست خوبم shadi khanum (http://barnamenevis.org/member.php?106269-shadi-khanum) منم یه برنامه با کد و exe می ذارم شاید نیازتون برطرف شد
82147

بابا ایول خداییش دمتون گرم میدونم خلافه قوانینه ولی حیفم اومد خشکو خالی تشکر کنم:قلب::لبخند: اگه بدونید چه خونه دلی خوردم.
نه من پروژه نداشتم ولی برنامه نویسی رو .net دنبال میکنم.

یه سوال دیگه هم بپرسم ؟:لبخند: پر رو شدم.

عکسام تفکیک شد الان 200 تا فولدر 7 تایی دارم میشه این 200 تا فولدر رو تبدیل به rar کنم؟ . آخه زحمته یکی یکی راست کلیک کنی rar کنی:خجالت:

فرید نجفلو
سه شنبه 18 بهمن 1390, 15:08 عصر
بابا ایول خداییش دمتون گرم میدونم خلافه قوانینه ولی حیفم اومد خشکو خالی تشکر کنم:قلب::لبخند: اگه بدونید چه خونه دلی خوردم.
نه من پروژه نداشتم ولی برنامه نویسی رو .net دنبال میکنم.

یه سوال دیگه هم بپرسم ؟:لبخند: پر رو شدم.

خواهش می کنم وظیفه ما ست
اینجا هم همه جمع شدیم تا به سوالات هم جواب بدیم(یاد بگیریم و یاد بدیم)

عکسام تفکیک شد الان 200 تا فولدر 7 تایی دارم میشه این 200 تا فولدر رو تبدیل به rar کنم؟ . آخه زحمته یکی یکی راست کلیک کنی rar کنی
خیلی ساده!
winRar نصب کن
برو تمام پوشه هایی رو که می خوای زیپ کنی انتخاب کن
راست کلیک و گزینه Add to archive رو انتخاب بفرمایید
تو پنجره باز شده در برگ Files تیک گزینه Put Each File in separate archive رو بزار و ok کن