PDA

View Full Version : کار با sql server 2012 در vb.net

swallow.pa
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 21:27 عصر
سلام به همه
می خوام بدونم کسی با sql server 2012 توی vb.net کار .کرده یا نه و آیا براش مشکلی پیش اومده
شاید سوالم خیلی مبتدیه اما من تازه با 2012 دارم آشنا می شم و می خوام بدونم بچه های وی بی چیکار کی کنن

موفق باشین

فرید نجفلو
پنج شنبه 20 بهمن 1390, 23:20 عصر
من یه کم باهاش کار کردم البته با Express. استفادش با 2008 فرقی نمی کنه و مشکلی هم نداره
فقط وقت نسخه آزمایشی من تموم شد مجبور شدم پاکش کنم!
یه مزیت مهم هم واسه این ورژن(Express) هست که بهتر شده اونم اینه که حجم حداکثر فایل دیتا بیس از 2GB به 40GB افزایش پیدا کرده!

omidquest
جمعه 21 بهمن 1390, 09:56 صبح
سلام توي رنكينگ جهاني هم 3 پله صعود داشته بخاطر امنيت بالاتر و بهترش
در بخش تريگر نويسي رتبه اول مربوط به Oracle بود كه حالا ديگه sql server بهتر از نظر سرعت و تعداد اجراي همزمان

در كل اينطوري بگم خدمتتون كه من Oracle كار ميكردم بخاطر امنيت دقت سرعت و پايداري ولي با توجه به اينكه SQL SERVER از نسخه 2005 واقعا ديتا بيس شد و ديگه اسباب بازي نبود و توي 2008 شركت DB2 اعلام كرد يك رقيب جدي براي ديتا بيس هاي بزرگ پيدا شده به اسم SQL SERVER 2008 و نسخه 2012 هم كه شاهكار كرده
از طرفي ديگر چون مجبور بودم تحت وب كار كنم و ديتا بيسم رو تحت وب درست كنم اگر ميخواستم به چشم كراك كردن نگاه كنم Sql server رو همه جا پذيرا هستن ، همه جور هاست و سرور براش هست
ولي اوراكل رو تو تمام دنيا چندتا سرور ساپورت ميكردن كه خيلي گرون ميشد
اگر هم به چشم خواهر برادري نگاه ميكرديم (نسخه قانوني استفاده كنيم ) كه جاي براي بحث نبود بجز موارد بالا Sql Server 2012 با تمام امكانات Oracle و DB2 و در بعضي موارد حتي بيشتر و بهتر 1/3 اونها قيمت داره

swallow.pa
جمعه 21 بهمن 1390, 12:30 عصر
ظاهرا نسخه های موجود هنوز آزمایشی اند

فرید نجفلو
جمعه 21 بهمن 1390, 13:02 عصر
ظاهرا نسخه های موجود هنوز آزمایشی اند
آخرین باری که من رفتم تو سایت هنوزنسخه کاندیدا (RC) قابل دانلود بود

کاربر مبتدی
دوشنبه 29 آبان 1391, 12:58 عصر
دوستان آیا میدونید نسخه اس کیو ال در ویژوال استودیو 2012 از چه نوعه؟

JaVa
دوشنبه 29 آبان 1391, 13:41 عصر
توی نسخه های ویژوال استودیو از SQL Express استفاده می شه/.

فرید نجفلو
دوشنبه 29 آبان 1391, 18:53 عصر
سلام
نسخه SQL Server Express 2012 localDb استفاده میشه
فقط مهمترین نکته ای که به نظرم میرسه ایتن هست که نسخه 2012 دیگه ویندوز XP پشتیبانی نمی کنه!
و این در حالی هست که این ویندوز هنوز هم کاربرای زیادی داخل ایران داره (متاسفانه) و این ممکنه یکی از دلایلی باشه استفاده از این نسخه رو محدود می کنه

swallow.pa
سه شنبه 30 آبان 1391, 17:24 عصر
بنظر شما مي شه توي سيستم خودمون از 2012 استفاده كنيم و براي كاربراني كه ايكس پي استفاده مي كنن 2008 نصب كنيم

فرید نجفلو
سه شنبه 30 آبان 1391, 18:05 عصر
بله مشکلی وجود نداره شما
البته اگه شما از SMO استفاده کنید ممکنه مشکلاتی پیش بیاد (که به احتمال زیاد استفاده نمی کنید)

Reza Safa
سه شنبه 30 آبان 1391, 18:21 عصر
من یه کم باهاش کار کردم البته با Express. استفادش با 2008 فرقی نمی کنه و مشکلی هم نداره
فقط وقت نسخه آزمایشی من تموم شد مجبور شدم پاکش کنم!
یه مزیت مهم هم واسه این ورژن(Express) هست که بهتر شده اونم اینه که حجم حداکثر فایل دیتا بیس از 2GB به 40GB افزایش پیدا کرده!

من برام جای تعجبه که نسخه رایگان express ماکروسافت را چرا register نمی کنید و تا ابد با آن کار کنید

Reza Safa
سه شنبه 30 آبان 1391, 18:22 عصر
بله مشکلی وجود نداره شما
البته اگه شما از SMO استفاده کنید ممکنه مشکلاتی پیش بیاد (که به احتمال زیاد استفاده نمی کنید)

من تست کردم هیچ مشکلی نداره

Reza Safa
سه شنبه 30 آبان 1391, 18:25 عصر
سلام
نسخه SQL Server Express 2012 localDb استفاده میشه
فقط مهمترین نکته ای که به نظرم میرسه ایتن هست که نسخه 2012 دیگه ویندوز XP پشتیبانی نمی کنه!
و این در حالی هست که این ویندوز هنوز هم کاربرای زیادی داخل ایران داره (متاسفانه) و این ممکنه یکی از دلایلی باشه استفاده از این نسخه رو محدود می کنه

دقیقا با شما موافق هستم
اما ما هم باید به خودمون یه تکونی بدیم و کاربران را مجبور به استغاده از ویندوز 7 به بعد کنیم
البته واسه ویندوز8 ویژوال مخصوص هم داره که برای فروشگاه ماکروسافت کارایی داره

راستی یادم رفت که بگم اگه app.config را دستکاری کنی هم می توان به عتوان دانت 4 در xp راه اندازی کنی

فرید نجفلو
چهارشنبه 01 آذر 1391, 02:27 صبح
سلام

من برام جای تعجبه که نسخه رایگان express ماکروسافت را چرا register نمی کنید و تا ابد با آن کار کنید

دوست عزیز به تاریخ پست دقت کنید اون زمانی که من داشتم استفاده می کردم نسخه 2012 عرضه نشده بود ( و احتمالا شما حتی نمی دونستید چنین چیزی وجود داره!!! شایدم می دونستید)

قیقا با شما موافق هستم
اما ما هم باید به خودمون یه تکونی بدیم و کاربران را مجبور به استغاده از ویندوز 7 به بعد کنیم

عرف این هست که شما هیچ کاربری رو نمی تونید وادار به این کار کنید اتفاقا عکس این اتفاق محتمل تر هست یعنی شما (همه مون) مجبور هستید تا طوری برنامه نویسی و ابزاری رو انتخاب کنید که شعاع بیشتری از کاربر ها رو پوشش بده تا بتونید کاربر بیشتری ( مشتری بیشتری = درآمد بیشتری) داشته باشید
خوب البته اینم یه حد داره مثلا الان دیگه نمی شه گفت پوشش دادن ویندوز 98 در مقابل دردسر و کم کردن امکانات صرفه داشته باشه چون ممکنه کاربرهایی با ویندوز های جدیدتر رو از دست بدید!

البته واسه ویندوز8 ویژوال مخصوص هم داره که برای فروشگاه ماکروسافت کارایی داره
فروشگاهی که ما در اون تحریم هستیم!!!

راستی یادم رفت که بگم اگه app.config را دستکاری کنی هم می توان به عتوان دانت 4 در xp راه اندازی کنی

این مشکل فنی داره! شما می تونید از همون اول نسخه 4 رو استفاده کنید ولی اگه با نسخه 4.5 بنویسید و در فایل پیکر بندی به عنوان سازگار با نسخه 4 اعلام کنید بنا به کدی که نوشتید و امکانات مورد استفاده ممکنه برنامه شما تو ویندوز XP (یا حتی ویندوز غیر 8) از کار بیوفته
برای مثال اگه شما از Metro استفاده کنید و اون رو کنترل نکنید (بر حسب نگارش ویندوز جاری) یقینا با مشکل جدی مواجه میشید
یادتون باشه نگارش کرنل ویندوز با ویستا یک جهش در Miror داره یعنی نگارش 5 در XP و 6 در ویستا و بالاتر پس SDK ی که ممکنه استفاده کتید کاملا ناسازگار خواهد بود

مطالب بالا در مورد خود برنامه بود در مورد SQL Server 2012 استفاده از ویندوز XP به کلی منتفی هست (اطلاعات بیشتر (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms143506.aspx))

swallow.pa
پنج شنبه 02 آذر 1391, 17:32 عصر
نتيجه كلي از مطالب اساتيد:
تا موقعي كه كاربرهاي ما دارن از xp استفاده مي كنن متاسفانه بايد كار با 2012 رو بيخيال بشيم
و از 2008 استفاده مي كنيم