PDA

View Full Version : سوال: نحوه پردازش صفحات html توی گوشیهای موبایل به چه صورت هست؟

idocsidocs
سه شنبه 25 بهمن 1390, 22:20 عصر
نحوه پردازش صفحات html توی گوشیهای موبایل به چه صورت هست؟

اگر توی فایل css عرض یه تگ رو 800 پیکسل در نظر بگیریم، این تگ توی گوشی موبایل به چه صورت نمایش داده می شه؟

MostafaEs3
سه شنبه 25 بهمن 1390, 22:54 عصر
//////////

MMSHFE
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 08:05 صبح
از این سایت (http://www.viewlike.us/) میتونید برای پیشنمایش سایتتون در Resolutionهای مختلف و موبایلها و... استفاده کنید.

idocsidocs
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 11:54 صبح
از این سایت (http://www.viewlike.us/) میتونید برای پیشنمایش سایتتون در Resolutionهای مختلف و موبایلها و... استفاده کنید.

این سایت آدرس رزولیشن های موبایل رو نداره و فقط ایفون رو ساپورت می کنه. سایت دیگه ای سراغ ندارید؟

MostafaEs3
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 18:22 عصر
//////////

idocsidocs
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 19:29 عصر
حاجی شما باید با استفاده از کلاس های پی اچ پی استایل رو تغییر بدی و با تابع get_browser یا اون کد بالا اطلاعات مرورگر طرف رو بدست بیاری و اگر از جاوااسکریپت یا یک مشخصه استفاده نمیکرد ریدایرکتش کنید به نسخه موبایل
نوشتن چند خط کد که مشکلی نیست.
مسئله اینه که نحوه پردازش تگها و استایلها توی گوشی های موبایل به چه صورته؟

MostafaEs3
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 19:34 عصر
//////////

idocsidocs
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 19:43 عصر
من امشب اگه وقت بشه این موضوع رو تست میکنم چون خودمم خیلی بهش نیاز دارم !! :لبخند: آقا حالا که زحمت می کشید، بعد از تست کردن لطفا نتیجه رو برای من هم بفرستید.

MostafaEs3
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 19:59 عصر
//////////

wallfa
جمعه 28 بهمن 1390, 00:49 صبح
زیاد دنبالش نرفتم فقط در همین حد میدونم که موبایل باید در عرض 100% طراحی بشه و باید عرض انواع مدل گوشی توسط یه اسکریپت تشخیص داده بشه . که دو مدل جاوا اسکریپت و پی اچ پی داره من هر دو دارم و نسخه بعد میتونید از شبیه ساز گوشی استفاده کنید .
یه سری ریزه کاری ها هم داره که باید به کتب خارجی مراجعه نمایید چون هنوز توی ایران چنین چیزی مورد استفاده قرار نمیگیره و مردم ترجیح میدهند یه اپ اندروید یا ... داشته باشند تا یه سایت به این نحو !

idocsidocs
جمعه 28 بهمن 1390, 01:45 صبح
زیاد دنبالش نرفتم فقط در همین حد میدونم که موبایل باید در عرض 100% طراحی بشه و باید عرض انواع مدل گوشی توسط یه اسکریپت تشخیص داده بشه . که دو مدل جاوا اسکریپت و پی اچ پی داره من هر دو دارم و نسخه بعد میتونید از شبیه ساز گوشی استفاده کنید .
با عرض 100 در صد که نمی شه استایل بندی کرد. اینطوری عرض تگ فرزند و تگ والد یکی می شه و چیزی قابل تشخیص نیست.

MostafaEs3
جمعه 28 بهمن 1390, 02:13 صبح
//////////

MMSHFE
جمعه 28 بهمن 1390, 16:16 عصر
طول یا عرض فرقی نمیکنه. منظور خاصیت width هست. بهتره برای اینکه دعوا نشه، height و width رو به ترتیب «ارتفاع» و «پهنا» ترجمه کنیم. موفق باشید.

idocsidocs
جمعه 28 بهمن 1390, 17:02 عصر
هنوز به نتیجه نرسیدم.

MMSHFE
جمعه 28 بهمن 1390, 23:32 عصر
اون چیزی که میشه با اطمینان 100٪ گفت اینه که تقریباً تمامی گوشیهای موبایل از CSS2 و HTML4 پشتیبانی میکنن. برای اطلاع از پشتیبانی نسخه های جدیدتر باید از تابع get_browser استفاده کنید. موفق باشید.

idocsidocs
شنبه 29 بهمن 1390, 11:01 صبح
اون چیزی که میشه با اطمینان 100٪ گفت اینه که تقریباً تمامی گوشیهای موبایل از CSS2 و HTML4 پشتیبانی میکنن. برای اطلاع از پشتیبانی نسخه های جدیدتر باید از تابع get_browser استفاده کنید. موفق باشید.

توی گوشی ها پشتیبانی از جاوا اسکریپت و جی کوئری چطور هست؟

MostafaEs3
شنبه 29 بهمن 1390, 15:25 عصر
//////////

idocsidocs
شنبه 29 بهمن 1390, 16:15 عصر
معمولا گوشی ها جاوااسکریپت ساپورت نمیکنن ... گوشبهای ویندوزموبایل (پاکت پی سی) با نصب یک مرورگر میشه یک چیزایی اضافه کرد ... شما بوسیله همون تابع get_browser میتونید بفهمید که گوشی طرف از جاوااسکریپت پشتیبانی میکنه یا نه ... این تابع خیلی کارایی داره !

این تابع توی پی اچ پی هست یا توی جاوا اسکریپت؟

MostafaEs3
شنبه 29 بهمن 1390, 17:28 عصر
//////////