PDA

View Full Version : سوال: "no MCI Device open"

mbshareat
جمعه 28 بهمن 1390, 14:42 عصر
سلام به همگی
من یه برنامه ساده دارم که با راهنمایی دوستان درست کردم
کار این برنامه ضبط و پخش فایل صوتیه.
مشکل من اینه که چند وقت پیش که از برنامه استفاده می کردم می تونست(نه همیشه!) فایلهای صوتی رو اجرا کنه.من یک کم کدش رو تغییر دادم و این بار هر وقت دکمه پخش صوت رو می زنم قبل از اینکه اجازه بده کاربر فایل رو انتخاب کنه پیغام میده "no MCI Device open"!
البته یه مشکل مهم دیگه هم دارم ولی به برنامه نویسی مربوط نمیشه از یک نفر پرسیدم و تو اینترنت دنبال جواب گشتم ولی حل نشد و اون اینکه من تو Win 7 نمی تونم صدا رو ضبط کنم با اینکه Stereo Mix رو هم فعال کردم و تیک Listen اون رو هم زدم و مجبورم سر کار از Win XP برای ضبط صوت استفاده کنم.
در مورد تنظیم ولوم صدا هم مشکل داشتم که یه کد از اینترنت پیدا کردم که فقط صدا رو کم می کرد و ولوم ویندوز رو دست نمی زد و کدی که تو نمونه کدهای آموزشی اومده هم کارکترهای عجیب داره و نتونستم ازش استفاده کنم!!
لطفا برنامه من رو ببینید و من رو راهنمایی کنین:

mbshareat
شنبه 29 بهمن 1390, 23:31 عصر
با سلام
یه عجیب رو نگفتم: وقتی برنامه رو از محیط دلفی اجرا می کنم این پیغام رو نمیده اما وقتی فایل Exe اون رو به تنهایی اجرا می کنم پیغام خطای بالا رو میده!
در ضمن نسخه قدیمتر برنامم که در اون از ProgressBar به جای Shape برای نمایش موقعیت در فایل استفاده کرده بودم ، معمولا این خطا رو نمیده و درست اجرا میشه!