PDA

View Full Version : کمک برای ارتباط زبان وپایگاه

جوان ایرانی
شنبه 29 بهمن 1390, 10:41 صبح
سلام دوستان
من میخوام یه نرم افزار طراحی کنم به کمک سی شارپ و SQL
باید کارم کدنویسی باشه اما نمیدونم برای کدنویسی چکار کنم واگه بخوام ویزاردی کار کنم چه کنم؟
آیا حتما باید SQL رو از SQL Server Authentication کانکت کنم وحتما یوزروپس بذارم(برای اینکه کدنویسی بشه)؟
کلا میشه درباره ارتباط یه زبان با یه پایگاه توضیح بدین(روال هایی که باید انجام بدم)

من مبتدی ام واولین بارمه که با SQL کارکنم اولین بارم هم هست که همچین پروژه ای دارم لطفا توضیحاتتون در حد فهم یه مبتدی باشه
ممنون

amir3321
شنبه 29 بهمن 1390, 13:26 عصر
ببین برای اینکه خوب مفهوم این کار رو بفهمی ابتدا تاپیک ado.net (http://barnamenevis.org/showthread.php?133060-ADO.NET-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%AA) بخون

جوان ایرانی
دوشنبه 01 اسفند 1390, 21:54 عصر
برای ارتباط زبان وپایگاه از یک string connection استفاده میکنیم مثلا به صورت زیر :
SqlConnection con;
con = new SqlConnection("Server=localhost;Database=Question&AnswerBank;" +
"User ID=sa;Password=;");
که عبارت داخل پرانتز همان string connection است از انجایی که من یوزر وپس نداشتم ID را sa قرار دادم اما برنامه ام وقتی به con.Open(); می رسد اکسپشن میدهد :Login failed for user ''.
حالا نمیدونم مشکل با همین ID که نوشتم یا از جای دیگه است
لطفا راهنمایی ام کنید
ممنون

naser2009
سه شنبه 02 اسفند 1390, 00:11 صبح
سلام دوسته عزیز
نگاه کن برای اتصال به Sql دو راه داری
1) Sql server authentication
2) Windows authentication

واسه حالتی که داری تو سیستم خودت کار میکنی یا اصطلاحا میخوای به صورت لوکال و محلی کار کنی منطقی تر اینه که از روش دوم استفاده کنی، در این صورت فقط کافیه موقع اتصال به sql وضعیت رو windows authentication تنظیم کنی، اینطوری دیگه نیازی به وارد کردن یوزر و پسورد نداری و در حقیقت از یوزر سیستمت برای لاگین به Sql استفاده میکنی.

اما حالت دوم معمولا زمانی استفاده میشه که شما بخوای به یه سرور remote بزنی (یعنی به یک سرور sql راه دور متصل شی)، بنابراین ادمین اون شبکه برای اینکه دسترسی شما رو محدود کنه، یک یوزر تعریف میکنه و دسترسی های لازم را به شما میده و اونوقت شما میتونی با استفاده از اون یوزر وپسورد به sql موجود در اون سرور متصل شی و کارتو انجام بدی

من فکر میکنم همون windows authentication کار شما رو راه بندازه.

برای انواع کانکشن استرینگ ها هم میتونین به این سایت (http://www.connectionstrings.com)مراجعه کنین

یا علی مدد.

جوان ایرانی
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 00:11 صبح
ممنون از توضیحاتتون
ولی میشه یه کم بیشتر توضیح بدهید اگه خودتون قبلا به این سایتی که معرفی کردی سر زدی میشه یه ادرس سر راست تر ی بدی
من کمی عجله دارم این سایت هم که زبان اصلیه و...
حالابه نظرتون این اکسپشن به کانکشن استرینگ ربط داره؟