PDA

View Full Version : سوال: تو لیست باکس یک عالمه ایتم هست چطوری مرتبشون کنم ؟

farhad5487
دوشنبه 01 اسفند 1390, 14:50 عصر
اقا سلام
این لیست رو نگا ه کنید

بعد این که من مثلا چکار کنم الان این خیلی تو چشم و سرگیجه میگیره ادم وقتی میخاد انتخاب کنه
چطوری ایتم های زیاد رو مرتب کنیم که خیلی دوستانه بشه ؟
حالا اگر از کنترل های دیگه ای میشه که بهتره مرتب سازی میکنند بهم بگیدد مننون

مرتضی تقدمی
دوشنبه 01 اسفند 1390, 14:53 عصر
سلام
من منظورتو متوجه نشدم؟! خب می تونی براساس حرف الفبا مرتب کنی.

فرید نجفلو
دوشنبه 01 اسفند 1390, 15:33 عصر
اگه فقط قصد مرتب سازی دارید یه راه ساده اینه:

Dim lst As New SortedSet(Of String)
For Each item In Me.ListBox1.Items
lst.Add(item)
Next
Me.ListBox1.Items.Clear()
Me.ListBox1.Items.AddRange(lst.ToArray)

shadi khanum
دوشنبه 01 اسفند 1390, 23:48 عصر
دوست عزیز منظورت از مرتب سازی این چیزیه که دوستان گفتن یا مثلا میخوای بصورت درخت دسته بندی شه یا ...؟! سوالت رو کامل و واضح بگو چی میخوای تا دوستان بتونن کمک کنن
موفق باشی

alimanam
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 02:40 صبح
با سلام

برای مرتب کردن آیتم های یک ListBox نیاز نیست کد اضافه ایی نوشته بشه به راحتی با یک خط کد این کار به خوبی انجام میگیره :

ListBox1.Sorted = True

موفق باشید./

farhad5487
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 12:26 عصر
دوست عزیز منظورت از مرتب سازی این چیزیه که دوستان گفتن یا مثلا میخوای بصورت درخت دسته بندی شه یا ...؟! سوالت رو کامل و واضح بگو چی میخوای تا دوستان بتونن کمک کنن
موفق باشی
منظورم این نبود که به ترییب حروف رده بندی کنه نه !
مننظورم اینه اگه شما بطور مثال 20 ایتم دارید که هر کدوم کار خاصی رو انجام میدهند
چطوری بصورت خوانا و مرتب در میاریدشون اخه تو لیست باکس که میزارم حتی وقتی فونت رو بزرگتر میکنم
بازم مرتب و خوانا نیستند (میدونی چی میگم مثلا تو اون لیست باکس 40 تا ایتم هست که ادم وقتی زیاد بهشون خیره میشه . سر گیجه میگیره)
حالا میخوام بدونم ایا کنترلی چیزی هست که بهتر نشون بده ؟
مثلا وقتی موس رو mouse over میشه . اون ایتم (های لایت) بشه و از این جور چیزا

zeos_man
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 12:32 عصر
مننظورم اینه اگه شما بطور مثال 20 ایتم دارید که هر کدوم کار خاصی رو انجام میدهند
چطوری بصورت خوانا و مرتب در میاریدشون اخه تو لیست باکس که میزارم حتی وقتی فونت رو بزرگتر میکنم

جوک میگی ؟!!!!!!!!!!! برنامه مگه انسانه که بدونه باید نام و نام کاربری رو زیر هم بنویسه و سن و قد و .... مابقی آیتم ها باهم دیگه مرتبط هستن بهتره همون اول اون هایی که با هم دیگه ارتباط دارن به صورت دستی و به ترتیب وارد لیست باکس بکنی و گر نه فکر نمیکنم ممکن باشه

shadi khanum
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 16:11 عصر
جوک میگی ؟!!!!!!!!!!! برنامه مگه انسانه که بدونه باید نام و نام کاربری رو زیر هم بنویسه و سن و قد و .... مابقی آیتم ها باهم دیگه مرتبط هستن بهتره همون اول اون هایی که با هم دیگه ارتباط دارن به صورت دستی و به ترتیب وارد لیست باکس بکنی و گر نه فکر نمیکنم ممکن باشه
دوست عزیز ایشون یه سوالی پرسیده و اگه کسی بلده باید راهنمایی کنه نه اینکه خدایی نکرده به هم بی احترامی کنیم..
متوجه هستم شما چی میخوای ، ببین اگه میخوای یه جوری دسته بندی بشن که مثلا highlight بشه یا زیرشون خط بکشه و اینها میتونی از کامپوننت multiColumnCombobox جانوس استفاد کنی.. برو سرچ کن و Sampleهاش رو ببین.اگه خوشت اومد بگو تا کمکت کنم که بسازی.. فکر کنم همون چیزیه که میخوای
موفق باشی

farhad5487
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 14:04 عصر
ممنونshadi khanum (http://barnamenevis.org/member.php?106269-shadi-khanum)
میشه چیزهایی که به زیبایی form کمک میکنه به من معرفی کنید .واقعا ممنون میشم

Hybrid
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 14:12 عصر
ممنونshadi khanum (http://barnamenevis.org/member.php?106269-shadi-khanum)
میشه چیزهایی که به زیبایی form کمک میکنه به من معرفی کنید .واقعا ممنون میشم

سلام دوست عزیز ، راه های زیادی برای زیبا کردن فرم وجود داره از جمله اینکه بیای از کامپوننت های مختلفی که برای این کار طراحی شدن استفاده کنی از جمله بسته ی Dotnetbar 10 ، Janus ،Telerik و... که میتونین راحت اونا رو از طریق Google پیدا و دانلود کنی

موفق باشید./

shadi khanum
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 22:03 عصر
دوست عزیز راه های زیبا سازی فرم یکیشون هارمونی رنگها و آیکون ها و flat یا bold بودن کنترل های فرمتونه که فرقی هم نداره که از چه کامپوننتی استفاده کنی.. به نظم خیلی مهمه این موضوع.. یکی دیگه اش هم استفاده از کامپوننت های شرکت های کامپوننت نویسی مثل جانوس یا Telerik یا DevExpress یا .NertBar یا ... است که البته باید درست ازشون استفاده کنی اگه نه performance و سرعت برنامه رو پایین میارن.
موفق باشی