PDA

View Full Version : استفاده از Entity Framework در یک پروژه بزرگ

mehdi_522
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 08:00 صبح
سلام دوستان
من به تازگی یک پروژه قرارداد بستم که باید تحت شبکه و Win app کار کنه حال می خواستم از ORM میکروسافت استفاده کنم
با توجه به مزایایی که داره
حال این سوال از دوستان دارم که استفاده از این orm برای نرم افزار تحت شبکه ایا سرعت کار پایین نمیاره

linux
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 08:27 صبح
سلام دوستان
من به تازگی یک پروژه قرارداد بستم که باید تحت شبکه و Win app کار کنه حال می خواستم از ORM میکروسافت استفاده کنم
با توجه به مزایایی که داره
حال این سوال از دوستان دارم که استفاده از این orm برای نرم افزار تحت شبکه ایا سرعت کار پایین نمیاره
با خیال راحت استفاده کنید

sanay_esh
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 08:56 صبح
باسلام و خسته نباشید
البته میخواستم با یه مثال ساده شما رو راهنمایی کنم

فرض کنید یه جاده هموار بسیار بزرگ در اختیار شما قرار داده اند ( پروژه بزرگ تحت شبکه )
بعد به شما گفته اند که این جاده سرعت آزاد هست ( speed free ) یعنی شما میتوانید از تمام تکنولوژیهای موجود استفاده کنید ( انتخاب تکتولوژی اختیاری است )
حال شما به جای اینکه از خودروی سال 2012 که از امکانات و ویژگیهای معرکه ای برخوردار است و سرعت بسیار بالایی دارد و خیلی امن و مطمئن است استفاده کنید
ماشین سال 2000 را جهت رانندگی در این جاده میخواهید استفاده نمائید مطمئن باشید حتی اگر با آخرین سرعت هم رانندگی کنید به پای تکنولوژی روز 2012 نخواهید رسید

پس به گفته استاد عزیز جناب linux با خیال راحت استفاده نمائید !!!

Hybrid
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 09:35 صبح
سلام ،

من همیشه در همه ی پروژه هام از روش ORM استفاده میکنم ، بسیار عالیه و با خیال راحتی ازش استفاده کن پشیمون نمیشی.

موفق باشید./

S_VB.max
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 13:47 عصر
سلام ،

من همیشه در همه ی پروژه هام از روش ORM استفاده میکنم ، بسیار عالیه و با خیال راحتی ازش استفاده کن پشیمون نمیشی.

موفق باشید./

سلام میشه در مورد ORMکمی توضیح بدید اصلا این Entity Framework چی هست؟ با تشکر

hosseinrasouli
چهارشنبه 30 فروردین 1391, 13:59 عصر
خودتو به دردسر ننداز . از EF استفاده کن و خیالت راحت باشه . در پروژه های بزرگ ado.net دیوونت میکنه . از نظر سرعت هم فرقی با هم نمیکنه

firoozi90
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 17:58 عصر
خودتو به دردسر ننداز . از EF استفاده کن و خیالت راحت باشه . در پروژه های بزرگ ado.net دیوونت میکنه . از نظر سرعت هم فرقی با هم نمیکنه
اینکه EF راحت تره شکی درش نیست.اما از نظر سرعت قبول ندارم سرعت EF کمی کمتر از ADO هستش.
و یه مشکل دیگه که هم هست اینه که منابع واسه یادگیری و کمک واسه EF کمه

d_derakhshani
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 22:17 عصر
دوست عزیز ما الان دارم در یکی از بزرگترین پروژه های نرم افزاری کشور ازش استفاده می کنیم. مشکلی نیست. راستی اینم بگم داریم EF رو روی Oracle استفاده می کنیم که شاید برای خیلی ها جالب باشه.

C#.net
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 14:34 عصر
اینکه EF راحت تره شکی درش نیست.اما از نظر سرعت قبول ندارم سرعت EF کمی کمتر از ADO هستش.
و یه مشکل دیگه که هم هست اینه که منابع واسه یادگیری و کمک واسه EF کمه

این کمی بسیار بسیار بسیار کمتر از اون هست که لازم باشه در موردش نگران بود!

اختلاف کارایی توسعه برنامه با اسمبلی در مقایسه با حتی ++C قابل توجه تر از استفاده ORM هست، کسی رو می شناسید از این روش استفاده کنه؟

برنامه نویسی چندلایه هم نسبت به کد اسپاگتی! کمی کند تر هست، ولی در مقایسه با کاهش ناچیز کارایی، چیزهای مهمتر و بهتری رو به دست میاریم!

karbord83
جمعه 22 اردیبهشت 1391, 21:55 عصر
یک وبلاگ برای علاقمندان به کار با دیتابیس به خصوص SQLserver (http://www.karbord83.blogfa.com/cat-7.aspx)
(http://www.karbord83.blogfa.com/cat-7.aspx)