PDA

View Full Version : خارج کردن یک کاربر در حال کار در سیستم توسط مدیر سیستم

امیر تورانی
دوشنبه 30 آبان 1384, 12:55 عصر
با سلام
دوستان و صاحب نظران
من در برنامه نیاز دارم که در پاره ای از موارد مدیر سیستم دسترسی کلیه کاربران را به برنامه را قطع نماید حتی کاربران در حال کار حالا میخواستم ببینم پیشنهاد دوستان در این باره چی هست و روش اینکار را بگویند. البته مهم کاربران در حال کار هست که چطور از سیستم خارجشان نماید .
با تشکر

بابک زواری
دوشنبه 30 آبان 1384, 23:12 عصر
منظورت از قطع دسترسی به برنامه چیه ؟ یعنی قطع دسترسی به بانک ؟ یا اینکه برنامه ایی که روی کلاینت برای کاربر در حال اجرا رو میگی ؟ دقیق تر توضیح بده

امیر تورانی
سه شنبه 01 آذر 1384, 07:32 صبح
منظور اینکه اگر مدیر سیستم خواست کاربری رو سیستم نباشه و از روی کلاینت ها کاربران خارج شوند از برنامه و دسترسی به برنامه را نداشته باشند بطور مثال ممکن است مدیر سیستم بخواهد گزارش نهایی از سیستم بگیرد و نخواهد کاربران به دیتابیس ها چیزی اضافه کنند یا بطور کل کاری که نباید به بانک چیزی اضافه شود.
امیدوارم توانسته باشم منظورم را بیان کرده باشم.

بابک زواری
سه شنبه 01 آذر 1384, 08:04 صبح
بطور مثال ممکن است مدیر سیستم بخواهد گزارش نهایی از سیستم بگیرد و نخواهد کاربران به دیتابیس ها چیزی اضافه کنند یا بطور کل کاری که نباید به بانک چیزی اضافه شود.

این قسمت رو تا حدودی متوجه شدم (مثلا یک سیستم با بانک SqlServer) که در این صورت میشه با فرستادن اخطار به کاربران با اجرای یک SP تمام کاربران فعال رو DisConnect کرد

امیر تورانی
چهارشنبه 02 آذر 1384, 09:14 صبح
جناب زواری میشه بیشتر توضیح بدهید . یک سیستم هست که تعدادی کاربر در آن کارهای مختلفی انجام میدهند هر کاربر وظیفه خاصی داره در آخر ماه مدیر سیستم گزارشات خاصی مبگره که دیگه کاربران حق ورود یا تغییر اطلاعات رو ندارند حال باید یه جوری سیستم قفل بشه ممکن گرفتن گزارشات چند روز هم طول بکشه پس باید در ورود سیستم هم کنترلی صورت بگیره تو ورود مشکلی نیست سطح دسترسی کاربران قطع میشه ولی کاربران در حال کار مهم است.

بابک زواری
چهارشنبه 02 آذر 1384, 18:16 عصر
اول از همه در اخر ماه مدیر میتونه با قطع شبکه به سرور دسترسی همه رو یکسره قطع کنه یا اینکه با اجرای یک SP مدام دسترسی همه رو از بانک سرور قطع کنه
من یک برنامه برای این کار دارم مینویسم (برای یکی از مراکز دولتی)که در زمانهای خاص کاربران خاص (یا همه کاربران رو) اجازه ورود به سیستم نده. با کمک همین SPکه توضیح دادم

امیر تورانی
پنج شنبه 03 آذر 1384, 10:35 صبح
جناب زواری
متاسفانه من نمی دونم sp نمی دونم منظور چی هست میشه با مثال توضیح بیشتری عنایت فرمائید