PDA

View Full Version : سوال: نوشتن پی اچ پی از پایه بهتر است یا با ورد پرس

milad.biroonvand
جمعه 05 اسفند 1390, 07:36 صبح
سلام
می خواستم بدونم ایجاد وبسایت از پایه با پی اچ پی بهتره یا اینکه با ورد پرس نوشتن و یا جوملا ؟

masoud_tamizy
جمعه 05 اسفند 1390, 08:46 صبح
خب این یه نکته واضحه که استفاده از cms ها می تونه خیلی کارت رو سریعتر کنه .
اما یه نکته دازه اونم اینه که آیا این فرم سازها کارت رو به درستی انجام می ده ؟ یعنی نیازت رو برآورده می کنه ؟1
درپناه حق

ayub_coder
جمعه 05 اسفند 1390, 09:36 صبح
با هر کدوم که راحتتری همون . در موردش بحث زیاد میشه و معمولا هم به نتیجه نمیرسه. مثل این:
http://barnamenevis.org/showthread.php?329280

soroush.r70
جمعه 05 اسفند 1390, 11:57 صبح
اگه می خوای به علمت اضافه بشه و چیزهای بیشتری یادبگیری خودت از پایه بنویس.
نظر من به هیچ صورت از cms آماده استفاده نکن یاد بگیر خودت بنویس.
تجربه کسب می کنی.

soroush.r70
جمعه 05 اسفند 1390, 12:02 عصر
اگه می خوای به علمت اضافه بشه و چیزهای بیشتری یادبگیری خودت از پایه بنویس.
نظر من به هیچ صورت از cms آماده استفاده نکن یاد بگیر خودت بنویس.
تجربه کسب می کنی.

milad.biroonvand
جمعه 05 اسفند 1390, 14:01 عصر
سلام،مر30،بله من خودم از پایه می نویسم،ولی دوسدارم نظر بقیه رو هم بدونم . و آیا اینکه سی ام اس امنیت بیشتری داره یا خودت بنویسی،چون اکثر سی ام اس ها هک میشن .

ayub_coder
جمعه 05 اسفند 1390, 14:15 عصر
خوب بستگی داره کدت رو امن نوشتی یا نه. اگه امن نوشته باشی مطمئنا امنیت کدی که خودت نوشتی بیشتره چون فقط خودت بهش دسترسی داری ولی چون به سی ام اس ها همه دسترسی دارن نقاط ضعفش خیلی راحت پیدا میشه.

milad.biroonvand
جمعه 05 اسفند 1390, 14:35 عصر
خوب بستگی داره کدت رو امن نوشتی یا نه. اگه امن نوشته باشی مطمئنا امنیت کدی که خودت نوشتی بیشتره چون فقط خودت بهش دسترسی داری ولی چون به سی ام اس ها همه دسترسی دارن نقاط ضعفش خیلی راحت پیدا میشه.

من قبلا از هیمن ورد پرس استفاده کردم،و از کسی که هاست رو خریده بودم،ایمیل اومد که از این سی ام اس ها که استفاده می کنید،خیلی رو سرور بار می اندازه و امنیت خیلی کمی دارن،به همین خاطر خیلی از پهنای باند مصرف شده بود و سایتم داون شد.

alonemm
جمعه 05 اسفند 1390, 14:36 عصر
باسلام:

بعضی وقتها روی یک پروژه انقدا نیاز دارید تغییرات در معماری و صفحات بدید که اگر از اول بسازیدش خیلی راحت تر هستید.

پس بستگی به پروژه وب سایتی داره که روش کار میکنید.
برای تغییرات هم نیاز به دانستن PHP دارید و اگر فقط به کارکردن با ویزارد یک CMS بسنده کنید نمیتونید پروژه رو گسترش بدید.

موفق باشید.

MostafaEs3
جمعه 05 اسفند 1390, 14:44 عصر
//////////

milad.biroonvand
جمعه 05 اسفند 1390, 17:37 عصر
یک نظر دیگه ... اگه میخوای باهاش سایت راه بندازی به نظرم از سیستم آماده استفاده کن چون بطور معمول چیزی که تو مینویسی قابلیت نصب ماژول رو نداره یا اگه هم داشته باشه (نهایت بتونی 20 تا ماژول براش بنویسی)
حالا مثلا وردپرس 25 هزار تا (25000) افزونه داره و خیلی هاش مربوط به امنیتش هست ..
همینطور عده زیادی توی کل جهان دارن روی امنیت و امکانات وردپرس کار میکنن ...

ولی اگه برای یادگیری و کسب تجربه بخوای بنویسی فکر خیلی خوبی هست

پس بنظرت ، وبسایت های دانشگاه ها ، سازمان سنجش،بانک ها و ... رو با ورد پرس می نویسن .