PDA

View Full Version : آموزش: آموزش ویرایش اطلاعات با Entity framework

firoozi90
جمعه 05 اسفند 1390, 10:48 صبح
آموزش ویرایش اطلاعات با Entity framework

من می خوام وقتی کاربر روی رکورد مورد نظرش در datagridview کلیک کرد کلیه فیلدها به تکست باکس های مربوطه اش که تعیین کردم منتقل بشه و کاربر هرکدام از فیلدها را که خواست ویرایش کنه و وقتی که روی دکمه ویرایش کلیک کرد رکورد ویرایش شده ذخیره بشه.
پس برای این کار ابتدا خاصیت selectionmode دیتاگریدتونو برابر fullrowselect قرار بدید و سپس در رویداد کلیک datagridview کد زیر را وارد کنید:

string studid=dataGridView1.SelectedCells[0].Value.ToString();
testEntities db = new testEntities();
student st = db.student.Where(p => p.stid == studid).First();
textBox12.Text = st.stid;
textBox13.Text = st.name;
textBox11.Text=st.famil;
textBox6.Text = st.avg.ToString();

پس با این کد فیلدهای رکورد مورد نظرمونو به تکست باکس ها منتقل کردیم.

حالا میریم سراغ کدنویسی دکمه ویرایش

در رویداد کلیک دکمه کد زیر را وارد کنید:

string studid = textBox12.Text.Trim();
testEntities db = new testEntities();
student st = db.student.Where(p => p.stid == studid).First();
st.name=textBox13.Text;
st.famil=textBox11.Text;
st.avg =Convert.ToDouble(textBox6.Text);
db.SaveChanges();
dataGridView1.DataSource = db.student.Select(p => p);

سوالی بود من در خدمتم

hamid2reza
پنج شنبه 29 تیر 1391, 21:30 عصر
سلام دوست عزيز
من در مورد نوشتن در اطلاعات در دو جدول با linq يا بهتر بگويم ربط دادن دو جدول با هم ونوشتن اطلاعات درون انها مشكل دارم خواهش مي كنم كمكم كنيد
البته اين را بگويم من در c# 2008 با استفاده از linq منظورم بود
باز هم ممنون

jmfnima
یک شنبه 23 تیر 1392, 23:27 عصر
با سلام به شما
اگه خواسته باشیم عملیات ویرایش در یک فرم دیگه انجام بشه باید چیکار کرد . منظورم اینه که فرض کنید در فرم اصلی یک دیتاگرید ویو و یک باتون ویرایش داریم وقتی که بر روی یک ردیف دیتاگریدویو کلیک کردیم و دکمه ویرایش رو زدیم یک فرم دیگه باز بشه و فیلدهای گرید ویو در کنترل های فرم دیگه نشون داده بشه و هم که در فرم جدیدی که باز شده ویرایش رو زدیم و دکمه ذخیره رو زدیم بلافاصله در گریدویو فرم اصلی اطلاعات آپدیت بشه .

v.kermani
دوشنبه 30 دی 1392, 22:45 عصر
با سلام به شما
اگه خواسته باشیم عملیات ویرایش در یک فرم دیگه انجام بشه باید چیکار کرد . منظورم اینه که فرض کنید در فرم اصلی یک دیتاگرید ویو و یک باتون ویرایش داریم وقتی که بر روی یک ردیف دیتاگریدویو کلیک کردیم و دکمه ویرایش رو زدیم یک فرم دیگه باز بشه و فیلدهای گرید ویو در کنترل های فرم دیگه نشون داده بشه و هم که در فرم جدیدی که باز شده ویرایش رو زدیم و دکمه ذخیره رو زدیم بلافاصله در گریدویو فرم اصلی اطلاعات آپدیت بشه

.

خاصیت modifiers کنترل های روی فرم دومت رو public بذار تا از طریق شیء جدیدی که از فرم دوم تو فرم اولت میسازی ،بتونی به textbox های فرم دوم دسترسی داشته باشی!
خودم نفهمیدم چی گفتم ،شما فهمیدی؟

m.bibjan
دوشنبه 30 دی 1392, 23:51 عصر
The property 'idpublic' is part of the object's key information and cannot be modified.
خسته نباشین این ارور رو واسه چی میده
id public رو کلید اصلی قرار دادم

i.lover3000
سه شنبه 01 بهمن 1392, 00:16 صبح
احتمالا خواستین که بصورت دستی مقدار idpublic رو تغییر بدین. در صورتی که این پروپرتی به صورت خودکار باید مقدار بگیرد.

m.bibjan
سه شنبه 01 بهمن 1392, 01:25 صبح
ن داداش من
حتی جستجو رو بر اساس Name قرار میدم و مقدار id public رو برنمیگردونم دوباره همین ارور رو میده
اصن ی وضی
دیوانمون کرده

nathan
سه شنبه 06 اسفند 1392, 00:05 صبح
The property 'idpublic' is part of the object's key information and cannot be modified.
خسته نباشین این ارور رو واسه چی میده
id public رو کلید اصلی قرار دادم

دوستان خوبم من هم دقیقاً همین مشکل رو دارم توی وب هم نتونستم راه حلی پیدا کنم کسی اگر مدونه قضیه چیه به ما هم بگه
با تشکر