PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن کنترلر ها، مدلها و ویوها در یک سرور مجزا و قرار دادن سایر بخشهای سایت در سرور مشتریها باید

idocsidocs
شنبه 06 اسفند 1390, 16:39 عصر
قرار دادن کنترلر ها، مدلها و ویوها در یک سرور مجزا و قرار دادن سایر بخشهای سایت در سرور مشتریها باید چیکار کنم؟

منظورم از سایر بخشهای سایت در واقع همون فایلهای css, jss, تصاویر و ... هست.

Unique
شنبه 06 اسفند 1390, 20:04 عصر
این کار به نظر من اصلا منطقی نیست مگه اینکه سایت را به gadget ها تقسیم کنی و gadget ها روی سرور های دیگه باشه اما اینکه php ها را بگذاری روی یک هاست و بقیه فایل ها را روی هاست دیگه اصلا مناسب نیست در ضمن اگه من مشتری شما بودم حاضر نمیشدم شما یه همچین کاری انجام بدین ! (بماند که معمولا به مشتری میشه هر چیزی را گفت و اون بیچاره هم که چیزی نمیدونه باور کنه) ، بگذارین بهتون یه نصیحتی بکنم ! شما اگه با مشتری کنار بیاین و الکی تلکش نکنی و منطقی برخور کنی و پشتیبانیت هم خوب باشه عمرا بره سراغ یکی دیگه و کدت هم همیشه در امانه ! اگه هم نمیخوای با کسی کار کنی دلیلی نداره سر کد خودت را اذیت کنی ! تکنولوژی ها هر 3و4 سال تغییر میکنه و مهارت شما هم هر سال بهتر میشه و خودت معمولا به کدهای قدیمیت اطمینان نمیکنی یا بهینشون میکنی ! پس کسی که ضرر میکنه مشتریه و نه شما میخوام بگم انقدر دنبال جلوگیری از از دست دادن کد نباشین سعی کنین با هر کسی کار نکنین و پشتیبانی خوب بدین ! هاست هم خودتون تهیه کنید ! کد ها و مشتری برای خودتون میمونه !

idocsidocs
شنبه 06 اسفند 1390, 20:45 عصر
این کار به نظر من اصلا منطقی نیست مگه اینکه سایت را به gadget ها تقسیم کنی و gadget ها روی سرور های دیگه باشه اما اینکه php ها را بگذاری روی یک هاست و بقیه فایل ها را روی هاست دیگه اصلا مناسب نیست
می شه در مورد gadget بیشتر توضیح بدید؟

بگذارین بهتون یه نصیحتی بکنم ! شما اگه با مشتری کنار بیاین و الکی تلکش نکنی و منطقی برخور کنی و پشتیبانیت هم خوب باشه عمرا بره سراغ یکی دیگه و کدت هم همیشه در امانه !
مسئله مشتریها نیستن. مسئله بازاریابهام هستن که همه طراحی وب بلدن.
نظر شما استفاده از زند گارد چیه؟

Unique
شنبه 13 اسفند 1390, 01:22 صبح
ببخشین دیر جواب میدم !

می شه در مورد gadget بیشتر توضیح بدید؟
منظورم چیزی شبیه به IFRAME هستش ! البته میشه با javascript روی هر سایتی خودتون کد مورد نیاز را تولید کنید (مثل Gadget های گوگل و آب و هوا و غیره)

مسئله مشتریها نیستن. مسئله بازاریابهام هستن که همه طراحی وب بلدن.
بازاریاب که اسم روشه ، بازاریابه نیازی به کد نداره ! بشین یک Interface (منظور مثلا یک Help Desk ، مرکز کنترل یا هر چی اسمشو میگذاری...) برای بازاریاب ها طراحی کن که سایت هایی که میگرن را توی اون سفارش بدن که واسط یه واسط باشه ، اونها هم که نمیدونن پشتش چه خبره و فکر میکنن سیستمش خیلی پیچیدست ، هاست را هم که 100% باید خودت بگیری ، اینجوری مشکلی پیش نمیاد. کلا منظورم اینه ارتباطت با بازار یاب را به صفر برسون و فقط Discount بهشون بده ! بازاریابی که php بلده همکاره نه بازاریاب ! هر همکاری هم قابل اعتماد نیست !

idocsidocs
شنبه 13 اسفند 1390, 02:40 صبح
بازاریاب که اسم روشه ، بازاریابه نیازی به کد نداره ! بشین یک Interface (منظور مثلا یک Help Desk ، مرکز کنترل یا هر چی اسمشو میگذاری...) برای بازاریاب ها طراحی کن که سایت هایی که میگرن را توی اون سفارش بدن که واسط یه واسط باشه ، اونها هم که نمیدونن پشتش چه خبره و فکر میکنن سیستمش خیلی پیچیدست ، هاست را هم که 100% باید خودت بگیری ، اینجوری مشکلی پیش نمیاد. کلا منظورم اینه ارتباطت با بازار یاب را به صفر برسون و فقط Discount بهشون بده ! بازاریابی که php بلده همکاره نه بازاریاب ! هر همکاری هم قابل اعتماد نیست !
پس در اصل کار اصلی که باید بکنم اینه که اطلاعات لاگین به سی پنل رو به مشتری ها ندم؟

MMSHFE
شنبه 13 اسفند 1390, 08:35 صبح
دوست عزیز، خیلی خودتون رو درگیر این قید و بندها نکنید، سرعت پیشرفتتون کم میشه ها! اگه قرار بود اینقدر نگران سورس کدهامون باشیم، واسه چی اومدیم سراغ Open Source آخه؟ منطق سورس باز میگه بجای اینکه نگذاری بقیه از نردبان علم بیان بالا، دست اونها رو بگیر بیان جایی که تو هستی و خودت برو بالاتر. اگه یکم منطقی به قضیه نگاه کنیم، بخش عمده ای از محبوبیت لینوکس دربرابر ویندوز و کلاً عدم تمایل جزئی که نسبت به محصولات مایکروسافت وجود داره، بخاطر همین سیاست انحصارطلبانه این شرکت دربرابر Open Source بودن سایر محصولات و فناوریها هست.
دانی که خدا چرا تو را داده دو دست؟
من معتقدم که اندر آن سرّی هست!
یک دست به کار خویشتن پردازی،
با دست دگر ز دیگران گیری دست.
موفق باشید.

idocsidocs
شنبه 13 اسفند 1390, 13:36 عصر
دوست عزیز، خیلی خودتون رو درگیر این قید و بندها نکنید، سرعت پیشرفتتون کم میشه ها! اگه قرار بود اینقدر نگران سورس کدهامون باشیم، واسه چی اومدیم سراغ Open Source آخه؟ منطق سورس باز میگه بجای اینکه نگذاری بقیه از نردبان علم بیان بالا، دست اونها رو بگیر بیان جایی که تو هستی و خودت برو بالاتر. اگه یکم منطقی به قضیه نگاه کنیم، بخش عمده ای از محبوبیت لینوکس دربرابر ویندوز و کلاً عدم تمایل جزئی که نسبت به محصولات مایکروسافت وجود داره، بخاطر همین سیاست انحصارطلبانه این شرکت دربرابر Open Source بودن سایر محصولات و فناوریها هست.
شما در ماه چند وب سایت می سازید و تحویل مشتری ها می دید؟

MMSHFE
شنبه 13 اسفند 1390, 16:04 عصر
بستگی داره. بعضی وقتها یکی - دوتا. بعضی وقتها هم که خیلی اوضاع خوب باشه، برای 7-8 مورد قرارداد میبندم و انجام میدم. البته برای مواردی که سریع و با قیمت مناسب بخوان، از CMS خاصی که خودم طراحی کردم استفاده میکنم. موفق باشید.

idocsidocs
شنبه 13 اسفند 1390, 16:10 عصر
بستگی داره. بعضی وقتها یکی - دوتا. بعضی وقتها هم که خیلی اوضاع خوب باشه، برای 7-8 مورد قرارداد میبندم و انجام میدم. البته برای مواردی که سریع و با قیمت مناسب بخوان، از CMS خاصی که خودم طراحی کردم استفاده میکنم. موفق باشید.

من با یه شرکت صحبت می کردم که ماهی 8 میلیون تومن قرار داد می بستن. قیمت سی ام اسشون هم از 700 تومن تا 1.2 میلیون تومن بود.
اونا می گفتن اصلا کد رو دست مشتری نمی دیم.

به هرحال بازار که مثل انجمن نیست و همه مثل شما بخوان باعث پیشرفت دیگران بشن، به همین دلیل باید مواظب این موارد هم بود :چشمک:

MMSHFE
شنبه 13 اسفند 1390, 16:14 عصر
خوب در اینصورت، سرور اختصاصی بگیرین و فقط از همون سرور خدمات هاستینگ ارائه بدین. تنها راه مطمئن، همینه. برای امنیت کدهاتون باید هزینه هم پرداخت کنید. روشهای رایگان چون در اختیار همه هست، بالأخره روش بازکردنش هم پیدا میشه. موفق باشید.