PDA

View Full Version : چطور باید از تو این دستورات از SaveFileDialog خلاص بشم ؟

aftabeshargh
دوشنبه 08 اسفند 1390, 01:43 صبح
سلام به همه دوستان
این سورس کار پشتیبانگیری رو از دیتابیس اسکیوال اکسپرس به خوبی انجام میده " اما میخوام پشتیبانگیری در مسیری انجام بشه که قبلا توسط کاربر تعیین شده که این مسیر در برنامه توی یکه textbox نشون داده میشه . نمیخوام هربار از طریق SaveFileDialog از کاربر مسیر بخواد .باید این سورس چطورری تغییر بدم تا از شر SaveFileDialog راحت بشم ؟ مشکلم خوب و استاندارد بودن یا نبودن دستورات نیست ، فقط میخوام کمکم کنید تو این دستورات جای SaveFileDialog از textbox استفاده کنم.

Hybrid
دوشنبه 08 اسفند 1390, 11:41 صبح
سلام ، منظورت رو دقیق متوجه نمیشم ، کاربر بیاد مسیر رو داخل تکست باکس بنویسه و هر بار روی دکمه پشتیبان گیری کلیک کرد خودکار پشتیبان رو اونجا بندازه؟؟

aftabeshargh
دوشنبه 08 اسفند 1390, 12:17 عصر
حتما من منظورمو بد بیان کردم " دوستان مشکل در انتخاب اولیه مسیر نیست " مشکلم در قرار دادن تکست باکس در دستور بکاپ زیر هستش
SqlCommand1.CommandText = "BACKUP DATABASE [" + Application.StartupPath + "\bank.MDF] TO DISK ='" + SaveFileDialog1.FileName + "' with format"
میخوام جای savefiledialog1.name مسیری باشه که توی تکست باکسم قرار داره " اما نمیدونم چکارش کنم " هرجوری که در خط بالا textbox1.tex رو قرار میدم خطا میگیره (البته برنامم تو vb.net که زیاد فرقی نمیکنه)
شما اگه بخواهیید سورسی که در بالا برای دانلود گذاشتم تغییر بدید و savefiledialog رو بردارید و از textbox استفاده کنید به چه صورتی تغییر میدید؟

' " + textbox.text + " '

انجام نمیشه و خطا میگیره "( با with format باید چیکار کرد.)

فرید نجفلو
دوشنبه 08 اسفند 1390, 12:40 عصر
دوست عزیز
نحوه قرار دادن مسیر درسته فقط اگه نمی خواهید از آپشن های بیشتری استفاده کنید باید کلمه with format رو حذف کنید
البته باید پیغام خطلا رو هم می نوشتید

klinton
سه شنبه 09 اسفند 1390, 03:42 صبح
میتونی تو تنظیمات برنامت یه جایی قرار بدی مثلا تعریف مسیر پشتیبان و savefiledialog.name رو یه جایی مثل رجیستری سیو کنی و هنگام پشتیبان گیری ازش استفاده کنی

سوداگر
سه شنبه 09 اسفند 1390, 04:28 صبح
میخوام جای savefiledialog1.name مسیری باشه که توی تکست باکسم قرار داره " اما نمیدونم چکارش کنم " هرجوری که در خط بالا textbox1.tex رو قرار میدم خطا میگیره (البته برنامم تو vb.net که زیاد فرقی نمیکنه)
شما اگه بخواهیید سورسی که در بالا برای دانلود گذاشتم تغییر بدید و savefiledialog رو بردارید و از textbox استفاده کنید به چه صورتی تغییر میدید؟

' " + textbox.text + " '

انجام نمیشه و خطا میگیره "( با with format باید چیکار کرد.)

اگه توي سي شارپ مي خواهيد اين كار رو انجام بدهيد، قبل از " از @ استفاده كنيد يا اينكه به جاي هر \ از \\ استفاده كنيد
توي وي بي فكر نكنم مشكلي داشته باشه!

مرتضی تقدمی
سه شنبه 09 اسفند 1390, 06:28 صبح
سلام
شما بجای + از & استفاده کن.
موفق باشید

فرید نجفلو
سه شنبه 09 اسفند 1390, 11:41 صبح
خسته نباشید
انشا ا... نمونه کد زیر کارتون رو راه بندازه(البته با اجازتون تو فرعیات کد تون چندتا تغییر دادم)
کد رو تست کردم و از نظر کارکرد(و نه از نظر اصول کار) مشکلی نداشت(فقط چون نگارش vs شما رو نمی دونستم تو 2010 نوشتم تبدیل به 2008 کردم!).اگه مشکلی پیش اومد پیغام خطا رو بنویسید راهنمایی کنیم
83417

برنامه بیشتر از یک بار اجرا کنید تا بهتر متوجه بشید

aftabeshargh
سه شنبه 09 اسفند 1390, 12:56 عصر
سلام ، ممنون از راهنماییتون
میشه درمورد Settings.settings توضیح بدید ؟ خطا میگیره

فرید نجفلو
سه شنبه 09 اسفند 1390, 13:20 عصر
همون طور که تو کامنت هم معلومه این مورد جهت ذخیره مسیر برای اجراهای بعدیه
اصولان این خطا رو نباید می گرفت
تو Solution Explorer روی پروژه راست کلیک و Properties رو انتخاب کنید
از زبانه Settings یک مورد با همین نام (LastBkPath) ایجاد کنید
اگه خواستید به روش دیگه ای ذخیره کنید یا اصلا نمی خواید ذخیره کنید می تونید این دو تا خط رو حذف کنید