PDA

View Full Version : سوال در مورد رد و بدل اطلاعات

pooya1072
جمعه 12 اسفند 1390, 12:14 عصر
سلام
خواستم بدونم اگر ما بخواهیم اطلاعات بین دو بانک اطلاعاتی از طریق خطوط تلفن منتقل شود یا از طریق وب یا شبکه LAN ; آیا باید در sql server مشخص کنیم یا در برنامه ای که در آن بانک اطلاعاتی را بکار گرفته ایم باید تنظیمات را انجام دهیم و یا هر دو.
سوال رو بهتر بپرسم.اینکه طریقه ارتباطی ما خطوط تلفن یا وب یا شبکه LAN باشه کجای SQL SERVER مشخص میشه.
در این زمینه سورس آموزشی سراغ دارید ؟

pooya1072
شنبه 13 اسفند 1390, 18:30 عصر
سلام مجدد
سوالم رو خیلی مختصر می کنم تا شاید جوابی بگیرم.
برای انتقال اطلاعات بین دو بانک اطلاعاتی آیا می توان از خطوط تلفن استفاده کرد؟
مثلاً شماره تلفن ... رو می گیرم و بعد از برداشتن گوشی تلفن یا برقراری اتصال مورد نظر , اطلاعات انتقال پیدا کنه؟

taknavaz123
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 23:41 عصر
براي انتقال طالاعات بين دوبانك اطلاعاتي كه در نقاط مختلف قرار دارن احتياج به آي پي استاتيك داري تا اينجوري دوتا ديتابيس بتونن همديگرو در دنياي نت پيدا كنن.
تو شبكه داخلي هم كه همين آي پي هاي معمولي كافيه

pooya1072
یک شنبه 27 فروردین 1391, 23:33 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
اگه میشه درباره ای پی استاتیک یه کم توضیح بدید یا یه Reference که واضح این مورد رو توضیح داده باشه معرفی کنید. من خیلی دنبال این مساله بودم.هر چی هم سرچ کردم سورس درست و حسابی پیدا نکردم.

taknavaz123
دوشنبه 28 فروردین 1391, 08:13 صبح
آی پی استاتیک توضیح خاصی نداره.ببین شما الان هر بار که وارد اینترنت میشید یه آی پی از طرف provider براتون اختصاص داده میشه تا gateway شما برای ورود به دنیای اینترنت باشه.
این آی پی مدام تغییر میکنه.
اما اگه تشریف ببرید به جایی که ازش خدمات اینترنت میگیرید و ازشون درخواست آی پی استاتیک کنید بهتون یه آی پی ثابت اختصاص میدن.دیگه اینجوری هر با که وارد نت میشید با همون آی پی وارد میشید.در واقع اینجوری یه آدرس ثابت دارید که بوسیله این آدرس ثابت میتونید بین دوتا دیتابیس راه دور هم ارتباط برقرار کنید