PDA

View Full Version : درباره راه اندازی یک ISP

taghavi
شنبه 17 آبان 1382, 11:37 صبح
با سلام به تمام دوستان
لطفا" اگر کسی درباره ملزومات و وسایل اولیه راه اندازی یک ISP در یک سازمان و همچنین حدودا" میزان بودجه آن اطاعاتی دارد به من کمک کند
با تشکر

houshmand
شنبه 17 آبان 1382, 11:42 صبح
و هم چنین من هم می خوام :D

Gladiator
شنبه 17 آبان 1382, 23:20 عصر
با سلام

هر ISP میتونه با تجهیزات متفاوتی ایجاد بشه . شما مشخص کنید که این ISP چه میزان سرویس دهی باید داشته باشه . چه سرویسی باید بده . چه تعداد مشترکی رو باید پشتیبانی کنه و از چه نوع ارتباطی برای خودش با اینترنت استفاده کنه .

این موارد رو مشخص کنید تا اطلاعاتش رو خدمتتون ارائه کنم .

موفق باشید .

taghavi
یک شنبه 18 آبان 1382, 08:15 صبح
دوست عزیز سلام
البته که این ISP باید بعنوان یک webServer عمل کند و سرویسهای E_mail و فایل سرویس و همچنین FTP را داشته باشد و تعداد حدودا" 200 نفر را ساپورت کند. البته بتوان به این 200 نفر فضا اختصاص داد و همچنین برای ارتباط با اینترنت از دیش و ماهواره استفاده کند.
باتشکر-تقوی

Gladiator
دوشنبه 19 آبان 1382, 08:49 صبح
با سلام

دوست گرامی همه مواردی که شما ذکر کردی به سادگی نوشیدن یک لیوان آب جوی تگری میسره .

فقط مهم پهنای باند شماست که برای پشتیبانی 200 مشترک بصورت همزمان ( 200 کانکشن ) پهنای باندی معادل 2MB لازم دارید .

همونطور که خودتون هم اشاره کردید برای همچین سرویس دهی حتما باید از سرویسهای ماهواره ای استفاده کرد . قیمت تجهیزات ( خوب ) برای این کار ( با پشتیبانی این پهنای باند ) بیشتر از 14 میلیون تومان خواهد بود و پهنای باند 2MB برای شما چیزی بیشتر از 5 الی 6 میلیون تومان در ماه هزینه خواهد داشت .

پیشنهاد میکنم حتما از روتر سیسکو استفاده کنید و برای سرویس دهی پست الکترونیک از IMail سرور استفاده کنید .

برای 2 سرویس وب و اف تی پی هم میتونید از IIS بروی ویندوز 2000 استفاده کنید . از کش ISA هم میتونید برای سرعت بخشیدن به باز کردن صفحات وب و فایروال استفاده کنید .

نرم افزارهای آماده ای هم هست که میتونید بروی سرورتون نصب کنید و سرویس وب رو بروی IIS کنترل کنید . ( مشترکین برای خودشون Homepage بسازند ) و غیره ....

با آرزوی موفقیت
گلادیاتور .

Gladiator
دوشنبه 19 آبان 1382, 08:53 صبح
ببخشید فراموش کردم .

برای ارائه سرویسهای وب و اف تی پی و همچنین پست الکترونیک شما پهنای باند بیشتری احتیاج دارید . که اصلا نمیارزه که این کارو انجام بدین . :mrgreen:

بازم موفق باشید .

Mahdavi
چهارشنبه 21 آبان 1382, 14:22 عصر
با سلام

لطفا" اگر کسی درباره ملزومات و وسایل اولیه راه اندازی یک ISP در یک سازمان و همچنین حدودا" میزان بودجه آن اطاعاتی دارد به من کمک کند
یه مقدار سوالتون دو پهلو هستش. اگه میخواید ISP به مفهوم واقعی اون باشید : یعنی Internet Service Provider ‌می بایست بسته به نوع ارتباط خودتون به اینترنت و مشترکین به شما در مورد تجهیزات تصمیم بگیرید .
مثلا شما میتونید هم با MultiPort و هم با Access Server ‌به کاربراتون اجازه connect ‌بدید.
یه نرم افزار مدیریت حساب اونا و یه cache server که بهتره رو Linux باشه گرچه از cache Express ‌که روی windows نصب میشه هم میتونید استفاده کنید.
خوب حالا اگه قرار کاربراتون با خطوط E1 ‌به شما connect شون یه حالت و اگه با خطوط عادی یه حالت دیگه و.............
اما اگه میخواین internet تو سازمان فقط share ‌کنید اون بحثش جداست.
به هر حال برای اطلاعات بیشتر و حتی دریافت یک diagram به آدرس من e-mail بزن.
چون تجهیزات متفائتی میشه استفاده کرد.
در اصل باید دید شما چقدر میخواهید هزینه کنید.
مثلا شاید شما بخواهید کاربراتون به شکل wireless وصل شند و .....

موفق باشی :roll:

ali898
جمعه 13 فروردین 1389, 16:50 عصر
سلام
میشه لطفا توضیحات بیشتری بدید آقای مهدوی
اگه همینجا باشه بهتره بقیه هم بتونن استفاده کنن

سوال من :
اگه بخوایم تو یه شهر کوچک یه اترنت راه بندازیم به چه تجهیزاتی از شبکه نیاز هست
این شبکه وای فای است و حال به چه آنتنهایی و اکسس پوینت نیاز هست؟

متشکرم

cybercoder
جمعه 13 فروردین 1389, 17:04 عصر
یه نگاهی به تاریخ ارسال ها بندازید بد نیست!

اگه بخوایم تو یه شهر کوچک یه ایترنت راه بندازیم به چه تجهیزاتی از شبکه نیاز هست

Ethernet؟
مجوز برای WI-FI دارید؟

ali898
جمعه 13 فروردین 1389, 17:37 عصر
مجوز ؟
برای شبکه بیسیم وای فای هم مجوز نیاز هست

cybercoder
جمعه 13 فروردین 1389, 19:33 عصر
قانونیش بله
http://www.cra.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=News&CategoryID=36477501-19ab-4202-b4f6-822e21dbd2d7&WebPartID=aeaf2947-30b0-4de5-a8b1-10ba63b38746&ID=84225bdd-81e3-4c12-951c-233296c0db4e