PDA

View Full Version : سوال: مشکل در طراحی نرم افزار وقت گرفتن دکتر

hessam abjam
شنبه 13 اسفند 1390, 20:11 عصر
با سلام
من در حال نوشتن یک وب سایت هستم که بیمار بتواند وقت بگیرد و دکتر نیز بتواند وقت بدهد. ولی دقیقا نمیدونم باید چه کاری انجام دهم. هیچ ایده ای به ذهنم نمی رسد. تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود برای ذخیره زمان های گرفته شده و زمان هایی که دکتر می خواهد به مریض بدهد بایستی در بانک اطلاعاتی یک جدول قرار داد. ولی نمیدونم چه فیلدهایی نیاز دارد و اصلا این کار به چه شکل یا شکل هایی می تواند انجام پذیرد

با تشکر از همه دوستان

ravand
شنبه 13 اسفند 1390, 21:05 عصر
يه پرداخت آنلاين هم براش بساز كه به صورت آنلاين پول بده .

alishmas
یک شنبه 14 اسفند 1390, 10:18 صبح
اولاْ باید ببینی که میخوایی مثل سایت نوبت دهی سایپا وقت های خالی یه دکتر خاص را برات لیست کنه و یا مثل نوبت دهی تلفنی بعضی از بیمارستان ها به یه تعداد مشخص که به مرور زمان دستت میاد نوبت بدی حالا بر اثر تجربه می فهمی که چند نفر از اونایی که وقت گرفتن میان!
اگر می خواهی فقط به تعداد نوبت بدی که حتما بیان میتونی یه مبلغی به عنوان پیش پرداخت دریافت کنی!
در هر حالت یه جدول باید داشته باشی که وقت های خالی دکتر مورد نظر رو دخیره کنه:

table free_time
free_time_id
start_date
end_date
doctor_id

یه جدولم باید وقت های که رزور می شن را دخیره کنی

table reserve_time
start_date
end_date
doctor_id
bimar_id

البته جدول دوم می تونه به صورت

table reserve_time state 2//
free_time_id
bimar_id

باشه که در این صورت به ازای هر نوبت باید در جدول free_time یک رکورد ایجاد کنی ولی در عوض برنامه نویسیش راحت تره.
جدول اولی نرمال سازیش بهتره ولی برنامه نویسیش سخت تره چون باید مثلا یک روز از 8 صبح تا 8 شبو ببینی چند تا نوپت هست و هیچ کی اون نوبت خاصو در جدول رزور پر نکرده
یکم ریزه کاری داره که امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.:خجالت:

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 14:10 عصر
اگه خواستی همکاری کنی باهم اوکی کنیم به آیدی یاهو من تو پروفایل پی ام بده اگه نه که هیچی

alonemm
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 14:33 عصر
باسلام:
بهتره شما شروع به کار کنی و در هجا که مشکل در پیاده سازی دارید در اینجا مطرح کنید تا راهنمایی کنیم.
در قبل طراحی اولیه نرم افزار هم باید به مباحث الگوریتم و مهندسی نرم افزار رجوع کنید.

موفق باشید.