PDA

View Full Version : گفتگو: برنامه هوشمند تخصیص کلاس های درسی

Pouyan2010
دوشنبه 15 اسفند 1390, 20:00 عصر
سلام دوستان
من چند وقتی بود رو یه پروژه کار میکردم که بتونه ساعات و کلاس های خالی را بگیره و دروس را در کلاس ها بچینه، البته اولویت ها در اون رعایت می شه و الگوریتم به کار رفته در اونم ژنتیک هستش و با زبان #C نوشته شده، تقریبا کامله. می خوام بدونم کسی از دوستان هستند که چنین کاری رو انجام داده باشند و به تبادل اطلاعات بپردازیم.
ممنون اگه کمکم کنید تا کاملش کنم.
من چندتا عکس ازش میزارم برای نمونه کار، بعد انشاالله سورسش هم حتما میذارم.
مرسی از همه دوستان

Pouyan2010
دوشنبه 15 اسفند 1390, 22:19 عصر
دوستان اگه لطف کنند و اگر نظری در مورد قیمتش دارند بگند. مرسی

Pouyan2010
سه شنبه 16 اسفند 1390, 12:38 عصر
کسی از دوستان نظری نداره؟ اینم عکس برنامه ریز هوشمند با الگوریتم ژنتیک!
البته من این برنامه را در دانشگاه خودمون با اطلاعات واقعی تست کردم، و جوابش رضایت بخش بوده.

mehdi zanjani
سه شنبه 16 اسفند 1390, 13:10 عصر
با سلام
دوست عزیز چون پروژه ات رو ندیدم نمیتونم دقیق نظر بدم اگه پروژه ات رو با الگوریتم های هوش مصنوعی نوشته باشی خیلی خیلی عالیه چون پیاده سازی اش علاوه بر دونستن تکنیک های ریز برنامه نویسی باید به الگوریتم و طراحی الگوریتم هم تسلط داشته باشی من خودم در مورد الگوریتم مدرسه ماهی ها ایجا تاپیک زدم ولی کسی نبود راهنمایی کنه خیلی کم پیش میاد تو همچین پروژه هایی از الگوریتم های هوش مصنوعی و ژنتیک استفاده بشه، شما این کارو کردی و جای تبریک داره!

Pouyan2010
سه شنبه 16 اسفند 1390, 13:16 عصر
با توجه به این که استاد راهمای من یک دکترای هوش مصنوعی و پردازش موازی بود، از ایشون حسابی کمک گرفتم و برای نوشتن برنامه به کار بردم. در تکنیک های جستجو از الگوریتم *A استفاده کردم، و همچنین در قسمت برنامه ریزش نیز از ژنتیک، که خیلی مورد توجه دو استاد دیگر هوش مصنوعی قرار گرفت.
من خوشحال می شم که با دوستان برای تبادل نظر بپردازم.
مرسی از همه دوستان

mehdi zanjani
سه شنبه 16 اسفند 1390, 13:16 عصر
در مورد قیمتش هم باید گفت وقتی ما رو 1 پروژه قیمت میذاریم باید به کاری که روش شده نگاه کنیم چند خط کد داره چند تا function داره چند تا زیر سیستم داره و . . .
اینها رو بررسی کن چون برنامه رو شما نوشتی میدونی چقدر زحمت کشیدی چقدر ارزش داره!!!

موفق باشی!:چشمک:

mehdi zanjani
سه شنبه 16 اسفند 1390, 13:19 عصر
خیله خوبه حداقل کاری که کردی اینه که الگوریتم ژنتیک پیاده سازی کردی!!!

Pouyan2010
سه شنبه 16 اسفند 1390, 13:29 عصر
Mehdi Zanjani عزیز، بذارید ببینیم کسی از دوستان هستند که چنین کاری رو انجام داده باشند، من حتما سورش را توی این تاپینگ میزارمش.

sg.programmer
سه شنبه 16 اسفند 1390, 14:46 عصر
Mehdi Zanjani عزیز، بذارید ببینیم کسی از دوستان هستند که چنین کاری رو انجام داده باشند، من حتما سورش را توی این تاپینگ میزارمش.

اگه سورسش را بزاری که خیلی لطف بزرگی برای این فروم میکنی - من خودم هم دنبال چنین برنامه ای هستم

بازم تشکر

Pouyan2010
سه شنبه 16 اسفند 1390, 14:55 عصر
کمی صبر کنید، من می خوام بیشتر از یافته های دیگر دوستان استفاده کنم، حتما بدردم می خوره، شاید باز اصلاحش کردم و بعد سورشا گذاشتم برای دانلود. اگه کسی هست که چنین کاری رو کرده به بقیه هم یاد بده ممنون میشم. اولین کسی که ازش استقبال می کنه خودم هستم.

mehdi zanjani
سه شنبه 16 اسفند 1390, 15:15 عصر
کلا برنامه نویسای ما خیلی کم سراغ الگوریتم های ژنتیک و هوش مصنوعی اینا میرن و اینکه دوستمون Pouyan این کارو کرده به نظر من خیلی خوبه من خودم به خاطر پروژه ام رو الگوریتم Fish School کار میکنم حالا اگه از دوستان کمک کنن واقعا ممنون میشم!!

Pouyan2010
سه شنبه 16 اسفند 1390, 15:25 عصر
کلا برنامه نویسای ما خیلی کم سراغ الگوریتم های ژنتیک و هوش مصنوعی اینا میرن و اینکه دوستمون Pouyan این کارو کرده به نظر من خیلی خوبه من خودم به خاطر پروژه ام رو الگوریتم Fish School کار میکنم حالا اگه از دوستان کمک کنن واقعا ممنون میشم!!
در ادامه برای تکمیل حرف های دوستمون، من هر روزه شاهد پروژه هایی هستم که واقعا مانند یه انسان قدرت تشخیص دارند که در بحث سیستم های خبره اونا رو یاد میگیریم، من بشخصه می خوام یه برنامه بنویسم که وقتی به یه برد سخت افزاری متصل شد، به طور هوشمند عیب های اونا بگه، خیلی سادست و ابتدایی ولی برای شروع میخوام یه چنین کاری رو انجام بدم، سیستم هایی مانند تشخیص عیوب هواپیما، یا برنامه ی خبره ی پزشکان که شما را یاری می کنند برای پیدا کردن بهترین راه، اینها سیستم های خبره ای هستند که تولید می شوند، یک سیستم رو من دیدم که وقتی یک قانون جدید را بهش القا میکردی خودش اون قانون را به لیست قوانین کاری خود اضافه می کرد تا بعدا در Knowledge Base داشته باشد، و در اصطلاح به این سیستم ها گفته می شه Expert System یا سیستم های خبره که دارای Inference Eng هستند و هوشمند کار های خود را انجام می دهند. من علاقه من به این نوع سیستم ها هستم. و اگر کسی از دوستان چنین کارهایی را انجام داده لطف کنند و نمونه کارهای خود ار قرار بدند تا بقیه هم ازش استفاده کنند.

mehdi zanjani
سه شنبه 16 اسفند 1390, 15:30 عصر
خیلی خوبه! من خودم که خیلی علاقه دارم به هوش مصنوعی! ایشاا.. موفق میشی!

Pouyan2010
سه شنبه 16 اسفند 1390, 15:46 عصر
البته برای نمونه و برای شروع، من یه برنامه نوشته بودم به اسم ATM هوشمند، البته در قالب یه پروژه دانشجویی بود، دوست داشتم شما دوستان هم قیافشا ببینید، من در این پروژه یه جدول دارم که قوانین خود را از آن بروز می کنه، و با هر تغییری خودشا بروز می کنه، خواستم ببینیدش، سورس این پروژه را هم حتما خواهم گذاشت. مرسی

Pouyan2010
سه شنبه 16 اسفند 1390, 20:55 عصر
اینم ریلیشن های بانک پشت برنامه!

Pouyan2010
سه شنبه 16 اسفند 1390, 21:22 عصر
یه پی دی اف فارسی بود که خیلی تو این راه کمکم کرد برای دوستان میزارمش شاید بدردشون بخوره و همچنین یه عکس از گزارش ایجاد شده توست سیستم که کلاس فایلش رو از همین سایت دانلود کرده بودم و تغییرش دادم.
http://s2.picofile.com/file/7321566127/Genetic_Algorithm_www_mohandesyar_com_.zip.html

و عکس گزارش ایجادشده:
http://s1.picofile.com/file/7321567090/Report.jpg

sg.programmer
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 21:02 عصر
سلام آقا Pouyan2010
ادامه نمی دید - منتظریم

ma.rad
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 22:17 عصر
سلام دوست عزیزاگر این برنامتون رو به همراه سورسش بزارید استفاده کنیم خیلی بهتره

Pouyan2010
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 12:03 عصر
ضمن عرض سلام و عذر خواهی به خاطر وقفه پیش اومده.
چند روزی بود که درگیر کاری بودم و نتونستم به این سایت سربزنم، امیدوارم درکم کنید و من را ببخشید.
بله حق با شماست دوستان، من باید زودتر سورس برنامه را روی تاپیک بزارم تا دوستان بتونند بیشتر کمکم کنند، ولی من یه مشکلی دارم اونم اینه که دارم الگوریتم اون را تغییر میدم، نسخه قبلیش فکر نکنم جواب گو خواسته شما دوستان باشه، الگوریتم ژنتیک را دارم با الگوریتم ممتیک- جستجوی محلی، سرد شبیه سازی شده، مسائل زمانبندی درسی دانشگاهی تلفیق می کنم. که نسخه خوبی فکر کنم از آب در بیاد، در هر صورت من هدفم از ایجاد این گفتگو این بود که نظرات دوستان رو هم در این مورد بدونم و خواستم اگر کسی تا حالا چنین کاری کرده کمکم کنه که متاسفانه مورد استقبال قرار نگرفت، من در اولین فرصت سورس الگوریتم قبلی که کمی ضعیف بود را با الگوریتم جدید UP می کنم. هدفم از اینکه این کار را نمی کنم به خاطر اینه که از می خوام بدونم آیا کسی تا حالا چنین کاری انجام داده یا نه که تعلل من به همین خاطر هستش.:چشمک:

FEEL GOOD, Thanks GOD

Pouyan2010
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 20:41 عصر
84181
اینم ببینید دارم از این تکنولوژی استفاده می کنم، بزار اگه کامل بشه با هم Up میکنم.
مرسی از صبر دوستان عزیز

Pouyan2010
شنبه 05 فروردین 1391, 18:27 عصر
]حدودا 11 روز از آخرین تایپیک من در مورد این پروژه می گذره، اما کسی از دوستان علاقه ای به این سیستم نشون ندادند، امروز می خوام سورس برنامه را برای دوستان UP کنم، شاید به درد کسی بخوره، هر چند هنوز الگوریتمش را کامل نکردم و هنوز ایراد داره ولی برای نمونه بد نیست، قول میده کامل که شد براتون UP کنم. اینم لینک دانلودش:
[URL="http://picofile.com/48845s979p67Af78ile.rar"]http://picofile.com/48845s979p67Af78ile.rar[/URL

hamed_blooki
یک شنبه 06 فروردین 1391, 01:38 صبح
ممنویم از لطفت رفیق.

ولی دانلود نمیشه:ناراحت: لطفا لینک رو اصلاح کنید.:گریه:

حتما برنامه کامل شد ما رو در جریان بزار .:چشمک:

sg.programmer
پنج شنبه 17 فروردین 1391, 12:06 عصر
]حدودا 11 روز از آخرین تایپیک من در مورد این پروژه می گذره، اما کسی از دوستان علاقه ای به این سیستم نشون ندادند، امروز می خوام سورس برنامه را برای دوستان UP کنم، شاید به درد کسی بخوره، هر چند هنوز الگوریتمش را کامل نکردم و هنوز ایراد داره ولی برای نمونه بد نیست، قول میده کامل که شد براتون UP کنم. اینم لینک دانلودش:
[URL="http://picofile.com/48845s979p67Af78ile.rar"]http://picofile.com/48845s979p67Af78ile.rar[/URL

سلام
بازم تشکر
ما که خیلی پیگیر این کار بودیم و هستیم

این لینک مشکل داره - اگه میتونید در persiangig قرار بدید

mtss92
شنبه 19 فروردین 1391, 15:07 عصر
سلام Pouyan2010 عزیز
1- برنامه ی شما برای چند درس و کلاس جواب می ده؟
(به طور مثال برای 180 درس(فرض کن دو ساعتی) و 8 کلاس در هفته جواب میده؟)
اگر جواب میده در چه مدت زمانی؟
2-بعد از زمان بندی زمان اتلاف وقت اساتید و دانشجویان بین دو درس میانگین چقدره؟
3-بعد از زمان بندی تعداد روز هایی که دانشجو و استاد به دانشگاه میان، میانگین چقدره؟

می بخشید که سوالام در مورد الگوریتم ژنتیک نیست چون می خام اطلاعاتم در مورد نتیجه ی کار این جور برنامه ها بالا تر بره.

sg.programmer
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 19:06 عصر
سلام
دیگه این پست فعال نیست

saeid_eiv
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 00:57 صبح
دوست عزیز لینک خرابه:اشتباه:

hamed_jon
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 19:16 عصر
دوست عزیز ممنون ولی لینکتون کار نمیکنه، سه صفحه از تاپیک رد شده اگر واقعا قصد دارین سورس برنامه رو برای استفاده بزارین، لطفا آپ کنید وگرنه تاپیک همینجا تموم بشه...!!!

mahdad sepah
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 00:16 صبح
اگر لینک را درست کنید ممنون میشیم

ابوالفضل68
دوشنبه 11 اردیبهشت 1391, 09:28 صبح
سلام پویان عزیز ، من خودم همین پروژه رو برای پایان دوره کاردانی برداشتم و میخوام دقیقا مثل شما پیاده سازی رو با الگوریتم ژنتیک و در زبان سی شارپ انجام بدم ، ازت میخوام اگه امکانش هست راهنماییم کنی . با تشکر

fkaz_fkaz
چهارشنبه 25 مرداد 1391, 22:49 عصر
میــــــــــــشه لطفا لینک رو درست کنید؟

Pouyan2010
دوشنبه 25 دی 1391, 16:00 عصر
با سلام من واقعا واقعا واقعا وقعا *200 بار از همه معذرت می خوام ، اصلا دیگه به این تاپیکی که زده بودم توجه نکرده بودم، واقعا خبری نداشتم که لینک خرابه. من لینک را اصلاح کردم، اما سورس کد اصلی من که نسخه ی نهایی این پروژه بود متاسفانه به دلیل فرمت شدن هارد دیسک مک بوکم،:گریه: وجود نداره و ورژن خیلی پیش و پا افتاده اون هست اما شاید اندازه یه پروژه دانشجویی ارزش داشته باشه اما به درد بازار نمی خوره، سورس کد اون مال ورژن خیلی پیش و پا افتاده نرم افزار هستش، فقط یک تخصیص ساده به وسیله آرایه و ترتیبی، واقعا شرمندم، دوستان من به طور کامل #C را کنار گذاشتم، فکر کنم یکسری تنطیمات این سیستم داشته باشه، اول اینکه یادتون باشه قبل از اجرا پروژه یک فایلی هست به نام Chip_ERROR.Dat آن را به این مسیر کپی کنیدC:/Windows/system32/ البته سورس را ببینید خودتون مسیر رو متوجه میشید، یا اون خط را کامنت کنید، در ضمن فایلHosh.back دیتابیس رو هم قبل از اجرا restore کنید. مشکلی بود حتما خبر بدید.، من باز از همه عذر خواهی می کنم و متذکر می شم که واقعا پروژه پیش و پا افتاده ای هست چون ورژن نهایی اون متاسفانه نیست. ممنون از همه، تا یادم نرفته username= مدیر سیستم و password=a می باشد.
این لینک دانلودش با حجم MB 25
http://www.mediafire.com/?4cgo7oob733vjd6

ma.rad
دوشنبه 25 دی 1391, 18:06 عصر
دوست عزیز کجای برنامه به مشکل برخوردی؟

Pouyan2010
سه شنبه 26 دی 1391, 18:49 عصر
دوست عزیز کجای برنامه به مشکل برخوردی؟
منطورتون رو نمی فهمم دوست من!!!!:متعجب:

NIMA_1981
سه شنبه 26 دی 1391, 23:20 عصر
میشه بگید چطوری محدودیت ها را به وسیله الگوریتم ژنتیک حل کردید و چه چیزی رو به عنوان جمعیت در نظر گرفتید - سورس را لازم نیست قرار بدید ولی توضیح کارتون رو که میشه بدید

Pouyan2010
چهارشنبه 27 دی 1391, 09:45 صبح
میشه بگید چطوری محدودیت ها را به وسیله الگوریتم ژنتیک حل کردید و چه چیزی رو به عنوان جمعیت در نظر گرفتید - سورس را لازم نیست قرار بدید ولی توضیح کارتون رو که میشه بدید

من لینک یک pdf رو در صفحه های اول تاپیک گذاشتم اون را مطالعه بفرمایید

hamed_blooki
یک شنبه 01 بهمن 1391, 20:04 عصر
یعنی ورژن نهایی رو به دوستی آشنایی یا حتی یه کپی تو یک جایی نداری ؟خیلی ضد حال بود

رفیق ببین کارش نمیتونی کنی پروژه جالبی بود تازه -چرا سی شارپ رو کنار گذاشتی پس الان تو چه زمینه ای هستید البته جسارت نشه ؟

Pouyan2010
دوشنبه 02 بهمن 1391, 09:58 صبح
سلام دوست من
ورژن نهایی رو به چند جا دادم اما کدexe اون را obfuscate کرده بودم تا کسی نتونه سورس را ببینه که گریبان گیر خودم شد، تازه ا مک بوک من اصلا ریکاوری و... نمی فهمه، هر وقت هم که میزارمش تو کیفش یه چند روزی برای خودش روشنه و تنها حال می کنه تا من کارش دارم یادش میافته که باطری نداره:(
من فعلا با زبان های مثل nodeJS و Google Go و PHP و Python و Ruby و... کار می کنم، دنیا دنیای وب اپلیکش هست دیگه. البته بستگی به علاقتون هم داره. موفق باشید.

intel_amd
چهارشنبه 02 اسفند 1391, 05:39 صبح
اینم ریلیشن های بانک پشت برنامه!

تو برنامه هائی که با دیتا بیس کار می کنند اگر این ریلیشن شیپ ها بین جداول کشیده نشن چه تغییری در عملکرد برنامه به وجود میاد؟

mn1_ir
شنبه 30 شهریور 1392, 10:06 صبح
سلام دوست من میتونی کمکم کنی تا این برنامه را طوری تغییر دهم تا برنامه هفتگی را به صورت هوشمند تولید کند و دبیر برنامه دلخواه را انتخاب کند
و اینکه چطور میشه برنامه را تحت وب کنم تا از همه جا قابل دسترس باشد

hadyfa
جمعه 29 خرداد 1394, 22:09 عصر
سلام دو.ست عزیز از مطالب شما استفاده کردم می خوام یک پروژه هوش مصنوعی با موضوع کلاس بندی درس و دانشگاه به زبان سی شارپ پیاده کنم و با استفاده از الگوریتم تایم تیبلینگ . time tabling اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم اگه سورس بدرد بخوری داری برام بزار و یا به ایمیلم ارسال کن دو روز دیگه باید تحویل بدم . ایمیل من : usirusir258@gmail.com هستش اگه داری ارسال کن واقا گیر کردم.
ممنون.:خجالت: