PDA

View Full Version : ذخیره و بازیابی فایل word در دیتابیس

aknj56
دوشنبه 15 اسفند 1390, 20:16 عصر
سلام
چطوری میشه فایل های word رو تو دیتابیس(access) ذخیره و بازیابی کرد . البته میخوام فقط مسیرش تو دیتابیس ذخیره شه و خود فایل کپی شه تو یه پوشه ی دیگه و موقع بازیابی هم با استفاده از آدرسی که تو دیتابیس هست بازیابی شه.

Hybrid
دوشنبه 15 اسفند 1390, 20:23 عصر
سلام
چطوری میشه فایل های word رو تو دیتابیس(access) ذخیره و بازیابی کرد . البته میخوام فقط مسیرش تو دیتابیس ذخیره شه و خود فایل کپی شه تو یه پوشه ی دیگه و موقع بازیابی هم با استفاده از آدرسی که تو دیتابیس هست بازیابی شه.

سلام دوست عزیز ، یک فیلد به بانکت اضافه کن نامش رو بزار مثلا WordLocation ، نوع فیلد رو Text بزار.بعد راحت میتونی از طریق پنجره های savefiledialog ذخیره و سپس از طریق دستورات oledb مسیر رو بازیابی کنی . اگر هم جایی مشکل داشتی حتما بپرس.

aknj56
دوشنبه 15 اسفند 1390, 21:04 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
اون دستورات oledb که میگید چیه؟ و اون پنجره های savefiledialog چطوری استفاده کنم ببخشید من هنوز مبتدی هستم بعضی چیزها هنوز برام آشنا نیست اگر امکا ن داره توضیح بیشتری بدید یا یک نمونه کد برام بذارید
خیلی لطف دارید

Hybrid
دوشنبه 15 اسفند 1390, 21:15 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
اون دستورات oledb که میگید چیه؟ و اون پنجره های savefiledialog چطوری استفاده کنم ببخشید من هنوز مبتدی هستم بعضی چیزها هنوز برام آشنا نیست اگر امکا ن داره توضیح بیشتری بدید یا یک نمونه کد برام بذارید
خیلی لطف دارید

دستورات oledb همون oledbCommand ، oledbdataAdapter و... هست و چیزه خاصی نداره.

همین الان یک نمونه سمپل در رابطه با ذخیره آدرس در بانک با استفاده از openfiledialog واستون مینویسم.

Hybrid
دوشنبه 15 اسفند 1390, 21:39 عصر
این sample رو واستون نوشتم . مربوط به ذخیره مسیر عکس در دیتابیس هست اگر سوالی داشتین حتما بپرسین.

aknj56
دوشنبه 15 اسفند 1390, 22:46 عصر
با تشکر از صبر وحوصله شما دوست عزیز قسمت فایل اجرایشو رفتم امتحان کردم آدرس رو در بانک ذخیره میکنه ولی برای رفتن به وی بی باز نمیشه و این طوری نوشته شده version(unrecognized version لطفا راهنمایی کنید ضمنا چطوری اون آدرس رو از بانک بگیرم و برم سراغ اون آدرس یعنی با زدن یک دکمه مثلا بریم به پوشه ذخیره اون فایل؟

Hybrid
دوشنبه 15 اسفند 1390, 23:00 عصر
با تشکر از صبر وحوصله شما دوست عزیز قسمت فایل اجرایشو رفتم امتحان کردم آدرس رو در بانک ذخیره میکنه ولی برای رفتن به وی بی باز نمیشه و این طوری نوشته شده version(unrecognized version لطفا راهنمایی کنید ضمنا چطوری اون آدرس رو از بانک بگیرم و برم سراغ اون آدرس یعنی با زدن یک دکمه مثلا بریم به پوشه ذخیره اون فایل؟

احتمالا شما فایل با پسوند .sln رو باز کردی ، فایل اصلی داخلی رو باز کن :

http://img4up.com/up2/20154353938838278493.jpg

برم سراغ اون آدرس یعنی با زدن یک دکمه مثلا بریم به پوشه ذخیره اون فایلبا یک خط کد امکان پذیر هست به همون سورسی که بهتون دادم ( اگر باز بشه ) یک دکمه اضافه کنین و کد زیر رو در رویداد Click ش بنویسین و حله :

System.Diagnostics.Process.Start(My.Computer.FileS ystem.GetParentPath(DataGridView1.CurrentRow.Cells ("p_masirAks").Value.ToString()))

aknj56
دوشنبه 15 اسفند 1390, 23:51 عصر
با سلام مجدد اون فایلی که شما عکسش رو گذاشتید باز نمیشه فرمها رو باز میکنه و اون دستوراتی که نوشتید رو میاره انشالله روش کار میکنم
دوست عزیز اگر امکان دارد آدرس ایمیلتون را به ایمیل من بفرستید البته اگر اشکال نداره تا مشکلاتم رو از شما بپرسم
nedaei1356@yahoo.com

aknj56
سه شنبه 16 اسفند 1390, 12:19 عصر
سلام دوست عزیز اون یک خط کدی که برای رسیدن به پوشه اون فایل کذاشتین رو تو یک دکمه گذاشتم ولی یک ارور میده: اونایی که با خط قرمز نوشتم لطفا راهنمای کنید
System.Diagnostics.Process.Start(My.Computer.File ystem.GetParentPath(DataGridView1.CurrentRow.Cells ("p_masirAks").Value.ToString

Hybrid
سه شنبه 16 اسفند 1390, 13:11 عصر
سلام دوست عزیز اون یک خط کدی که برای رسیدن به پوشه اون فایل کذاشتین رو تو یک دکمه گذاشتم ولی یک ارور میده: اونایی که با خط قرمز نوشتم لطفا راهنمای کنید
System.Diagnostics.Process.Start(My.Computer.File ystem.GetParentPath(DataGridView1.CurrentRow.Cells ("p_masirAks").Value.ToString

سلام ، اون File ystem رو به FileSystem تغییر بده تا درست بشه ، یک s کم داره

aknj56
سه شنبه 16 اسفند 1390, 13:53 عصر
با تشکر از شما
درست شد
آدرس ایمیلتون هم لطفا بذارید