PDA

View Full Version : این error را چگونه برطرف کنم؟

vorojakt
شنبه 17 آبان 1382, 19:34 عصر
microsoft ole db provider for ODBC drivers{0x80004005}
[microsoft][ODBC Driver manager ]Data source name not found and no default driver specified

سلام ، خسته نباشید من وقتی از روش ado برای اتصال به بانک استفاده می کنم با این error مواجه می شم
به نظر شما مشکله من می تونه کجا باشه؟

Vahid_Nasiri
شنبه 17 آبان 1382, 21:03 عصر
مشکل شما اینجا مطرح شده است
( بیشتر مشکلات شبکه دارید و همچنین نصب دیتا اکسس درایورها و کامپوننت ها)
http://dbforums.com/arch/30/2002/10/475604

This message usually means there is a problem with the driver you are using, the path to the database is incorrect, or file permissions on the database are set incorrectly.

You should make sure you have the latest MDAC drivers installed, as well as check your path. Also, if you have tried to open the database using MSAccess, and now get this error you may need to restart the IIS service.

nematia
سه شنبه 20 آبان 1382, 19:04 عصر
یه نکته ای هست که شاید باهاش آشنا باشین: من هر وقت توی کد نویسی با Error روبرو میشم کل پیغام خطا رو توی کادر سرچ گوگل Paste میکنم. اونوقت مقاله ها و جوابها رو میخونم. خیلی وقتها تو جوابها آدرس میکروسافت، وی بی کد و غیره دیده میشه که خیلی کمک میکنن.

dena
پنج شنبه 11 دی 1382, 00:22 صبح
با سلام
من مشکل چنین پیغامی را دارم
صفحه ای را آپلود کرده ام که به پایگاه داده sql server وصل است این صفحه تنها باز و بسته شدن یک connection است و صفحه مشکلی دارد و
نمایش داده می شود اما در صفحه دیگرم علاوه بر باز کردن ارتباط با پایگاه داده اطلاعات یکی از جداول را هم می خواند این صفحه error :
Http 500 internal server Error مواجه می شوم هر دو صفحه بر روی سیستم خودم کار می کنند من خودم فکر می کننم پایگاه داده ام
درست روی سرور سایتم restore نشده است و جدول ها وجود ندارند ولی مسئول سرور و فضای مورد نظر قبول نمی کند و می گوید اشکال
در برنامه نویسی است . لطفا کمک :(

mostafa612003
شنبه 13 دی 1382, 13:03 عصر
سلام
اگر می شود کدی که استفاده می کنید را در اینجا نشان دهید
متشکرم

dena
یک شنبه 14 دی 1382, 00:35 صبح
با سلام

فایل را attach کردم .

با تشکر

mostafa612003
یک شنبه 14 دی 1382, 09:46 صبح
سلام
کجا attach کردید؟

dena
یک شنبه 14 دی 1382, 23:52 عصر
سلام
از پیگیری شما متشکرم

همین فایل test3.zip است. که در بالا قابل download است.

dena
یک شنبه 14 دی 1382, 23:58 عصر
سلام

این متن کد وconnection من است.

<%@LANGUAGE="VBSCRIPT" CODEPAGE="1252"%>
<%set azaddb=server.CreateObject ("adodb.connection")
azaddb.Open "Driver={SQL Server};Server=localhost;Database=saba;uid=sa;pwd= 10"
sql="SELECT * FROM dbo.news_tbl "
set result=azaddb.execute(sql)
%>

<html>
<head>
<title>Untitled Document</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
</head>

<body>
<table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">
<tr>
<td><%=response.Write(result("id"))%></td>
<td> </td>
<td> </td>
</tr>

</table>
</body>
</html>
<%azaddb.Close
set azaddb=nothing %>

mostafa612003
سه شنبه 16 دی 1382, 09:04 صبح
سلام
من فکر می کنم باید به جای عبارت localhost جلوی نام سرور،باید IP سروری که sqlserver روی آن است استفاده کنید
می توانید Ip را از میزبان خود بگیرید.در ضمن username و password هم باید همان چیزی باشد که در sqlserver میزبانتان تعیین شده.
من همین کار را انجام می دهم و درست هم جواب می دهد

موفق باشید

dena
چهارشنبه 17 دی 1382, 23:01 عصر
سلام
من فضای سایتم را از شرکت parsweb گرفته ام . برای راه اندازی sqlserver سایتم باید backup آن را .zip کنم و بفرستم تا خودشان پایگاه داده را restore کنند آیا روش کار تمام شرکتها (که فضا در اختیار کاربران می گذارند) به این صورت است.

با تشکر

mostafa612003
شنبه 20 دی 1382, 11:04 صبح
سلام
هر شرکتی از روش خاص خودش استفاده میکند
مثلا من تمام فایل مربوط به sql را به شرکت دادم تا آن شرکت بانکم را به سرور خودش attach کند
اما در کل هیچ فرقی نمی کند

موفق باشید