PDA

View Full Version : نحوه ذخیره آرایه در setting برنامه ؟؟

tam2145
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 21:35 عصر
سلام دوستان !!
من یک آرایه که دارای 2 ردیف و 10 ستون است (( دو بعدی )) را می خواهم توی setting برنامه ذخیره کنم ولی نمی دونم چه طوری و باید بهش چه نوعی بدهم !!:عصبانی++:
کمک کنید ...........:خجالت:

Hybrid
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 21:58 عصر
سلام ،

فکر نمیکنم بتونید array رو داخل Setting ذخیره کنید.میتونید به صورت رشته ذخیره کنین و بعد با استفاده از Split جدا کنین.

Hybrid
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 22:04 عصر
راه دیگه ای به فکرم رسید استفاده از StringCollection هست که دردسر های Split رو نداره ، راستی مگه واسه recent اون برنامت نیست؟؟؟

اگه جوابت مثبته از StringCollection استفاده کنی بهتره.

فرید نجفلو
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 22:04 عصر
تا اونجایی که من می دونم این نوع از تعاریف قابل ذخیره در Settings نیستند

tam2145
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 22:17 عصر
سلام دوستان !!
خودم هم می دونستم نمی شه و می خواستم یک راه درّو ساده بگید !!
اگه از split استفاده کنم ابتدا باید آرایه ام را به دو آرایه یک بعدی تبدیل کنم و بعد هر آرایه تک بعدی را با استفاده از join به رشته تبدیل و به setting بدهم و بعد با split جدا کنم و به آرایه های تک بعدی بدهم و بعدهم دو آرایه تک بعدی را به آرایه دو بعدی تبدیل کنم !!
حالا StringCollection چطوری هست ، هر چی گشتم توی منابعم نیست؟؟؟ آیا ساده تر از این هست ؟؟ توضیح .......
بله برای همون عمل هست !! هر چه نشستم اتفاقی نیافتاد و کمکی نرسید و باید همت خودم را جمع می کردم و خودم اون را می نوشتم تا برم سر ساخت کد فعال سازی اختصاصی برنامه خودم !!

Hybrid
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 22:28 عصر
StringCollection راحت تره این یک نمونه برنامه رو ببین که واست نوشتم :

tam2145
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 23:11 عصر
StringCollection راحت تره این یک نمونه برنامه رو ببین که واست نوشتم :

دوست عزیز سلام !!
ممنون !!
اما فقط این که نمایش می دهد چطوری می خواهد بر روی آیتم ها کلیک می شود اون فایل را باز کند ؟؟:گیج:
تازه این که همه فایل ها را نگهداری می کند و سر به فلک می زند ؟؟:متعجب:
بهتر است که از همون روش تبدیل آرایه به رشته استفاده کنم اگه روشی پیدا نکنم !!:گریه:

Hybrid
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 23:24 عصر
اما فقط این که نمایش می دهد چطوری می خواهد بر روی آیتم ها کلیک می شود اون فایل را باز کند ؟؟:گیج:

سلام خودت دیگه میتونی بسطش بدی و قبلیت های بیشتری رو بهش اضافه کنی ، این فقط یک مثال واسه کاربرد StringCollection بود .

تازه این که همه فایل ها را نگهداری می کند و سر به فلک می زند ؟؟:متعجب:

مگه نمیخوای فوقش 5 تا مسیر داخلش نگهداری کنی ؟؟؟

بهتر است که از همون روش تبدیل آرایه به رشته استفاده کنم اگه روشی پیدا نکنم !!:گریه:

خودت بهتر از من میدونی.

tam2145
جمعه 19 اسفند 1390, 07:35 صبح
سلام خودت دیگه میتونی بسطش بدی و قبلیت های بیشتری رو بهش اضافه کنی ، این فقط یک مثال واسه کاربرد StringCollection بود .
سلام !! من که تازه کارم و ... !! اگر دستم به دهنم می رسید (( یا می تونستم گلیمم را از آب بکشم بیرون)) که دیگه این همه درخواست راهنمایی معنی نداشت !!
اگه بیشتر درباره stringcollection توضیح می دادی که ساختارش چطوری هست ، اون موقع می تونستم یک کارهای کنم ولی من نمی دونم این نوع چه کار های می کند و یا اینکه قاالب بندی آن چطوری هست ؟؟؟

مگه نمیخوای فوقش 5 تا مسیر داخلش نگهداری کنی ؟؟؟
آره ، ولی ماکزیمم شاید 10 تا کنم !! 10 تا فایل !! ولی وقتی چیزی نمی دونم چطوری دستور بهش بدهم !!

خودت بهتر از من میدونی.
من که چیزی نمی دونم !! شما اگه راهنمایی کنید از همین استفاده می کنم ولی نمی دونم این نوع از چه نوعی هست و باهاش چه کارهایی را می شود کرد ؟؟

Hybrid
جمعه 19 اسفند 1390, 09:50 صبح
سلام دوست عزیز ،

اگه بیشتر درباره stringcollection توضیح می دادی
از اسمش که پیداست که چه کاری رو انجام میده در این نوع فیلد شما میتونید مجموعه ای از رشه ها رو داخل این فیلد نگهداری کنید ، چون Vollection هم هست میتونین راحت به وسیله ی یک for each ساده به اعزاش دسترسی داشته باشین.

آره ، ولی ماکزیمم شاید 10 تا کنم !! 10 تا فایل !! ولی وقتی چیزی نمی دونم چطوری دستور بهش بدهم !!

نه اشتباه نکن شما باید مسیر فایل ها رو داخل setting ذخیره سازی کنید نه فایل های اصلی رو ، و فکر نمیکنم ذخیره سازی 10 تا مسیر فایل زیاد سرعت رو کم بکنه.

من که چیزی نمی دونم !! شما اگه راهنمایی کنید از همین استفاده می کنم ولی نمی دونم این نوع از چه نوعی هست و باهاش چه کارهایی را می شود کرد ؟؟

این دیگه به خلاقیت خودت بستگی داره که از این نوع چه استفاده ای رو بکنی ولی مطمئنم میتونی راحت کاره خودت رو باهاش راه بندازی اگر فکر کنی.

موفق باشید.

tam2145
جمعه 19 اسفند 1390, 12:43 عصر
دوست عزیز ، سلام !!
ممنون که پا به پای سوالات من اومدی و به من کمک کردی !!
رفتم توی مایکروسافت یک چیزهایی دربارش پیدا کردم و خوندم و یک چیزهایی دستگیرم شد ولی چون مثال کم بود خیلی نفهمیدم !!:ناراحت:
فایل اگه بخواهم ذخیره کنم که برنامه ام می پکه !! فقط آدرس و نام فایل !!
خلاقیت ؟؟ بس که خلاقیت از خودم بروز دادم الان مغزم هنگ کرده !! صبح تا حالا 3000 تا خط نوشتم که ..... !!:گیج:
فکر نکنم با این معلومات بتونم ازش توی این نسخه برنامه ام استفاده کنم ولی شاید نسخه 2 آره !!:متفکر:
آموزش فارسی هم که نداره که کلیات این نوع داده را توضیح بدهد !!:گریه:

Hybrid
جمعه 19 اسفند 1390, 12:47 عصر
شما میتونین در این نسخه فعلا آدرس رو ذخیره کنین و کاری با نامش نداشته باشین ( غیر اصولی هم نیست بسیاری از برنامه ها از این روش استفاده میکنن) سپس در نسخه های بعدی برنامتون از روش مورد نظر خودتون استفاده کنین.