PDA

View Full Version : کمکی فوری در مورد بازی مار

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 16:38 عصر
سلام . من یه بازی مار درست کردم ، اما در این قسمت که دم ماره بلند میشه دچار مشکل شدم ، کسی میتونه کمکم کنه ، فردا باید تحویل بدم آخه ... :خجالت:
اینم لینکش : http://p30upload.com/download.php?filename=1331466728_Snake.rar

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 16:55 عصر
من این مبحث تو تاپیک http://barnamenevis.org/showthread.php?331900-پروژه-های-من-و-جواب-های-شما-!! هم مطرح کرده بودم که دوستان گفتن یه تاپیک جداگونه هم بزنم

Hybrid
یک شنبه 21 اسفند 1390, 17:12 عصر
دوست عزیز ، سلام ،

این سبک یادگیری وحشتناکه ! اول شما باید روی مسئله خوب فکر کنید و کدی رو مینویسین بعد اگر اشکالی داشتین بیاین بپرسین نه اینکه دوستان واست تکمیلش کنن.

موفق باشید./

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 17:23 عصر
واقعا فکر میکنین من همینجوری نشستم بقیه کمکم کنن ... آها نگفتم ، من از این کده استفاده میکنم ، آخه مگه نباید یه button جدید درست کنیم ؟ ولی همش هنگ میکنه ...

'Private Sub incrise()
' Dim btn As New Button
' If f = True Then
' btn.Image = My.Resources.Snake_Casartoon
' btn.Location = mylist(k).Location
' k += 1
' End If
'End Sub

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 18:07 عصر
دوستان vb دوست ، به نظرتون اگه نباید از یه new button استفاده کنم ، چطوری میتونم به طول مار اضافه کنم ؟ راستش هر چی فکر میکنم به ذهنم چیزی نمیرسه ...

farhad5487
یک شنبه 21 اسفند 1390, 19:27 عصر
ببین این سورس کد بدرتون میخوره
از کدهاش استفاده کنید

kyrie-chan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 19:57 عصر
ممنون اما من نیاز دارم مار از جنس button باشه ...

kyrie-chan
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 16:23 عصر
کسی نمیدونه چجوری به button ها اضافه بشه تا دم مار بلند بشه ؟

Hybrid
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 19:10 عصر
کسی نمیدونه چجوری به button ها اضافه بشه تا دم مار بلند بشه ؟

سلام ، خوب خاصیت width دکمه Button رو زیاد کن تا طول دکمه زیاد بشه.

kyrie-chan
جمعه 11 فروردین 1391, 00:06 صبح
این خوبه اما اگه حرکت فقط افقی باشه ف زمانی که حرکت عمودیه ، باید چه کار کنیم

Hybrid
جمعه 11 فروردین 1391, 00:09 صبح
اون موقع خاصیت width رو کم کن و در عوض خاصیت height رو بالا ببر.

kyrie-chan
شنبه 12 فروردین 1391, 12:10 عصر
نه ، جواب نمیده ... عجیبه ، زمانی که فقط عرض تغییر میکرد جواب میداد ولی الان نه ...

Hybrid
شنبه 12 فروردین 1391, 12:41 عصر
نه جواب میده ، شاید کدت رو اشتباه نوشتی :

Button1.Width = 25
Button1.Height = 100

Mahdi1001
شنبه 12 فروردین 1391, 15:19 عصر
سلام اگر می خواین حتما با Button ساخته بشه ، بهترین کار اینه که Button جدید اضافه کنید و location آنها رو تغییر بدین، این طوری خیلی قشنگتر میشه حتی می تونین هر قسمت مار رو یه رنگی کنین یا کارهای جالب دیگه.
البته کدی که گذاشتین خیلی مشکل داره.
1 - هر بار مار یه سیب میخوره سیب بعدی باید ظاهر شه
2- مارتون نباید دنده عقب بیاد :دی
3- وقتی مار به سمت پایین میاد نباید افقی بیاد باید عمودی بشه و البته این کار بصورت یکباره اصلا جالب نیست، یعنی مار باید حرکت ال مانند بشه دقیقا مثل بازی واقی، برای اینکار یک آرایه بگیرین و مختصات های هر دکمه که همان بدنه مار هستند رو ذخیره کنید و هر بار فقط مختصات سر مار رو تغییر دهید و بقیه مختصات هارو کافی شیفت بدین اینطوری حرکت مارتونم قشنگ تر میشه.
4- باید یه تایمر بزارین تا لازم نباشه همیشه کاربر دستش رو دکمه ها باشه و تا یک جهت رو فشار میده مار خودش به اون سمت بره.
در نگاه اول این مشکلات رو دیدیم، اگه خواستین اینها رو برطرف کنین و ورژن جدید رو بزارین تا بقیه مشکلاتش حل شه.

kyrie-chan
شنبه 12 فروردین 1391, 16:23 عصر
آقا مهدی شما برنامه ای که اول گذاشتم رو دیدین ؟
من اونُ یکم کامل تر کردم و اینجا گذاشتم : http://www.crocko.com/15FF253BC9A3447BBD82941BE61E7D15/Project_4_2.rar
البته یه چیزی هست اونم اینه وقتی یه سری ایرادات درست میشن ، باز دوباره یه سری ایرادات دیگه به وجود میان ، من هم خیلی بدبختم که با این که اصلا vb کار نکردم ، توقع دارم یه بازی کامل بسازم ... تازه دوست داشتم این بازی رو با xna کار کنم :دی

Mahdi1001
شنبه 12 فروردین 1391, 16:41 عصر
بله من نسخه اولیه رو دیدم، اما این نسخه رو نتونستم دانلود کنم، اگر ممکنه یه چک کنین، یا به میلم بفرستین، ممنون.
نگران ایرادها هم نباشین درست میشه