PDA

View Full Version : سوال: ذخیره چند فیلد از یک تیبل به صورت جداگانه

saman shabani
یک شنبه 21 اسفند 1390, 18:07 عصر
من میخوام چند فیلد از تیبلمو ب صورت جداگانه وارد دیتا بیس کنم...ب شرطی که همه تو یک رکورد در دیتا بیس قرار بگیرن...آخه ب ازای هر کد که ی سری اطلاعاتو وارد دیتا بیس میکن‍ه،یک رکورد جدید تو لیست دیتا بیس ایجاد میشه..میخوام همه تو ی خط(رکورد) باشن.....

AliSaeedi_v
یک شنبه 21 اسفند 1390, 20:31 عصر
سلام منظورت رو واضحتر بگو...

asadegha
یک شنبه 21 اسفند 1390, 21:41 عصر
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خودت فهمیدی چی گفتی؟ من که نفهمیدم. توضیح بده روشنشیم.

saman shabani
دوشنبه 22 اسفند 1390, 17:56 عصر
فرض کنید، من تو تیبلم 6 تا فیلد دارم ک میخوام با 6 تا تکست باکس تو دیتا بیس ذخیره کنم.....من تو برنامم میخوام 3تا تکست باکس رو تو یجا کدشو بنویسمو وارد دیتا بیس کنم و 3تا تکست باکس دیگه رو ی جای دیگه insert کنم...من میخوام این 6تا تکست باکس تو تیبلم برای یک شخص باشه.مشکل اینجاست که ،اطلاعات 3تا تکست باکسه اول و دوم جداگونه دخیره میشن.....

Mahmoud Zaad
دوشنبه 22 اسفند 1390, 18:38 عصر
فرض کنید، من تو تیبلم 6 تا فیلد دارم ک میخوام با 6 تا تکست باکس تو دیتا بیس ذخیره کنم.....من تو برنامم میخوام 3تا تکست باکس رو تو یجا کدشو بنویسمو وارد دیتا بیس کنم و 3تا تکست باکس دیگه رو ی جای دیگه insert کنم...من میخوام این 6تا تکست باکس تو تیبلم برای یک شخص باشه.مشکل اینجاست که ،اطلاعات 3تا تکست باکسه اول و دوم جداگونه دخیره میشن.....
باز هم خوب توضیح ندادی، کلا چند تا جدول داری؟ اگه می تونی یه عکس از روابطی که توی بانک طراحی کردی قرار بده و لطفاً یکم واضح تر توضیح بده ببینیم چکار می خوای بکنی.

mehdi zanjani
دوشنبه 22 اسفند 1390, 20:15 عصر
عکسشو بذار ما که نمیدونیم تیبل کدومه جدول کدومه تیبل کجاست دیتابیس کدومه :لبخند:

Mahdad999
دوشنبه 22 اسفند 1390, 21:32 عصر
سلام، اگه درست متوجه شده باشم شما یه تیبل دارید با 6 تا فیلد که سه تاش تو یه فرمه و سه تا دیگش تو یه فرم دیگه!؟
درسته؟
اگه منظورتون این بوده یکی از راه هاتون اینه که سه تای اول رو تو 3 تا متغیر سراسری بریزید و وقتی فرم شامل 3 تای دوم رو باز کردید سه تا متغیر اول رو با این 3 تا یکجا ذخیره کنید

AliSaeedi_v
سه شنبه 23 اسفند 1390, 15:05 عصر
سلام اینطوری که من متوجه شدم باید اون 3 فیلدی که اول پر میشن یه جای دیگه 3 تا فیلد دیگش بهش اضافه بشه!اگه اطلاعات تکراری نداشته باشه میتونی وقتی میخوای اون 3 فیلد دوم رو ذخیره کنی بگی اگه id که توی سه فیلد اول دریافت شده برابر فلان مقداره دستور اپدیت رو صادر کنی تا اون 3 فیلد به رکورد مورد نظرت اضافه بشه...این در حالتیه که یک id یک مرتبه ذخیره بشه...

hsmfaridmehr
سه شنبه 23 اسفند 1390, 16:06 عصر
اون فیلد هایی که قرار بعدا پر بشن رو توی دیتابیس nullable کن و هروقت دوست داشتی پر کن

asgharjoon2
سه شنبه 23 اسفند 1390, 16:48 عصر
فکر کنم واسه 3 تای دوم یشه از دستور update هم استفاده کرد

saman shabani
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 21:37 عصر
ممنون از همه ی دوستان...فک کنم کارم با آپدیت کردن راه بیفته...خیلی لطف کردین....