PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی از صفر !! ؟

mjabari2017
یک شنبه 21 اسفند 1390, 20:19 عصر
سلام دوستان
دوستان عزیز اگر بخوام از صفر برنامه نویسی رو شروع کنم چیکار باید کنم ؟!
از کجا باید شروع کنم ؟!
فعلا خودم تو خونه میخوام این کار رو تو وقت آراد انجام بدم .
راهنمایی کنید تشکر .
c#
php
.net
کدومش رو؟:لبخندساده:

s3rv3r
یک شنبه 21 اسفند 1390, 21:41 عصر
براي شروع صفر اول بايد سرچ كردن رو ياد بگيري عزيز

تاپيك هاي يادگيري سي شارپ از صفر بازه.
بخش مقالات ميتونه براتون مفيده مفيد باشه.

از كتاب آقاي هاشميان شروع كنيد.

اگه اينترنتت شبا رايگانه. يكم ديگه سرچ كن كلي فيلم فارسي سي شارپ تو نت پيدا ميكني. بزار دانلود. تاثير فيلم بيشتر از مقاله هستش.

php فقط براي وب هستش كه ربطي به اين تالار نداره.

موفق باشي

asadegha
یک شنبه 21 اسفند 1390, 21:43 عصر
از c# شروع کن. یه کتاب بگیر از اول قدم بقدم بخون و انجام بده. تمرین کردن حرف اول رو توی تسلط و یادگیری میزنه. تمرین زیاد انجام بده.

m.bibjan
یک شنبه 21 اسفند 1390, 21:46 عصر
سلام
به نظرم
در مرحله اول بستگی به هدفت داره و علاقه ، که خودت توی برنامه نویس شدن مشوق خودت باشی.
بعدش معایب و محاسن هر کدوم رو باید پبدا کنی با تحقیق مستدل و البته نه سلیقه ای .
بعدش باید ببینی با کدومش میتونی به جایی برسی که حرفه ای بشی توش. چون وسط راه شاید به موردی برخورد کردی که پیش خودت بگی کاش اون یکی زبان رو انتخاب کرده بودم.که به این هم میگن : اگه ادم مشوّق خودش نباشه و خودش دوست نداشته باشه چیزی رو ، حالا عوامل بیرونی هرچی خواست باشه.

leila majdi
دوشنبه 22 اسفند 1390, 00:02 صبح
سلام.به نظر من اول تکلیفتون و با خودتون معلوم کنید.به نظر من هم سی شارپ بهتره.من هم دارم همین و کار می کنم.
موفق باشید.

leila majdi
دوشنبه 22 اسفند 1390, 00:03 صبح
سلام.به نظر من اول تکلیفتون و با خودتون معلوم کنید.به نظر من هم سی شارپ بهتره.من هم دارم همین و کار می کنم.
موفق باشید.
اگر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم..!!!!!!!!!!!!!

vof.ir
دوشنبه 22 اسفند 1390, 00:47 صبح
برنامه نویسی را از هر جا شروع کنی، منفعته!!!
:-)
من نمیدونم از کجا شروع کنی، فقط این را میدونم که باید، ذهنتو برای سر و کله زدن با الگوریتم و تجزیه تحلیل آماده کنه،
ضمنا در قید و بند شرایطی خاص برای شروع نباش
هیچ صفر و یا صدی وجود ندارد!

mehdi zanjani
دوشنبه 22 اسفند 1390, 01:20 صبح
سلام دوستان
دوستان عزیز اگر بخوام از صفر برنامه نویسی رو شروع کنم چیکار باید کنم ؟!
از کجا باید شروع کنم ؟!
فعلا خودم تو خونه میخوام این کار رو تو وقت آراد انجام بدم .
راهنمایی کنید تشکر .
C#‎
php
.net
کدومش رو؟:لبخندساده:
قبل از همه با کسب اجازه از اساتید عزیز . . .
سی شارپ،php،دات نت ؟؟؟ واقعا کدوم؟؟ ی انتخابی شبیه به اینه که از بین بستنی،ایستک انار،هویج بستنی یکی رو انتخاب کنی! خب من اون موقع بستنی رو انتخاب کردم الان تو این تالارم(با عرض پوزش به خاطر مزاح) 1000 بارم قرار باشه از بین همه انتخاب کنم من سی شارپ رو انتخاب میکنم چون فوق العاده است چون محشره چون با هیچ کدوم (حتی جاوا) قابل مقایسه نیست!! پس تو انتخاب سی شارپ شک نداشته باش ! این اولا!!

حالا از کجا شروع کنی؟ همه از Hello World شروع میکنن و بعدش دیگه واقعا دسته خودت نیست اگه پشتکار و علاقه داشته باشی مسیر یادگیری رو خیلی زود طی میکنی!
بهترین انتخاب واسه شروع کتاب آقای هاشمیان و بعدش کتاب اسلام احمد زاده است تو وب سرچ بزنی میتونی دانلود کنی!
البته قبل از 2 تا کتابی که گفتم کتاب قورباغه را قورت دهید «برایان تریسی» خوندنش خیلی تو طرز فکر آدم تاثیر داره عالم برنامه نویسی عالم 0 1 یا باید 0 باشی یعنی بذاری کنار یا 1 باشی یعنی تا آخرش بری اگه قراره وسطا بیخیال بشی نباید شروع کنی اراده خیلی مهم!!!
بسم الله ...

hojati
دوشنبه 22 اسفند 1390, 08:05 صبح
فقط اینو بدون که اویل خیلی سخته چیزایی رو میخونی که پیشه خودت میگه اینا چه فایده یا کاربردی داره ؟؟ ولی بعدها متوجه میشه که چقدر همین مسایل در ظاهر بی اهمیت مهم و تاثیر گذار بوده.
اگه میخای کتاب بخری یه توصیه بهت میکنم کتابای جعفر نژاد رو نخر همین . بهتره کتابه step by step انتشارات ناقوسو بخری. ولی بهتره اول از فیلم شروع کنی تا یه چیزایی دستت بیاد

Esmail Solhkhah
دوشنبه 22 اسفند 1390, 11:32 صبح
برای برنامه نویسی پیش نیاز سیستم عامل هست شما دارید برنامه ای مینویسید که قراره سیستم عامل اون برنامه رو اجرا کنه پس طبیعی هست که شما در ابتدا باید دید خوبی

نسبت به سیستم عامل و سخت افزار داشته باشید منظورم اپراتوری سیستم عامل نیست ، منظورم ساختار داخلی سیستم عامل هست (نحوه مدیریت حافظه - ورودی خروجی ،

امنیت ، نحوه مدیریت شبکه و ...)

اگه دقت کنید یه قسمت از سوالاتی که تو این تالار مطرح میشه هم به این موضوع برمیگرده منجمله:

دیتابیسم آپدیت نمیشه ، نحوه اجرای یه برنامه خارجی ، کار با ریجستری ، امنیت ، موارد مربوط به ارتباطات سخت افزاری ، عدم دسترسی به دیتابیس سرور و ...

اینا و n تا مورد دیگه همش بخاطر عدم آشنایی کافی برنامه نویس با سیستم عامل هست، بعد نوشتن برنامه میرسید به بحث نصب برنامه رو سیستم مشتری ، اینجاس که موارد

بعدی بوجود میاد مثلا سیستم مشتری شبکس و تو شبکه اکتیو دایرکتوری نصبه و قراره برنامه شما رو این سرور نصب بشه یا مثلا قراره برنامه رو تحت ترمینال سرور نصب کنید خب اگه

شما اطلاعات کافی در مورد ویندوز سرور نداشته باشید اونوقته که پیش مشتری کم میارید و دید مشتری نسبت به شما و کارتون منفی میشه از این یه مورد بگیر برو تا فسخ قرارداد و

...

یا مسائلی که مربوط به فایروال هست و بنده زیاد تو این تالار دیدم ،عمده دلیل عدم دسترسی به دیتابیس سرور به همین موضوع برمیگده

انتخاب با خودتون میتونید سی شارپ رو همینطوری هم بدون سیستم عامل و سخت افزار یاد بگیرید ولی مطمئن باشید اگه اینا رو خوب بلد باشید خیلی تو برنامه نویسیتون و مراحل

بعدیش تاثیر میذاره (انتخاب با خودتون)

برا سیستم عامل پیشنهاد میکنیم از رفرنسهای MCSE استفاده کنید و مخصوصا کتاب Windows Internals

موفق باشید.

mp_mp353
دوشنبه 22 اسفند 1390, 13:37 عصر
دوست من فقط شروع کن همه چیز طبق روال خودش جلوت قرار میگیره مهم اصل شروع کردنه نه خواستن.

A.Akbari
یک شنبه 21 خرداد 1391, 11:59 صبح
از فیلم های آموزشی شروع کنید... اگر هم به اینترنت دسترسی دارید با اینترنت کار کنید.

Arash_janusV3
یک شنبه 21 خرداد 1391, 12:37 عصر
درود
اولین حکمی که باید در نظر بگیری اینه که برای یادگیری دریغ از ثانیه ای وقت رو هدر ندید
برای خودتون به این صورت جا بیندازید که زبان برنامه نویسی می تونه یک ابزار باشه برای نوشتن برنامه های کاربردی
پس زبان مهم نیست مهم اینه که شروع کنی البته ناگفته نماند .net بهترین گزینه ست حالا چه زبانی مهم نیست
من خودم سی شارپ رو پیشنهاد می کنم
چون بزرگترین حسن سی شارپ اینه که به خیلی زبانها نزدیکه
css,java,javascript,...
سی شارپ رو شروع کن و مفاهیم اولیه اون رو فرا بگیر
متغیر و کلاس . کتابخانه و ...
و این هم فراموش نکن همه چیز داخله همین تالار هست
منابع (http://barnamenevis.org/showthread.php?12018-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9%D8%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AC%D8%B9-%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1&highlight=%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87)

ahmadreza517
یک شنبه 21 خرداد 1391, 12:42 عصر
به نام تنها برنامه نویس هستی
سلام ,
کوتاه بگم !
اگه دوست داری تحت وب کار کنی و اهل نرم افزارهای open source هستی . php کار کن.
اینم بگم که وقتی با نیت php می ری جلو در کنارش باید چیزای دیگری رو هم یاد بگیری java script , mysql,ajax و ...
C# هم همینطور است.
در غیر این صورت C#‎‎‎ گزینه مناسبی برای یادگری.

یا حق !