PDA

View Full Version : انجام محاسبات صدور سرویس های تعمیراتی در یک کوئری

ali190
دوشنبه 22 اسفند 1390, 09:05 صبح
باسلام و عرض خسته نباشید
دوستان من دارم یه برنامه مینویسم که قرار هست درش یک سری محاسبات جهت صدور دستور کارهای تعمیراتی برای دستگاه های صنعتی انجام بشه و خروجی به صورت گزارش گرفته بشه
به دلیل توضیحات مفصلی که داشت فایل توضیحات رو پیوست کردم
ممنون میشم راهنماییم کنید
یاعلی

baktash.n81@gmail.com
سه شنبه 23 اسفند 1390, 08:10 صبح
سلام

3 تا تابع بنویس که کد ماشین , تاریخ جاری و کد سرویس رو بگیره و یه خروجی True یا False برگردونه ... True یعنی باید سرویس اجرا شود ...

با توجه به اینکه همه سرویس ها روی همه ماشین ها قراره اجرا بشه ... ( یعنی جدولی نداشتی که اینو مشخص کنه ) ... یه View بساز و این دوتا جدول رو بهش اضافه کن تمام ستونهایی رو که می خوای انتخاب کن ... بعد 3 تا تابعی رو که نوشتی هم به لیست ستون ها اضافه کن و پارامتر های مربوطه رو با اسم ستون ها بهشون پاس کن ... برای تاریخ جاری هم از GetDate استفاده کن ... ( البته این تابع تاریخ می لادی بهت می ده جلوتر بهت می گم که چه کاری باید بکنی ) ...

تا حالا چه کاری کردیم ... جداول رو باهم Cross Join کردیم ... تو دستور Select سه تا تابعی رو که نوشتیم اضافه کردیم ... ولی با پاس کردن تاریخ جاری مشکل داریم ... ! خوب توی SQL یک سری تابع برای تبدیل تاریخ وجود داره اگه تو نت بگردید پیدا می کنید ... می تونید از اونا استفاده کنید ... می تونید هم کل دستورات بالا رو بریزید توی SP و بهش پارامتر تاریخ رو پاس کنید ... و بقیه ماجرا ...

ali190
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 00:34 صبح
پس محاسباتش چی میشن
اینکه بین سیاستهای تعیین سرویس اولویت با کدومشون هست

baktash.n81@gmail.com
چهارشنبه 24 اسفند 1390, 08:42 صبح
محاسبات توی توابع انجام می شه ... و ما نتیجه تابع رو توی جدول ها قرار می دیم ...

ali190
یک شنبه 28 اسفند 1390, 23:29 عصر
سلام کماکان منتظر راهنماییتون هستم
یاعلی

baktash.n81@gmail.com
شنبه 05 فروردین 1391, 09:35 صبح
کدوم قسمت نا مفهوم بوده ؟!

ali190
شنبه 05 فروردین 1391, 12:22 عصر
سلام
میخوام محاسبات رو تو کوئری داشته باشم