PDA

View Full Version : سوال: ایجاد شئ به صورت داینامیک

asgharjoon2
سه شنبه 23 اسفند 1390, 13:02 عصر
به خدا گشتم یه کدم پیدا کردم اما تو فورمم که میگذارم هیچی ایجاد نمیکنه من میخوام یه فورمی داشته باشم که کاربر قادر به جابجایی اشیا باشه. خواهشا کمکم کنین. TextBox t1 = new TextBox();
t1.Location = new System.Drawing.Point(32, 45);
t1.Name = "textBox1";
t1.Size = new System.Drawing.Size(100, 20);
t1.TabIndex = 0;

gwbasic
سه شنبه 23 اسفند 1390, 13:26 عصر
عنوان تاپیک با سوالتون اصلا ربطی به هم ندارند. اگر می خواهید کاربر امکان طراحی فرم را داشته باشد به این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?217586-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-Form-Designer-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE) مراجعه کنید.

asgharjoon2
سه شنبه 23 اسفند 1390, 13:49 عصر
این تاپیکو مطالعه کردم + لینک هاش یه چیزایی دستگیرم شد اما نه کامل. من میخوام اشیا رو کاربر بتونه drag & drop کنه و هر جا خواست ذخیره کنه تا همونطور بمونه. در ضمن من اصلا نفهمیدم چطوری میشه یه باتن یا تکست باکس ساخت. اون msdn رو هم خوندم میشه یه نمونه کامل و عملی یه سمپل بزارین من بخونم. خواهشا کامل توضیح بدین. من فیلم های شمارو دیدم مشخصه خیلی این کاره هستین اما من خودم بر حسب علاقه شدیدی که به برنامه نویسی دارم دارم کار میکنم. ممنون میشم کمکم کنین و بابت خنگ بودنم عذر خواهی می کنم.

gwbasic
سه شنبه 23 اسفند 1390, 14:05 عصر
اگر کنترلهای فرم قابل حذف یا اضافه شدن هستند یعنی این کار در زمان طراحی فرم توسط کاربر انجام می شود باید از DesignSurface و سمپل هایی که در آن تاپیک قرار دادم استفاده کنید ولی ساده تر هست و چند کنترل ثابت در فرم هستند که کاربر محل آنها را جابجا میکند با هندل کردن رویداد های ماوس برای هر کنترل می تونید این کار رو انجام بدید.
اگر تجربه کافی رو ندارید پیشنهاد می کنم به این شکل عمل نکنید و از خوندن مبانی و پله پله شروع کنید. چراکه نوشتن یک پروژه سنگین که ممکنه هزارو یک سوال متعدد برای شما پیش میاره باعث دل زدگی شما از برنامه نویسی می شه
موفق باشید

asgharjoon2
سه شنبه 23 اسفند 1390, 14:23 عصر
برنامه نویسی کار کردم اما اگرم بخوام پله پله شروع کنم از کجای این سایت باید شروع کنم؟
راستی این کدو هر کار می کنم که فقط یه تکست باکس ایجاد کنه بدون فورم نمیشه. میشه کمکم کننین
Form frm = new Form();
IDesignSurfaceExt surface = new DesignSurfaceExt();
surface.CreateRootComponent(typeof(Form), new Size(400, 400));
surface.CreateControl(typeof(Button), new Size(100, 40), new Point(10, 10));
TextBox t1 = (TextBox)surface.CreateControl(typeof(TextBox),
new Size(300, 20), new Point(10, 80));
t1.Text = "Hello World by DesignSurfaceExt";
surface.GetView().Parent = frm;
frm.ShowDialog();

gwbasic
سه شنبه 23 اسفند 1390, 14:53 عصر
با کتاب کارتون رو شروع کنید. اگر سوالی داشتید جستجو کنید.
در ضمن Form Designer چیزی نیست که با چند خط راهنمایی انجام بشه باید ساعتها وقت بذارید کار ساده ای نیست!!!