PDA

View Full Version : attach , detach کردن دیتابیس

oliya24
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 17:40 عصر
سلام و خسته نباشید
دوستان من میخواستم جابه جا کردن دیتابیس رو یاد بگیرم و با کمی پرس و جو فهمیدم که با این دو دستور یعنی ATTACH , DETACH این کار انجام پذیره ولی کار کردن با اونها رو به صورت TSQ بلد نیستم
و میخواستم اگر کسی از دوستان بلده این دو دستور رو به من یاد بده
ممنونم
اگر میشه با دستور من رو یاری کنید نه ویزارد
ممنونم

pooria_googooli
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 18:53 عصر
این برای attach کردن :
USE master; GO CREATE DATABASE MyAdventureWorks ON (FILENAME = 'C:\MySQLServer\AdventureWorks2008R2_Data.mdf'), (FILENAME = 'C:\MySQLServer\AdventureWorks2008R2_Log.ldf') FOR ATTACH; GO

oliya24
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 19:09 عصر
میشه کمی بیشتر در مورد کار با این دستور توضیح بدید؟؟؟

shocraneh
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 22:31 عصر
شما ابتدا sql رو stop کن و از مسیر فایل نصبی اسکیوال ،پوشه Data فایل بانک با پسوند mdf , ldf رو کپی بگیر یه جای دیگه . حالا این فایل رو روی سیستم های دیگه ،بهتر اینه که تو همون پوشه Data تو مسیر نصب اسکیوال ، paste کنی و بعد در managment رو Database راست کلیک و بعد اتچ و مسیر و ....
البته یه راه دیگه برای انتقال فایل اینه که ازش رو سیستم خودت بک آپ بگیری بعد رو سیستم مقصد یه new database البته هم نام ایجاد می کنی و بعد رو ش راست کلیک task و Restore واز گزینه from device مسیر میدی ( حواست باشه دست آخر تو کمبو بالایی نام دیتابیس رو مشخص کرده و تو پنل پایینی باید تیکش رو بزاری

فقط فایل بانک رو رو دسکتاپ یا درایو ریشه نذارید. موفق باشید

oliya24
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 16:38 عصر
سلام دوستان به لطف برخی از دوستان تونستم دستور ATTACH رو یاد بگیرم ولی در مورد DETACH من از یه رویه ذخیره شده استفاده کردم که تا یه مقدار از راه رو هم رفتم وقتی دیتابیس رو دیتچ کردم تونستم دو فایل دیتابیس رو از درایو C به D انتقال بدم ولی موقع اتچ کردن با مشکل برخورد کردم کد رو هم براتون ضمیمه میکنم ممنون میشم که من رو یاری کنید
http://uplod.ir/2tm6yew6y8vh/New_folder.zip.htm