PDA

View Full Version : سوال: برای پیاده سازی ساختاری مطابق شکل چه چیزی را پیشنهاد میدید

bade saba
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 19:06 عصر
سلام
دوستان من میخام یه دفترچه تلفن ایجاد کنم اما نه به حالت عادی، میخام شکلی مشابه شکل زیر داشته باشه، حتما این حالت رو وقتی میخاید آپشنهای نصب یک نرم افزار رو انتخاب کنید دیدید که با انتخاب تیک root همه آپشنها انتخاب میشه و هر گروه هم اعضاش میتونن به شکل تکی انتخاب بشن، فقط فرقش اینه که این باید حالت داینامیک داشته باشه و با اضافه کردن تلفن با رفرش شدن فرم باید آپدیت بشه.

اگه زحمت بکشید و سمپل کد بزارید برای ساختار پیشنهادی که دیگه عالی میشه.

ممنون

84513

فکر کنم نیاز نباشه بگم که با انتخاب تلفنها و زدن یک دکمه باید باید تمام تلفنهای انتخاب شده به صورت خروجی برگرده

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 21:12 عصر
سلام
یه treeview به فرم اضافه می کنید و خاصیت CheckBoxes رو True می کنید. برای انتخاب به روشی که گفتید از کدی مثل کد زیر میشه استفاده کرد:

private void treeView1_NodeMouseClick(object sender, TreeNodeMouseClickEventArgs e)
{
if (treeView1.Nodes["Node0"].Checked)
{
for (int i = 0; i < treeView1.Nodes["Node0"].Nodes.Count; i++)
{
treeView1.Nodes["Node0"].Nodes[i].Checked = true;
}
}
}

در اینجا اگه ریشه ای که اسمش Node0 هست تیک بخوره تمام بچه ها ( از کوچیک تا بزرگ !) تیک می خورن.
بقیه کارها مثل آپدیت و ... رو هم می تونی به راحتی پیاده سازی کنی.

bade saba
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 00:27 صبح
من یه دیتابیس دارم با 2 تا جدول که تو یکیش گروها قرار دارن و تو اون یکی شمارها که یه فیلد گروه دارن چجوری میتونم گروها رو به عنوان نودهای اصلی و شماره هارو به عنوان اعضا add کنم؟