PDA

View Full Version : ارتباط با پایگاه داده رمزدار اکسس در کریستال ریپورت

sehm67
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 23:50 عصر
سلام دوستان سال نو مبارک

من تازه از vb6 به vb.net کوچ کردم.
یه مشکل تو گزارشگیری دارم اونم ارتباط با بانک اکسس رمزدار تو کریستال ریپورت خود vb.net دارم.
دوستان یه راهنمایی بکنن لطفا.

alimanam
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 00:21 صبح
با سلام سال نوی شما هم مبارک باشه

شما از همان کانکشن استرینگی که استفاده میکنین میتونین از همون در کریستال ریپورت استفاده کنین . به این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=258634) سری بزنید و برنامه مورد نظر رو دانلود کنین چندین فایل آموزشی هست که میتونین باهاش مشکلتون رو حل کنین . ( یاتون باشه برنامه رو قبل از استفاده آپدیت کنین )

موفــــــق باشید./

فرید نجفلو
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 00:40 صبح
فقط این وسط یه سوال واسم پیش اومده!!!
چرا از DataSource های Offline استفاده نمی کنید(منظورم همون Dataset, DataTable هستن)؟!
چرا این همه مشکلات رو به جان خود می خرید؟!
حالا فردا روز اومدید این پروزه رو با SQL server باز نویسی کردید باید گزارش ها رو هم اصلا ح کنید(امکان استفاده از توابع خاص اکسس و ...) چرا؟
کسی بیاد معایب این روش رو بگه شاید من و سایر دوستان هم توبه کردیم!!!
من موندم تو این کار های خودمون که لقمه رو دور سرمون حتما باید یه چرخ بدیم!
(البته مخاطبم فقط شما دوست عزیز نبوید)

alimanam
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 00:58 صبح
با سلام

بحث استفاده کردن از یک پایگاه داده خاص به موارد زیادی برمیگرده که فکر نمیکنم موضوعیت این تاپیک باشه . در کل هر برنامه ایی که نیازمند یک پایگاه داده هستش یک نوع , پایگاه داده برای اون برنامه ایده ال و چندین گزینه قابل انتخاب ! برای مثال یک دفترچه تلفن ساده اما کامل , میتونه از اکسس به بهترین نحوه ممکن برای دیتابیس برنامه استفاده کنه میتونه از Oracel هم استفاده کنه ! این برمیگرده به استراتژی برنامه نویس که چقدر آینده نگر , دست به جیب , و خیلی خیلی مسائل دیگه داره .

و اما در مورد معایب ! من دقیقا متوجه نشدم منظور شما از دیتاسورس های آفلاین نشدم به صورت کلی اگه منظورتون استفاده از ADO.NET هستش خوب هر روشی یک سری معایبی داره که درگیری بیش از حد برنامه نویس با کد نویسی به نظر من بزرگترین عیب این متد هستش .

موفـــــق باشید./

فرید نجفلو
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 01:22 صبح
با سلام

بحث استفاده کردن از یک پایگاه داده خاص به موارد زیادی برمیگرده که فکر نمیکنم موضوعیت این تاپیک باشه . در کل هر برنامه ایی که نیازمند یک پایگاه داده هستش یک نوع , پایگاه داده برای اون برنامه ایده ال و چندین گزینه قابل انتخاب ! برای مثال یک دفترچه تلفن ساده اما کامل , میتونه از اکسس به بهترین نحوه ممکن برای دیتابیس برنامه استفاده کنه میتونه از Oracel هم استفاده کنه ! این برمیگرده به استراتژی برنامه نویس که چقدر آینده نگر , دست به جیب , و خیلی خیلی مسائل دیگه داره .

و اما در مورد معایب ! من دقیقا متوجه نشدم منظور شما از دیتاسورس های آفلاین نشدم به صورت کلی اگه منظورتون استفاده از ADO.NET هستش خوب هر روشی یک سری معایبی داره که درگیری بیش از حد برنامه نویس با کد نویسی به نظر من بزرگترین عیب این متد هستش .

موفـــــق باشید./

فکر کنم شما منظور من رو بد متوجه شدید!

منظور من استفاده از Jet , SQL server ,MySQL ,SQLlite,Oracel,Dbase, ... نبود!

ببینید خودتون دیگه واردترید ما یه روشی داریم که پایگاه داده رو به گزارش معرفی و دستورات TSQL رو هم داخل همون گزارش می نویسیم و بعد احیانا با استفاده از پارامتر ها فیلتر می کنیم و بعد کریستال خودش به پایگاه داده متصل ، اطلاعات رو اگه بتونه استخراج و گزارش تهیه می شه
و یه روش دیگه داریم که ساختار منبع رو به گزارش معرفی می کنم( عموما با اضافه کردن یک DataSet به پروزه و درگ کردن جدول از پایگاه داده به داخل اون) دیگه بعد از اون کاری جز طراحی تو گزارش انجام نمیدیم(مگر در موارد خاص)
حالا وقتی ما می خوایم گزارش بگیریم خودمون از هرنوع منبعی (اکسس ، SQL Server و ...) و با دستورات مختص اون یک DataTable یا DataSet(استفاده از چند جدول در گزارش) رو Fill و اونو به گزارش می فرستیم
MyReport.DataSource=MyDataTable
بعد دیگه هیچی کار های عادی (مثل فراخوانی متد Print یا ارسال جهت پیش نمایش و...) رو انجام می دیم

دیگه نه مشکل نوع منبع رو داریم نه مشکل User Name , Password نه مشکل خطا یابی ، نه مشکل فیلترینگ نه ...

اینم یک نمونه ساده که اخیرا نوشتم:
سورس:ذخیره ، بازیابی و چاپ عکس در پایگاه داده(دانلود کنید!) (http://barnamenevis.org/showthread.php?333127-سورس-ذخیره-،-بازیابی-و-چاپ-عکس-در-پایگاه-داده(دانلود-کنید!))

این دومی منظور من بود ، نقطه ضعفش چیه؟:متفکر:

alimanam
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 02:11 صبح
با سلامی دوباره

دوست عزیزم من هم دقیقا همین موضوع رو در پست 2 عرض کردم یعنی استفاده از ADO.NET که در برنامه ارجاع داده شده قابل دانلود هستش . ( فایل Video-009 )در مورد اینکه معایب استفاده کردن از روش ADO.NET چیه زیاد ربطی به موضوع این تاپیک نداره چون در اصل شما برای اتصال بانک برنامه به گزارش کریستال ریپورت به ناچار یا باید خودتون به صورت مستقیم بانک , نوع , Location و کانکشن استرینگ رو ست کنین یا اینکه از روشی که عرض کردم و شما بازش کردین استفاده بشه . من ایرادی که عرض کردم بیشتر این بود که الان که تکنولوژِی Linq که چندسالی داره جولان میده شسته رفته تر و سریع تر میشه به منابع داده رسید و نیاز نیست برای یک update یا ارسال داده به دیتابیس 6-5 خط کد بنویسیم و به سرعت با استفاده از Linq و اشیایی که در اختیارمون میزاره به هدفمون برسیم .

موفــــق باشید./