PDA

View Full Version : سوال: برنامه + شبکه (درخواست برنامه کوچیک)

aftabeshargh
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 00:42 صبح
سلام
هرچی دنبال برنامه که به صورت شبکه کار کنه گشتم چیز مفیدی پیدا نکردم " بیشتر سر کانکشن استرینگ بحث شده " از دوستان کسی یه برنامه خیلی ساده و کوچیک در این رابطه نداره ؟ فقط یه فرم که یکی دوتا داده رو بگیره و بفرسته تو دیتابیس و دریافت کنه ( همین :لبخند:)
برنامه هایی که برای شبکه طراحی میشه " با sqlexpress ی که تو VS موقع ستاپ سازی گنجانده میشه کار میکنه ؟ میخوام یه برنامه کوچکی باشه که با virtual pc تست کنم
خب کانکشن استرینگش چطور باید کار کنه درصورتی که مسیر فایل های mdf رو تو مسیر نصب برناه اگر بدی و sql رو pc2 نصب باشه !!!

فرید نجفلو
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 01:18 صبح
برنامه هایی که برای شبکه طراحی میشه " با sqlexpress ی که تو VS موقع ستاپ سازی گنجانده میشه کار میکنه ؟
برای اون کارهایی که به صورت عادی انجام می دیم هیچ تفاوتی بین نگارش Express و اینترپریس وجود نداره باستثنای محدودید حجمی (2 گیگ) که اونم تا حدودی تو نسخه 2012 (40 گیگ!) برطرف شده!
مونده مقدار رم و تعداد پردازنده های قابل پشتیبانی که اونم باز فکر نمی کنم تو کار ما مشکلی ایجاد کنه!

میخوام یه برنامه کوچکی باشه که با virtual pc تست کنم

چرا میزنی تو سر Virtual PC مگه چشه که برنامه باید کوچیک باشه!
البته من SunBox رو پیشنهاد می کنم(حجم کم ، پشتیبانی و به کارگیری آسان USB و ...)

خب کانکشن استرینگش چطور باید کار کنه درصورتی که مسیر فایل های mdf رو تو مسیر نصب برناه اگر بدی و sql رو pc2 نصب باشه !!!
عرض کنم که با SQL Server که هیچ مشکلی نیست !
ولی راستشو بخوای من تا حالا با اکسس به صورت شبکه کار نکردم (و قصدش رو هم ندارم) و اگه دوستان ایراد فنی نگیرن می گم که واسه این کار ساخته نشده
اما اگه بخوام این کار رو بکنم اولین کاری که می کنم گذاشتن دیتابیس داخل یک پوشه Share شده ست!

hakim22
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 12:32 عصر
من برای کارام یک شبکه ی واقعی دارم ، و از سه تا رایانه استفاده می کنم ، تنها کاری که می کنم به لیست سرور های توی وی بی ( View >Server Explorer ) اضافه می کنم و بعد از همونجا جداول رو میارم
اما برای حالتی که معلوم نیست آدرس SQL شبکه اصلی کجاست باید از قسمت Settings پروژه بیای و برای Connection String یک متغیر جدید از نوع String ایجاد کنی و در رویداد MyApplication_Startup اونو قبل از اجرا برنامه تنظیم کنی ، که میشه از رجیستری یا یک فایل تکست یا باینری جانبی باشه ، و دستور Connect رو یا Open رو بدی (بسته به اینکه از ADO یا هر چیزی دیگه استفاده می کنی )

از SMO می تونی برای پیدا کردن SQL Server ها و لیست کردن دیبتابیس های موجود توی شبکه استفاده کنی ، ولی معمول اینه که آدرس و اسم SQL سرور رو توی یک تکست باکس می پرسن ، چون گزینه ای نیست که قرار باشه زیاد تغییر کنه توی تنظیمات جانبی یا یک فایل تکست کنار فایل اجرایی برنامه باشه بهتره ، مخصوصا اگر قرار باشه برای تک تک Client ها تنظیم بشه بهتریه به همه یک فایل بدی تا بهشون آموزش بدی چی باید برای آدرس وارد کنن !

aftabeshargh
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 13:13 عصر
سلام

چرا میزنی تو سر Virtual PC مگه چشه که برنامه باید کوچیک باشه!

خب دوست خوبم منم منظورم ضعیف بودن virtual pc نبود !!

عرض کنم که با SQL Server که هیچ مشکلی نیست ! منم منظورم استفاده از sql server بود دیگه !

در کل هدفم از ایجاد این تایپیک درخواست یه برنامه کوچیک ( که زیاد برای من که مبتدی هستم پیچیده نباشه) قابل اجرا در شبکه بود که هنگام نصب برنامه " sql express روی سیستم خودم نصب بشه و سیستم دوم بدون sql .

مرسی

aftabeshargh
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 20:40 عصر
دوستان برنامه ای ندارند؟:ناراحت:

فرید نجفلو
پنج شنبه 03 فروردین 1391, 23:49 عصر
آخه ما چه برنامه ای بدیم شما هر برنامه ای که بسازی به ما بگی تحت شبکه کنید ما فقط رو کانکشن استرینگ کار می کنیم!
به این تاپیک سر بزن تا دوباره گویی نشه:

آموزش تکمیلی دسترسی به پایگاه داده تحت شبکه محلی (http://barnamenevis.org/showthread.php?329516-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%85%D8%AD%D9%84%DB%8C)