PDA

View Full Version : در FastReport جمع نقل به صفحه بعد باید روی کدوم باند باشه?

mehdi_moosavi
یک شنبه 06 آذر 1384, 20:56 عصر
سلام
همونطور که میدونید موقع چاپ دفتر کل ، در ابتدای هر صفحه ، جمع نقل از صفحه قبل و در انتهای هر صفحه جمع نقل به صفحه بعد باید نوشته بشه
سوال من اینه که این دو قسمت در FastReport باید روی کدوم یک از Band ها قرار بگیره ؟
من از PageHeder و PageFooter استفاده کردم ولی اشکالی که پیش میاد اینه که وقتی یک صفحه تا انتها پر نمیشه بین آخرین سطر چاپ شده و سطر مربوط به PageFooter فضای خالی بوجود میاد بعبارت دیگه PageFooter بدون توجه به تعداد سطرها در هر صفحه فقط در انتهای صفحه چاپ میشه در حالی که شکل صحیح اینه که بلافاصله بعد از تموم شدن باند MasterData (در هر کجای صفحه) جمع نقل به صفحه بعد چاپ بشه.
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

pooyeshpajooh
شنبه 24 آذر 1386, 20:10 عصر
بعد از گذشت 2 سال از طرح این سوال هنوز کسی نبوده است بتواند پاسخ بدهد!

hp1361
شنبه 24 آذر 1386, 21:10 عصر
سلام

اگه اشتباه نکنم شما باید از Header و Footer خالی استفاده کنید(اینا به ابتدا و انتهای Master Data متصل میشن )

امتحان کن و نتیجه اش رو بگو

راستی چون دوستمون PooyeshPajooh دنبال پاسخ بودن من جواب دادم(حواسم به تاریخ پست هست )

موفق و موید باشید

rainstorm
پنج شنبه 26 تیر 1393, 06:18 صبح
گرچه سال ها از این پست میگذره و تا الان حتما به جواب رسیدید ولی جواب میدم چون امروز مشکل من بود و ممکنه فردا مشکل شخص دیگه ای باشه

با تشکر فروان از afsoon_k77 که این مطالب رو از ایشون نقل میکنم :تشویق: :لبخندساده:

در قسمت PageHeader گزارشت یک Memo ایجاد کن قرار در این Memo مقدار جمع نقل از صفحه قبل رو قرار بدیم فرض کنیم نام این برچسب S1 باشه
در قسمت PageFooter هم یک Memo ایجاد کن در این Memo هم جمع نقل به صفحه بعد رو نشون میده فرض کنیم نام این برچسب S2 باشه

حالا روی S2 دابل کلیک کن از سمت چپ دومین گزینه( درج تابع محاسباتی ) را انتخاب کن
حالا از قسمت تابع sum ,باند داده , جدول, و از قسمت فیلد داده دادهای که می خوای جمع اون و حساب کنی انتخاب کن و حتما تیک دوتا چک باکس هارو بزن و بعد کلید تایید بزن

حالا روی S1 دابل کلیک کن و در داخل آن عبارت زیرو تایپ کن [S2.value] این دستور مقدار S2 در داخل S1 نمایش میده

موفق باشی

mohssen_mz
یک شنبه 17 خرداد 1394, 10:19 صبح
ببخشید که من صفحه رو بالا میارم .
لطفا یکی یه نمونه حل شده از مشکل بالا رو برام پست کنه .
ممنون از شما