PDA

View Full Version : نحوه جلو گیری از بهم ریختگی نوشته های MsgBox

aftabeshargh
دوشنبه 07 فروردین 1391, 20:19 عصر
سلام دوستان خوبم
تو برنامم از چندتا مسیج باکس استفاده کردم که متنشون یه کمی طولانی و دارای راست چین و چپ...
وقتی توی لپ تاپ و مانیتوری که اندازش متفاوت برنامه اجرا کردم نوشته های مسیج باکس هام نامرتب میشه

چطور باید Anchor نوشته هاش ثابت بمونه ؟

ROSTAM2
دوشنبه 07 فروردین 1391, 21:38 عصر
نگفتی از ثابت های نامدار که به ورودی Buttons از MsgBox نسبت داده می شه استفاده کردی یا نه!!!
مثل MsgboxRight

ولی مگه فارسی و انگلیسی با هم داری فکر کنم بهتره یک شئ جعبه متن جدید به طراحی خودتون بسازید

aftabeshargh
دوشنبه 07 فروردین 1391, 21:41 عصر
سلام

نگفتی از ثابت های نامدار که به ورودی Buttons از MsgBox نسبت داده می شه استفاده کردی یا نه!!!
مثل MsgboxRight
نه " استفاده نکردم
یه کمی درموردش توضیح میدید؟

ROSTAM2
دوشنبه 07 فروردین 1391, 21:54 عصر
public static Microsoft.VisualBasic.MsgBoxResult MsgBox(object Prompt, Microsoft.VisualBasic.MsgBoxStyle Buttons = 0, object Title = null)
Member of Microsoft.VisualBasic.Interaction

ورودی Prompt که متن شما رو می گیره ، ورودی Buttons کلید ها و آیکون و شیوه نمایش جعبه پیام رو میگیره

اگه به Object Browser خود Visual Studio سر بزنی و MsgBox رو سرچ کنی توضیحات در مورد اون داده
اگه هم توضیحات بیشتر می خوای به این آدرس یه سری بزن http://www.visualbasicprogramming.persianblog.ir/

تابع جعبه پیام

hakim22
سه شنبه 08 فروردین 1391, 22:19 عصر
اول به نظر من اگه نوشته های پیام جور خاصی دارن که بهتره یک پنجره درست کنی و برای نمایش پیامها از اون استفاده کنی

ولی برای تنظیم جهت نمایش باید از MessageBox استفاده کنی

MessageBox.Show("این یک پیام است", "سلام", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Warning, MessageBoxDefaultButton.Button1, MessageBoxOptions.RtlReading)