PDA

View Full Version : سوال: ساخت فروشگاه

ravand
دوشنبه 07 فروردین 1391, 20:29 عصر
سلام به همه.
از اساتيد ميخوام اگه ميشه منو راهنمايي كنند.
من ميخوام ياد بگيرم چجوري يه فروشگاه بسازم. و اصلا چجوري بايد شروع كنم؟
من يه چيزي براي شروع نوشتم كه بعد بيام برنامه اش رو شروع كنم بنويسم:
براي ساخت فروشگاه :
يك دكمه براي محصول ميسازيم . كه روش كليك بشه و به صفحه ي بعد بره در صفحه ي بعد كد محصول و قيمت و تعداد محصول و نام محصول باشه روي دكمه ي اضافه كردن به سبد خريد كليك كنيم .
در صفحه ي بعد از من مشخصاتم و آدرسم رو ميخواد.
و همچنين طريقه ي ارسال محصول : پست پيشتاز يا سفارشي .
و قيمت كل محصولات خريداري شده توسط ما.
و در آخر دكمه ي ارسال سفارش.

اگه چيزي رو جا انداختم يا شما روش بهتري سراغ داريد بهم بگيد. يا استفاده از كدهاي خاصي نياز هست بگيد.
يا اگه يه فروشگاه ساده چيزهاي ديگه اي هم نياز داره ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
متشكرم.

farhadfery
دوشنبه 07 فروردین 1391, 22:02 عصر
راوند جان قبلا هم بحث شده بود. چرا سرچ نمی کنید؟
برای اینکار هم سایت های خوبی هست هم کتاب های خوب. که قبلا در موردش بحث شده.
مثلا یک نمونه: این کتاب را بخون:
Effortless E-Commerce with PHP and MySQL از Larry Ullman
یا این کتاب:
PHP and MySQL®Web Development از Laura Thomson

ravand
دوشنبه 07 فروردین 1391, 22:05 عصر
من در موردش سرچ كردم ولي چيز بدرد بخوري پيدا نكردم ، همه اش ميان يه سري اسكريپت ميذارن بدون اينكه اصلش رو بگن.
خوب چه فايده اي داره؟
اين سايت براي اسكريپت آماده ساخته نشده. اينجا ما ميخوايم يه چيزي ياد بگيريم. نه اينكه اسكريپت آماده پيدا كنيم.
متشكرم.

mosi2007
سه شنبه 08 فروردین 1391, 04:43 صبح
من در موردش سرچ كردم ولي چيز بدرد بخوري پيدا نكردم ، همه اش ميان يه سري اسكريپت ميذارن بدون اينكه اصلش رو بگن.
خوب چه فايده اي داره؟
اين سايت براي اسكريپت آماده ساخته نشده. اينجا ما ميخوايم يه چيزي ياد بگيريم. نه اينكه اسكريپت آماده پيدا كنيم.
متشكرم.

اقا راوند راست میگه همه سایتها میان یه اسکریپت میزارن و هیچ توضیحی نمیدن
نا سلامتی اومدیم برنامه نویسی یاد بگیریم
تو این فروم هم که فک کنم همه بچه واردای php باشند
اگه ممکنه همه مراحل کارو یکی بیاد اموزش بده همراه با کد و مثال
متاسفانه همه میان یه چیزی رو شروع به اموزش میکنن که همه سایتها و همه کتابها بهش پرداختن مثل ارایه ها و متغیر ها و کلاسها و....
من هیج کجا سرا غ ندارم یکی بیاد همه مراحل کار رو با ذکر مثال اموزش بده
ممنون میشم اگه اساتید به این تاپیک توجه کنن

reza10wert
سه شنبه 08 فروردین 1391, 05:52 صبح
منم موافقم
فقط از صفر باشه و خیلی روان توضیح داده بشه که اونایی که برنامه نویسیشون د حد صفر هست هم متوجه بشوند و با این آموزش چیزای جدید هم یاد بگیرند

farhadfery
سه شنبه 08 فروردین 1391, 11:17 صبح
اسفانه همه میان یه چیزی رو شروع به اموزش میکنن که همه سایتها و همه کتابها بهش پرداختن مثل ارایه ها و متغیر ها و کلاسها و..
مشکل شما اینکه متکی به سایت های فارسی زبان هستید! مادامی که اینطور عمل کنید در همینجا می مونید! من 2 تا کتاب بالا معرفی کردم که قدم به قدم و به صورت پروژه ای و عملی آموزش داده اند.
بهترین درسی که استادم به من داد این بود:
یکروز یه کتاب ترجمه شده در مورد mcse بردم نزدشون تا نظرشون را درباره این کتاب بدونم. به محض اینکه کتاب را باز کردند و دیدن فارسی؛ گفتند فایده نداره.
سو تفاهم نشه منظور ایشون توهین به زبان فارسی نبود یا اینکه بگند 100% کتاب فارسی نخون. بلکه به من می خواستند بگند: فرهاد جان بخودت بیا! (البته من هنوز به ایتدای راه هم نرسیده ام)
----------------------------
الان من یه سوال از شما و دوستان شما دارم:
شما تو چند تا سایت و انجمن مربوط به php که فارسی نباشه عضو هستید و فعالیت دارید؟ تا به حال چند بار اونجا سوال پرسیدید؟
-----------------
یکسری از بچه های php کار تا یه سطحی می یاند جلو و فراتر از آن نمی یاند! (عرض کردم من خودم هم به ابتدای راه هم نرسیده ام.) .

majid.ebrahimi
سه شنبه 08 فروردین 1391, 11:34 صبح
سلام شما باید کتاب هایی که آقا فرهاد معرفی کردند را بخوانید یا اینکه اگر با زبان انگلیسی مشکل دارید می تونید کتاب ترجمه شده طراحی وب با پی اچ پی و مای اس کیو ال را مطالعه کنید. البته می تونید 56 صفحه اول این کتاب را دانلود کنید که مربوط به موضوعات آن میشه رو ببینید و اگه خوشتون امد آنرا بخرید تو این کتاب نه تنها فروشگاه بلکه سی ام اس های زیادی را توضیح و تشریح کردند موفق باشید. راستی آقا فرهاد خوبه شما استادی داشتید بنده اصلا استاد هم نداشتم و الان هم نمی دونم سرپیازم یا ته پیاز!!! من که قاطی کردن ولی با یه استادی مشورت کردم که گفتند شما بهتره که با شی گرایی شروع کنید! البته من آموزش های زیادی رو دیدم که با شی گرایی آموزش پی اچ پی رو شروع کردند.(گفتم که قاطی کردم نفهمیدم چی گفتم)

farhadfery
سه شنبه 08 فروردین 1391, 11:42 صبح
سلام شما باید کتاب هایی که آقا فرهاد معرفی کردند را بخوانید یا اینکه اگر با زبان انگلیسی مشکل دارید معزیزم باید در کار نیست. بلکه این یک مشت از نمونه خروار بود (اگر درست نوشته باشم:گیج:) ما آنچه شرط بلاغ (بلاق) است گفتیم.

ر با زبان انگلیسی مشکل دارید می تونید کتاب ترجمه شده طراحی وب با پی اچ پی و مای اس کیو ال را مطالعه کنید. البته می تونید 56 صفحه اول این کتاب را دانلود کنید که مربوط به موضوعات آن میشه

باز هم که حرف خودتون را می زنید! ترجمه را بیخیال بشید. شاید باورتون نشه اما خوندن کتاب ترجمه شده خیلی سخت تر از خوندن همون کتاب به زبان اصلی هست.

راستی آقا فرهاد خوبه شما استادی داشتید بنده اصلا استاد هم نداشتم و الان هم نمی دونم سرپیازم یا ته پیاز!!!
استاد داشتم اما اون چیزی که من می خواستم را به ما نگفت. من فریمورک دوست داشتم به من می گفت؛ اما ایشون مجبور بود بر اساس سطح کلاس تدریس کنند و همون مطالب کلیشه ای که گفتید را بیان کنند:ناراحت:

بنده اصلا استاد هم نداشتم و الان هم نمی دونم سرپیازم یا ته پیاز!!! من که قاطی کردن ولی با یه استادی مشورت کردم که گفتند شما بهتره که با شی گرایی شروع کنید
باید تلاش کنید و به خودتون زمان بدید. اگر بخواهید به خودتون زیادی گیر بدید؛ اعصابتون می ریزه به هم. دو روز دیگه هم بیخیال php می شید! فکر نکنید فقط برای شما اینگونه بوده. خودم که هنوز هم در ایتدای خط هستم! تا اومدم منطق mvc زا بفهمم و فریمورک را درک کنم. پیرم در اومد

ravand
سه شنبه 08 فروردین 1391, 12:01 عصر
حالا كه شما كتاب هاي خارجي رو خونديد بيايد و مراحل ساخت فروشگاه رو بگيد. اگه من ميخواستم كتاب انگليسي بخونم مطمئن باشيد اينجا سوالم رو مطرح نميكنم . حالا اگه نميتونيد كمك كنيد ممنون ميشم ديگه توي اين تاپك پست ارسال نكنيد.

farhadfery
سه شنبه 08 فروردین 1391, 12:07 عصر
حالا كه شما كتاب هاي خارجي رو خونديد بيايد و مراحل ساخت فروشگاه رو بگيد. اگه من ميخواستم كتاب انگليسي بخونم مطمئن باشيد اينجا سوالم رو مطرح نميكنم . حالا اگه نميتونيد كمك كنيد ممنون ميشم ديگه توي اين تاپك پست ارسال نكنيد.
شاید از دوستان کسی اینکار را بکنه. اما عزیزم دیدگاه من اینکه کسی که راحت می خواد یه چیز را به دست بیاره باید پول خرج کنه!:چشمک:

MMSHFE
سه شنبه 08 فروردین 1391, 14:03 عصر
دوستان عزیز چرا بحث میکنید؟ همه قصدشون کمک به همدیگه هست. حالا یک نفر مستقیماً همون چیزی رو میگه که طرف مقابل لازم داره (به فرد گرسنه، ماهی میده)، یکی دیگه راهنمایی میکنه که چطوری خودش توی پروژه های مختلف و موارد دیگه بتونه کارش رو پیش ببره (بهش ماهیگیری یاد میده). اینکه کدوم روش بهتر هست هم بستگی به نیاز فرد مطرح کننده سؤال داره. درمورد طراحی فروشگاه هم اگه موافق باشین، اصول و نکاتی که به نظر مفید و سودمند میاد رو مطرح کنیم تا خود افراد برحسب این راهنماییها کدنویسی لازم رو انجام بدن. موفق باشید.

mosi2007
سه شنبه 08 فروردین 1391, 15:16 عصر
مشکل شما اینکه متکی به سایت های فارسی زبان هستید! مادامی که اینطور عمل کنید در همینجا می مونید! من 2 تا کتاب بالا معرفی کردم که قدم به قدم و به صورت پروژه ای و عملی آموزش داده اند.
بهترین درسی که استادم به من داد این بود:
یکروز یه کتاب ترجمه شده در مورد mcse بردم نزدشون تا نظرشون را درباره این کتاب بدونم. به محض اینکه کتاب را باز کردند و دیدن فارسی؛ گفتند فایده نداره.
سو تفاهم نشه منظور ایشون توهین به زبان فارسی نبود یا اینکه بگند 100% کتاب فارسی نخون. بلکه به من می خواستند بگند: فرهاد جان بخودت بیا! (البته من هنوز به ایتدای راه هم نرسیده ام)
----------------------------
الان من یه سوال از شما و دوستان شما دارم:
شما تو چند تا سایت و انجمن مربوط به php که فارسی نباشه عضو هستید و فعالیت دارید؟ تا به حال چند بار اونجا سوال پرسیدید؟
-----------------
یکسری از بچه های php کار تا یه سطحی می یاند جلو و فراتر از آن نمی یاند! (عرض کردم من خودم هم به ابتدای راه هم نرسیده ام.) .
نخیر من اصلا متکی به کتابهای فارسسی نیستم من اول با pdf اقا بشیری شروع کردم که به نظر من وقت هدر دادن بود بعد رفتم تو سایت phpacademy.org و 80% همه اموزش ها ی اون سایتو تمرین کردم و کلی چیز اومده دستم الان دارم از سایت w3school استفاده میکنم و تو فروم phpacademy.org هم عضو هستم ولی اینو اعتراف میکنم که سر در گم هستم و هیچ روشی ندارم نمیدونم چرا به توانایی هام اعتماد ندارم اصلا نمدوینم که من میتونم کاری بکنم یا نه دنبال یه کسی هستم که منو راه بندازه و تویه شرکتی یا یه پروژه ی کوچیکی شرکت کنم و تواناییهامو محک بزنم و اعتماد به نفسمو بالا ببرم حتی حاضرم مجانی کارکنم تا اینکه با بازار کار برنامه نویسی اشنا بشم خب بگذریم بازم ممنون از اینکه به فکره بچه های فروم هستید و میگید که از اموزشهای با زبان اصلی استفاده کنید من هم موافقم ولی بعضی وقت ها هم اموزش فارسی خوبه مثل همین اموزش ساخت فروشگاه

دوستان عزیز چرا بحث میکنید؟ همه قصدشون کمک به همدیگه هست. حالا یک نفر مستقیماً همون چیزی رو میگه که طرف مقابل لازم داره (به فرد گرسنه، ماهی میده)، یکی دیگه راهنمایی میکنه که چطوری خودش توی پروژه های مختلف و موارد دیگه بتونه کارش رو پیش ببره (بهش ماهیگیری یاد میده). اینکه کدوم روش بهتر هست هم بستگی به نیاز فرد مطرح کننده سؤال داره. درمورد طراحی فروشگاه هم اگه موافق باشین، اصول و نکاتی که به نظر مفید و سودمند میاد رو مطرح کنیم تا خود افراد برحسب این راهنماییها کدنویسی لازم رو انجام بدن. موفق باشید.

اره من هم موافقم که همه چیزو از صفر شروع کنید و اموزش بدید ممنون :بوس: بی صبرانه منتظریم

mosi2007
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 02:30 صبح
پس چی شد یه دفعه بی خیال نشید

MMSHFE
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 07:56 صبح
دوست عزیز یکم صبور باشید. ظرف همین یکی دو روز شروع میکنیم. از سایر دوستان هم تقاضا میکنم نکاتی که توی طراحی فروشگاه به نظرشون مفید میاد (مثل نحوه طراحی سبد خرید، افزایش امنیت و...) رو مطرح کنن. موفق باشید.

ravand
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 10:59 صبح
برام سوال شده . وقتي در قسمت انتخاب محصول از سبد خريد محصول رو انتخاب ميكنم و به صفحه ي بعد ميرم . نام و مشخصات محصول چجوري به صفحه ي بعد ارسال ميشه با فرم؟ يا با سيژن ؟ يا مثل تاييد نظر؟
وقتي هم كه ميخوام محصول بعدي رو انتخاب كنم محصول قبلي رو هم انتخاب كردم بازم ميتونم قبل از ارسال محصول قبلي محصول جديد رو انتخاب كنم و در آخر ارسال كنم. يه توضيح كوتاه بديد .
متشكرم

hamed-php
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 12:40 عصر
با همین GET و POST , SESSION اطلاعات رو از صفحه به صفحه دیگر انتقال بده
درواقع هر کدوم یک سری اطلاعات رو جابجا بکنند

ravand
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 14:22 عصر
استفاده از سيژن ناامن نيست؟ امكانش هست كه اطلاعات كاربر رو حين خريد بدوزدن؟ اگه بتونن اين كار رو بكنن كه يه نوع ضرر هست . ميتونن پيام خصوصي بدن به طرف و ادعا كنن كه از طرف اون سايت هستن.
من ميخوام با استفاده از post مقداري رو بدم به متغييري در صفحه ي بعد و اونجا چاپش كنم و بعد نياز دارم به سيژن تا بهم كمك كنه كه وقتي مي خوام محصول جديدي رو انتخاب كنم محصول قبلي از حافظه ي متغيير خارج نشه.
متشكرم.

hamed-php
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 14:54 عصر
ببینید اول باید نوع معماری رو مشخص کنید
مثلاً آیا میخواهید کاربر ثبت نام کرده باشد یا فقط در انتها مشخصات خود را ثبت کند و سفارش انجام شود (دیگه استفاده از سیژن ضرورتی ندارد)
بهرحال برای انجام Redirect با متد GET کار کنید در جاییکه کاربر مورد سوال قرار میگیرد

if (isset($_GET["OK"]))
{
yourfunction();
Redirect( index.php );
}

برای POST هم اطلاعاتی که از دیتابیس میخونید رو بین صفحات جابجا کنید . مثل آپدیت و ...

ravand
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 15:07 عصر
راستش من هنوز با Redirect كار نكردم ميشه در مورد موراد استفاده اش كمي توضيح بديد؟
متشكرم.

hamed-php
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 15:23 عصر
سلام

گیج کننده نوشتم

منظورم این هست:

function Redirect( $url )
{
header("Location: ".$url);
exit;
}

ravand
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 15:54 عصر
برخي از سايت ها رو ديدم كه اولش كاربر كالا رو انتخاب ميكنه و در اخر ازش ميخوان ثبت نام كنه.
حالا به نظر شما مشكلي نداره من از سيژن استفاده كنم؟ يا حتما فرد رو مجبور كنم كه ثبت نام كنه؟
متشكرم.

hamed-php
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 16:02 عصر
برخي از سايت ها رو ديدم كه اولش كاربر كالا رو انتخاب ميكنه و در اخر ازش ميخوان ثبت نام كنه.
حالا به نظر شما مشكلي نداره من از سيژن استفاده كنم؟ يا حتما فرد رو مجبور كنم كه ثبت نام كنه؟
متشكرم.

بهترین راه تو ایران همون خرید بدون ثبت نام هست البته به نظر بنده
البته اگر قسمت ثبت نام بگذاری و این امکان رو به مشتری بدی که دفعات بعد بتونه لاگین بشه و از مزایایی برخودار بشه خیلی خوبه.
استفاده از سیژن نا امن نیست چرا که استفاده نکنی؟

ravand
شنبه 12 فروردین 1391, 22:59 عصر
من وقتي محصول اولم رو داخل حافظه ي سيژن قرار ميدم بعد ميام محصول بعدي رو هم انتخاب كنم ، محصول بعدي داخل سيژن قرار ميگيره.
به نظر شما مشخصات محصول قبلي كه در حافظه ي سيژن قرار گرفته با انتخاب محصول جديد پاك ميشه؟ اگه پاك نشده و وجود داره من چجوري ميتونم مشخصات محصول قبلي رو چاپش كنم؟ چون مي خوام در آخر هر دو محصول رو با هم چاپشون كنم و دكمه ي پرداخت آنلاين رو بزنم.
اگه اين راه اشتباهه لطفا راهنمايي كنيد.
متشكرم.

MMSHFE
یک شنبه 13 فروردین 1391, 09:04 صبح
توی Session محصولات رو بصورت یک آرایه قرار بدین.

ravand
یک شنبه 13 فروردین 1391, 09:15 صبح
مهندس اگه اين كار رو بكنم مدير سايت بدون نياز به برنامه نويسي ميتوني هر بار يك محصول رو به سايتش اضافه كنه؟
متشكرم.

MMSHFE
یک شنبه 13 فروردین 1391, 09:26 صبح
بخش اضافه کردن محصولات در مدیریت کلاً جداست و ربطی به این قسمت (سبد خرید) نداره.

ravand
یک شنبه 13 فروردین 1391, 09:29 صبح
بله درسته ميدونم . منظورم اينه كه هر محصولي رو كه مدير اضافه ميكنه بايد براش كدنويسي كنيم يا نه؟

MMSHFE
یک شنبه 13 فروردین 1391, 09:32 صبح
نه دیگه، اگه اینطوری بود که پویایی معنا نداشت! مدیر محصول رو توی دیتابیس ثبت میکنه و سمت کاربر هم محصولات رو از دیتابیس میخونه و برای انتخاب نشون میده (هر چند تا که باشن). موقع انتخاب و اضافه شدن به سبد خرید هم یک آرایه برای محصولات توی سشن میسازین و با انتخاب هر محصول، id اون رو به آرایه اضافه میکنید. موقع نمایش و پرداخت سبد خرید هم با id هایی که دارین مشخصات محصولات رو از جدول استخراج کرده و نشون میدین. موفق باشید.

ravand
یک شنبه 13 فروردین 1391, 10:30 صبح
من نميدونم چجوري بايد آرايه رو توي سيژن قرار بدم.
فقط ميدونم ما به آرايه چند تا مقدار ميديم بعد ميتونيم اون مقادير رو چاپ كنيم.

MMSHFE
یک شنبه 13 فروردین 1391, 10:35 صبح
session_start();
$_SESSION['basket'] = array();
// $id1 and $id2 are the id's of two products
$_SESSION['basket'][] = $id1;
$_SESSION['basket'][] = $id2;
foreach($_SESSION['basket'] as $item) {
echo '<p>'.$item.'</p>'.PHP_EOL;
}

ravand
یک شنبه 13 فروردین 1391, 11:33 صبح
من كاملاً گيج شدم :لبخند:
ما قرار بود كه از آرايه كمك بگيريم كه اگه يه محصول جديد مياد محصول قبلي از حافظه ي سيژن حذف نشه.
حالا فعلا اين مشكل حل شد. ولي ميخواستيم كاري كنيم كه براي هر محصول يك كد سيژن براش نوشته نشه .
و در كل ما يك كد داشته باشيم .
ولي در كد شما الان ما دو تا متغيير $id1 و $id2 داريم . يعني فقط مي تونيم دو تا محصول رو انتخاب كنيم؟
يا منظور شما چيز ديگه اي هست؟

MMSHFE
یک شنبه 13 فروردین 1391, 11:48 صبح
دوست عزیز اون فقط یک مثال بود. مقادیری که توی آرایه ذخیره میشه، id کالاهایی هست که کاربر انتخاب میکنه.

ravand
یک شنبه 13 فروردین 1391, 13:22 عصر
فكر ميكنم منظور شما رو فهميدم.
ببينيد من نميخوام وقتي محصول انتخاب شد جايي ثبت بشه. من ميخوام داخل حافظه ي متغيير قرار بگيره بعد محصول بعدي هم داخل حافظه ي متغيير قرار بگيره و در اخر با هم چاپ بشه و اگه كاربر خواست دكمه اي رو در آخر بزنه و ثبت بشه.
الان به كدهاي من نگاه كنيد:
اين كد مال محصول اول :

<form action="session.php?user=ab&submit=submit" method="GET">
<input type="hidden" name="user" value="ab">
<input type="submit" value="submit" name="submit">
</form>
سمت سرور:

<?php
session_start();
if(isset($_GET['submit'])){
$_SESSION['user']=$_GET['user'];
}
$user = isset($_SESSION['user']) ? $_SESSION['user'] : '';
echo $user.'<br>';

$_SESSION['user'] = array();
// $id1 and $id2 are the id's of two products
$_SESSION['user'][] = $user;
foreach($_SESSION['user'] as $item) {
}
?>

براي اينكه محصول بعدي انتخاب بشه :

<form action="session.php?user=php&submit=submit" method="GET">
<input type="hidden" name="user" value="php">
</form>
مشكل من كجاست؟
اين روش هر بار به محصول اضافه نميكنه بلكه محصول جديد جاي محصول قبلي رو ميگيره.
متشكرم.

MMSHFE
یک شنبه 13 فروردین 1391, 13:34 عصر
خوب دوست عزیز مگه سشن چیزی غیر از متغیر هست؟ همون روشی که من گفتم رو استفاده کنید. منتها کد سمت سرو رو اینطور اصلاح کنید:

<?php
if(isset($_GET['submit'])) {
session_start();
$user = isset($_SESSION['user']) ? $_SESSION['user'] : '';
echo $user.'<br/>';
if(!isset($_SESSION['user'])) {
}
}
}
?>

به شرطی که برای مقداردهی ['SESSION['user_$ گذاشتم دقت کنید: فقط دفعه اول که تعریف نشده، بصورت یک آرایه در میاد. اگه هربار بخوایم دستور مربوطه رو اجرا کنیم که دوباره آرایه خالی میشه! شرطی که گذاشتم باعث میشه دفعات بعد که کد اجرا میشه، فقط عنصر جدید به آرایه اضافه بشه و دوباره یک آرایه خالی براش ایجاد نکنه.

ravand
یک شنبه 13 فروردین 1391, 17:29 عصر
هر باري كه دكمه ي submit رو كليك ميكنم يك Array جديد در صفحه ي بعدي ايجاد ميشه.
فكر ميكنم مقدار ارسال نميشه كه اينطوري ميشه. گفتم شايد اين خط رو كم داره . بهش اضافه كردم مشكل حل نشد:

$_SESSION['user']=$_GET['user'];
چون اين دستور هست كه مقدار رو از فرم دريافت ميكنه.
متشكرم.

MMSHFE
دوشنبه 14 فروردین 1391, 00:37 صبح
این یک نمونه خیلی ساده از یک فروشگاهه که یکی دو سال قبل برای یک پروژه دانشجویی واسه یکی نوشته بودم. کنترلهای امنیتی خاصی توش اعمال نشده چون استاد شک میکرد ولی ایده استفاده از سشن برای سبد خرید توش پیاده سازی شده. امیدوارم به دردتون بخوره. فقط یادتون باشه فایل config.php رو برحسب تنظیمات سیستمتون تغییر بدین و بخصوص نام کاربری و رمز عبور دیتابیس رو اصلاح کنید.
موفق باشید.

ravand
دوشنبه 14 فروردین 1391, 09:53 صبح
متشكر مهندس.
فكر ميكنم روشي كه توي ساخت فروشگاه شما انتخاب كرديد با من فرق داره چون اولش بايد ثبت نام كرد بعد محصول رو انتخاب كرد ولي من ميخوام اول محصول رو انتخاب كنم بعد بازديد كننده مشخصاتش رو ارسال كنه.
اون كد رو هم اصلاح كردم ببينيد خوب شده؟

<?php
session_start();
$user = isset($_GET['user']) ? $_GET['user'] : '';
echo $user.'<br/>';
}
}
}
?>

MMSHFE
دوشنبه 14 فروردین 1391, 15:30 عصر
روش کار با کاربران زیاد مهم نیست (حالا یا اول اطلاعاتشون رو میگیرین یا آخر کار). من فقط خواستم ببینید با سشن چطور کار کنید تا بشه سبد خرید رو پیاده سازی کنید. موفق باشید.

ravand
جمعه 18 فروردین 1391, 17:17 عصر
مهندس اين اسكريپت رو نوشتم .
ولي مشكل داره.
چون آخر كار محصولات رو چاپ نميكنه.
براي تستش به اين آدرس برويد:
http://localhost/foroshgah/kharid.php
85347

kahrizak
یک شنبه 20 فروردین 1391, 11:46 صبح
معرفی کتاب فارسی
سلام من پیشنهاد می کنم کتاب ASP.NET از آقای بابک احترامی مطالعه کنید.
ابتدا با شرحی از asp آغاز می شود . سپس ASP.NET را کامل توضیح میده با نکات بسیار جالب و ریز
در انتهای کتاب یک مثال از را ه اندازی یک سایت کاریابی + یک مثال از راه اندازی یک فروشگاه الکترونیک

اما با توجه به سوال شما دوست عزیز . بنده حدس میزنم که شما در ابتدای بزرگراه برنامه نویسی هستید
متونید بعد از مطالعه کتاب معرفی شده . در کلاس های فروشگاه الکترونیکی مهندس کرامتی مدیر این سایت هستند شرکت کنید و از تجارب ایشان بهرمند شوید

ravand
یک شنبه 20 فروردین 1391, 11:53 صبح
بابا من ساخت فروشگاه رو شروع كردم . و روشش رو هم انتخاب كردم.
نميدونم چرا هر كس مياد توي اين تاپيك به جاي اينكه منو راهنمايي كنه دائم ميخواد كتاب معرفي كنه.
من اگه كتاب بخوام كه كتاب توي اينترنت زياده .
بازم ازتون خواهش ميكنم . اگه ميتونيد كمك كنيد كه بسم الله . اگه نميتونيد كمك كنيد لطفا توي اين تاپيك پست نديد.
متشكرم.

ravand
یک شنبه 20 فروردین 1391, 21:56 عصر
من اين كدها رو وقتي تست ميكنم كار ميكنه ولي وقتي اين كدها رو داخل كدهاي سبد خريدي كه در پست قبلي قرار دادم ميذارم كار نميكنه:

<form action="session.php?user=o&submit=submit" method="GET">
<input type="hidden" name="user" value="o">
</form>

session.php

<?php
session_start();
}
}
}
?>
اينم چاپ سيژن در صفحه اي ديگر:

<?php
session_start();
}
}
?>

djsaeedkhan
یک شنبه 20 فروردین 1391, 23:48 عصر
سلام
دوست من طراحی کردن یه فروشگاه خیلی دنگ و فنگ داره
باید خیلی چیزا بلد باشی که بتونی درست از آب در بیاد
ولی اگر بخای یه چیزی باشه در حد پروژه دانشجویی برای یه فایل انچ کردم دانلود کن و ببین.

هر کسی هم می خواد دانلود کنه فقط به شرط آموزش دانلود کنه نه اینکه ورداره بر تحویل بده و .... (البته همچین آش دهن سوزی هم نیست)

یادش بخیر : با تشکر از تشکر شما

SilverLearn
دوشنبه 21 فروردین 1391, 02:47 صبح
سلام دوست عزيز
همونطور كه بچه ها توضيح دادند شما بايد اول كار با ديتابيس (MySql ) رو ياد بگيرين كه كار زياد مشكلي هم نيست
شما از طريق اين سايت در عرض چند ساعت مي توني كلا اين موضوع رو ياد بگيري http://www.w3schools.com/php/

بعد بايد مستندات پروژه خودت رو تكميل كني (توجه كن كه هيچ وقت قبل از تحليل و تجزيه كامل پروژه شروع به برنامه نويسي نكن چون بعدا دچار مشكل مي شي)
وقتي كامل كار با ديتابيس رو ياد گرفتي اگر بازم مشكلي بود خوشحال مي شم با من در ميون بگذاري ...اگه بتونم كمكت كنم خوشحال ميشم

ravand
دوشنبه 21 فروردین 1391, 12:30 عصر
نميدونم چرا هيچ كس منو درك نميكنه!!!!!!!!!!!
اصلاً كسي توي اين تاپيك كدهايي كه من نوشتم رو نگاهم نكرده .
من فقط يه سوال كوچيك پرسيدم از كسي نخواستم كه بياد تمام يك اسكريپت فروشگاه رو دو دستي تقديم من بكنه.
آقا من اگه اسكريپت فروشگاه نياز داشتم كه يك سرچ بزنم توي گوگل هزار تا اسكريپت مي تونم پيدا كنم.
آقا يا خانم djmohammad چرا فكر ميكني من كار با mysql رو بلد نيستم؟
برو كتابي كه آدرس دانلودش رو گذاشتم توي امضام رو بخون بعد قضاوت كن.
اميدوارم از حرفم ناراحت نشيد .
من فقط پرسيدم از بچه كه اگه من چند تا سيژن رو انتخاب كنم چجوري بايد پشت سر هم چاپ كنم.
يه سري امدن راهنمايي كردن.
منم يه چيزي نوشتم اون كد كار كرد ولي توي كد سبد خريد من كار نكرد. حالا ميخوام دليل كار نكردنش رو بدونم .
همين. نميخوام كه آپالو هوا كنم.:لبخند:

ravand
سه شنبه 22 فروردین 1391, 21:59 عصر
من مشكلم رو در استفاده از سيژن حل كردم و سبد خريد رو ساختم.
الان ميخوام بدونم چجوري با بانك ارتباط برقرار بشه ؟
من اسكريپت هاي پرداخت آنلاين رو ديدم. الان چجوري بايد ازش استفاده كنم؟
لطفا راهنمايي كنيد.
متشكرم.

djsaeedkhan
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 00:02 صبح
سلام
دوست من شما گیر دادی که حتما با آرایه ای از سشن کارت رو راه بندازی منم یه نمونه گذاشتم که با سشن هست ولی آرایه ای از سشن نیست. دیگه ملت سیستم پنتیوم 1 ندارن و سرعت اینترنت هم اینقدر ها خراب نیست که اگر بخوای بجای آرایه ای از سشن از روش من استفاده کنی زمان زیادی بگیره
بیشتر روش ها ابداعی هستن و همه یه کاری رو در نهایت انجام میدن ولی بعضی هاشون زمان و هزینه کمی میگیرن

ravand
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 08:08 صبح
راستش رو بخواي من به اين چيزايي كه شما گفتيد فكر نكردم.
و اصلا كاري به پنتيوم و اين حرف ها ندارم و نمي فهمم چه ربطي داره؟
بگذريم.
من حالا ميخوام بدونم اسكريپت بانك مثلا ملت رو چجوري به اين اسكريپتم متصل كنم؟
متشكرم.

MMSHFE
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 13:08 عصر
دوست گرامی، برای درگاههای الکترونیک بانکها باید با بانک مربوطه قرارداد ببندید و خودشون به شما یکسری اطلاعات مثل Merchant ID و... میدن که با کمک اونها به وب سرویس بانک متصل میشین و عملیات انتقال وجه رو انجام میدین. از اونجا که قرارداد بستن برای تست مقرون به صرفه نیست، پیشنهاد میکنم از سرویسهایی مثل «زرین پال» یا «پارس پال» که بدون قرارداد امکان اتصال به حساب بانکی رو برای شما فراهم میکنن و فقط یکسری اطلاعات شخصی مثل کپی کارت ملی و شناسنامه و تصویر روی کارت بانکی مربوط به حساب و نهایتاً شماره «شبا» رو میخوان، کار کنید و وقتی نحوه اتصال به وب سرویسها رو یاد گرفتین، روی سیستمهای پرداخت آنی مثل پرداختهای آنلاین خود بانکها کار کنید.
موفق باشید.

MostafaEs3
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 16:45 عصر
معمولا کسی نمیاد از اول بشینه اسکریپت بانک ملت رو بنویسه ! معمولا از اسکریپت های آماده و مثالی که خود بانک داده استفاده میکنن که راحتتره :لبخند:
-----------
خدایی من با ravand موافقم ! هرچیزی رو توی ساده ترین حالت مینویسه .. اصل کدنویسی هم همینه که اول از ساده شروع کنیم . مثلا اول یک فروشگاه ساده بسازیم که بتونه به محصولات قیمت ، وزن ، اسم ، تعداد در انبار و اضافه به سبد بده و در نهایت بتونه اینارو ارسال کنه .. بعد مثلا یواش یواش دسته بندی ، شئی گرایی و چیزای دیگه هم بهش اضافه میکنیم