PDA

View Full Version : مبتدی: اتصال پایگاه داده access به پروژه فوری لطفا

saeedimn
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 02:27 صبح
سلام بنده توسط oledbconnection تمام کارهام رو انجام دادم و با دیتابیس با موفقیت ارتباط برقرار کردم. اما مشکلی که دارم در خصوص انتقال برنامه و خروجی گرفتن اون و اجرای برنامه در یک کامپیوتر دیگر هست. با توجه به اینکه کانکشن استرینگ مسیر دیتابیس من در درایو خودم رو نشون می ده وقتی هم از نقطه استفاده می کنم پیغام خطا میده.
لطفا راهنماییم بفرمایید. ممنونم خیلی خیلی

Yanehsar
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 07:17 صبح
سلام اگر از اس کیو ال استفاده می کنی باید از کلمه local استفاده کنی اما اگر از اکسس استفاده میکنی میتونی از رشته زیر استفاده کنی که فابل اکسس رو تو پوشه bin برنامه کپی میکنی و استفاده میکنی

اکسس//
OleDbConnection con = new OleDbConnection(@"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + Application.StartupPath + "/serial.mdb");
SQL//
SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=(local);Initial Catalog=ketabkhune;Integrated Security=sspi");

البته شما اشاره کردید که OleDbConnection پس از اکسس استفاده میکنید

dorna20-30
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 10:28 صبح
برای برقراری ارتباط با دیتا بیستون در هر سیستم دیگر می تونید مراحل زیر را طی کنید:
روی اسم پروژتون دابل کلیک کرده قسمت properties قسمت setting وارد شده مقادیر را وارد نمایید. type از نوع connection string.قسمت بعدی application و در اخر مسیر دیتابیستان می باشد.
داخل کد برنامه قسمت ارتباط با بانک به جای نوشتن ادرس کد زیر را وارد نمایید:

OleDbConnection newcon = new OleDbConnection(Properties.Settings.Default.str1);
str1نامی است که خود برای دیتابیستون در قسمت setting وارد نمودید.