PDA

View Full Version : چطوری صدا رو قطع و وصل کنیم ؟

kyrie-chan
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 18:53 عصر
من برای اجرای صدا از این کد ها استفاده کردم :

My.Computer.Audio.Play(My.Resources.eat, AudioPlayMode.WaitToComplete)

اما می خوام زمانی که از منوی Edit>Sound روی OFF که بزنم mute بشه و وقتی ON بزنم صدا پخش بشه ...

Public Sub ONToolStripMenuItem2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ONToolStripMenuItem2.Click

'صدا پخش بشه

End Sub

Public Sub OFFToolStripMenuItem2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles OFFToolStripMenuItem2.Click

'صدا قطع بشه

End Sub

منظورم اینه که من از مالتیمدیا استفاده نکردم ، چون کار باهاش نمیدونم ... اگه راه دیگه ای نداره میشه بگین از کدوم کد استفاده بشه ؟

ROSTAM2
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 19:01 عصر
یک متغیر جدید اگه درست یادم باشه از SoundPlayer به صورت عمومی می سازند که میشه کنترلشو به دست گرفت
مثل Load, Play, Stop

Public MySndPlayer As New Media.SoundPlayer
MySndPlayer.Location = FilePath(*.WAVE
MySndPlayer.Load
MySndPlayer.Play
MySndPlayer.Stop

Hybrid
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 19:17 عصر
سلام ، شما باید از تابع API که برای اینکار تدارک دیده شده استفاده کنین :

kyrie-chan
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 15:44 عصر
خیلی خیلی ممنون

kyrie-chan
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 15:50 عصر
فقط یه توضیح میدین این کد ها چه میکنند ؟

Private Const APPCOMMAND_VOLUME_MUTE As Integer = &H80000

Private Const WM_APPCOMMAND As Integer = &H319

Declare Function SendMessageW Lib "user32.dll" (ByVal hWnd As IntPtr, ByVal Msg As Integer, ByVal wParam As IntPtr, ByVal lParam As IntPtr) As IntPtr

SendMessageW(
Me.Handle, WM_APPCOMMAND, Me.Handle, CType(APPCOMMAND_VOLUME_MUTE, IntPtr))

ROSTAM2
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 18:48 عصر
کد های پست شماره 5 توسط تابع ذکر شده قادر به قطع کردن صدای سیستم هستند ، اگه درست فهمیده باشم شما می خواستید آهنگ رو stop کنید که سوالتون رو اشتباه پرسیدین ! یا من اشتباه می کنم

Hybrid
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 19:39 عصر
سلام ،

توصیه میکنم لینک (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms644950%28v=vs.85%29.aspx)رو کامل مطالعه کنید چون تمام پارامتر ها و ثابت ها رو به طور کامل توضیح داده ( msdn هست).

موفق باشید./

kyrie-chan
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 23:43 عصر
در واقع قصد من همین بود که صدا mute بشه اما نه صدای کل سیستم ، فقط صدای این برنامه

kiarashk
جمعه 11 فروردین 1391, 23:04 عصر
در واقع قصد من همین بود که صدا mute بشه اما نه صدای کل سیستم ، فقط صدای این برنامه

از كامپوننت ويندوز مديا پلير استفاده كن البته بايد به ToolBox اضافه كني همه قابليت ها رو هم داره پخش ، pause , play , mute و تنظيم كردن صدا وخلاصه كلي امكانات ديگه براي اينكه توي form برنامه هم نشون داده نشه hide كن

kyrie-chan
جمعه 11 فروردین 1391, 23:22 عصر
من همچین کامپوننتی ندارم چرا ؟

kiarashk
شنبه 12 فروردین 1391, 09:08 صبح
من همچین کامپوننتی ندارم چرا ؟

براي همه هست ماله خود ماكروسافته فقط به صورت ديفالت توي Toolbox نيست بايد روي Toolbox كليك سمت راست كني و بعد اگه اشتباه نكنم گزينه choose item رو انتخاب كني اونجا پيداش كني و بعد به toolbox اضافه كني

Hybrid
شنبه 12 فروردین 1391, 12:49 عصر
سلام ، با اجازه دوست خوبمون Kiarashk ، دوستمون احتمالا منظورش MMC ( Multi Media Control) باشه ، که به طور پیشفرض داخل تب COm ( اول Choose Items رو انتخاب کن ) وجود نداره ، و باید MCI32.OCX رو به برنامتون اضافه کنین ، تا دیده بشه ، داخل مسیر زیر به برنامه اضافش کنید ، پس از انجام مراحل بالا MMC به Toolbox اضافه شده ، و شما میتونین ازش استفاده کنید.

C:\WINDOWS\system32.MCI32.OCX

kyrie-chan
شنبه 12 فروردین 1391, 16:23 عصر
خیلی ممنون از توضیحاتتون