PDA

View Full Version : سوال: کمک در انتخاب شی و روش استفاده.

Mask
یک شنبه 13 فروردین 1391, 02:08 صبح
با سلام.
برنامه ای نوشتم که به دستگاهی متصله.
هر ثانیه توسط متد های موجود و یک تایمر مقادیر عددی رو برنامه از سنسورهای دستگاه دریافت میکنه .
حالا مشکلم در نمایش این مقادیر برای اپراتور دستگاه هست.
نمیدونم از چه شی ای باید استفاده کنم.
عکس زیر رو ملاحظه بفرمایید. میخام جدولی داشته باشم که مقادیر عددیم به راحتی در جدول درج و دفعات بعدی ادیت بشه ، و در فیلد توضیحات هم، کاربر برنامه هر اطلاعاتی رو که دوست داشت بنویسه . تا وقتی تعویض شیفت میشند. کاربر جدید اطلاعات مورد نیاز رو از این فیلد توضیحات بفهمه.
از ListView استفاده کردم . اما خیلی اذیت کرد.برای ادیت مقادیر موجود مجبور بودم رکورد ها رو با یه حلقه دیلیت و دوباره ادد کنم. چون نمیشد فقط ادیتشون کنم. و مشکل بعدی که باهاش داشتم. فقط در فیلد اول قابلیت ادیت دستی وجود داشت . که به درد من نمیخورد. و من نیاز دارم هر کدوم از فیلدها رو بتونم به صورت دستی ادیتشون کنم.
ممنون از راهنمایی که میفرمایید.

BORHAN TEC
یک شنبه 13 فروردین 1391, 20:39 عصر
سلام
باید از StringGrid استفاده کنی. این کامپوننت تقریباً در تمامی مجموعه کامپوننت ها وجود داره. مثلاً من در عکس زیر از TAdvStringGrid که در مجموعه کامپوننت TMS وجود داره استفاده کرده ام.
85050

h_mohamadi
دوشنبه 14 فروردین 1391, 08:59 صبح
به نظر من شما با یک دیتابیس کوچک و استفاده از دی بی گرید این کار را انجام دهید و هر موقع هم یک فیل از یک ردیف را اپ دیت کنید خودش به طور اتوماتیک آپ دیت می شود و به راحتی می توانی از فیلد ها امکان ویرایش را بگیری